Kačeří příběhy (2017) (seriál)

Je to oproti původní sérii vtipnější, víc ze života, víc se objevují Donald a Gusta. Pro mně o dost lepší než původní série, protože tam jsem se vždy, když se díval, tak mě to nebralo, oproti jiným Disneyovkám, protože Kačeři byli vážnější, dlouhé a dobrodružné.

Hitparáda animáků (2015) (seriál)

Jeden z mála koukatelných pořadů na Tuty TV. Budu hodnotit každý segment tohoto seriálu. <> Balin: V rámci tohoto pořadu mě nejvíc oslnil kvůli hudbě a kresbě (od tvůrců Ošklivého káčátka (1997)), a i když jsou to taky malé skeče bez děje, tak při shlédnutí více jich mě baví ty naschvály Balina. <> Ploom: Pro mně dějově nezajímavé, jen se tam huňáček honí sem a tam, zaujme jedině syntetická úvodní znělka. <> Roncho: Dějově je to jenom o nějaké nehodě, nemá to většinou úderný vtip, občas ale má úderný vtip. Zaujme hlavně ten nádech pro mně připomínající staré pořady Nickelodeon v dobách, když mě nebraly dějově. <> Cook'N'Sheep: Námět je klasická groteska o lovu pořád stejného zvířete, ale pointa všech dílů je jenom o tom, jak spadne, či se uklouzne, není to ani moc propracované jako třeba vlk s ovcemi (viz. níž), takže nezajímavé. <> Bazz: Tohle je dějově úplně ze všeho nezajímavé, jen se tam kulička poskakuje sem a tam. <> Téměř všechny 7-minutové segmenty jsou vlastně samé staré americké kreslené seriály z 30.-50. let, téměř všechno neznámé (kromě velmi starých Looney Tunes (1938-1943) a Pepka námořníka (50. léta)), ale dějem, , animací, hudbou, a vším, naprosto stejné jako ty nejznámější Disneyovky, Warner Bros. Některé takové mě oslní animací a hudbou, třeba design trpaslíků či psů <> Three Stooges Cartoon: Zvukama a animací je téměř stejná jako první televizní Hanna-Barberovky (Pes Filipes, Méďa Béďa), pro mně nejoblíbenější druh ze všech grotesek vůbec, ale tak sestříhané a zhuštěné hekticky, že už pomalu nevím, co se tam děje. <> Sweet Lambs / Tendrex agneux: Dějově a podáním úplně nejblíže ke starým Looney Tunes, se kterými to srovnávám dost seriálů. Ty plány vlka, ty zvuky při ráně a pádu, ty bomby, střílení, ty absurdní vtipy... Na jedno-minutový segment je to velmi husté, vejde se tam dost nápadů .

Co jsme komu udělali? (2014) odpad!

Zajímalo mě to hlavně kvůli tomu citlivému tématu o různých kulturách. Očekával jsem, že se budou nenávidět mezi sebou všichni, ale když jsem viděl, že všichni se spolčili proti jednomu černochovi, že je invazivní a ti ostatní už nevadili, tak jsem málem dal odpad. Ta představa, že barva kůže a kulturně blízký k rodině vadí *víc* než ty další kultury, ještě větší autoritáři (pardon, jiná kultura), jejichž etika (a i té hlavní rodiny) způsobila samé genocidy, zasahování do soukromí, diskriminaci, znásilnění (hlavně ty beztrestné pro nich), nechtěné myšlenky (když má někdo dodržovat jistou etiku, tak jeho hlava to namísto něj nedodržuje a trápí ho to), omezování jídelníčku, týrání zvířat, či dokonce ten muslimský pokřik u sněhuláka, který vůbec nevadil rodině. Ta představa, že část mých blízkých jsou horší než mučivá, tyranská etika. Naštěstí mě potěšil konec. Ale zase je pro mně větší zábava (ve skutečném životě), když se kultury, v mnoha věcech podobné, mezi sebou nenávidějí (jako ti dva gaulisté), než kdyby se všichni spojili proti jednomu nepříteli, nedejbože moje rodina a blízcí.

Wunschpunsch (2000) (seriál)

V rámci Fox Kids, jeden z jediných pořadů (vedle Kocoura Cliffa), které jsem sledoval rád a úplně nejoblíbenější v oblasti. Ději jsem nerozuměl v té době, ale mě velmi oslnila kresba očí a design postav, proto čtyři hvězdy, což dávám máločemu a pět hvězdiček už nedávám vůbec ničemu. PS: To není americký seriál, ale německo-francouzsko-kanadský seriál.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Ze starých českých komedií (pokud nepočítám ty bláznivé komedie typu "Slunce seno") je to absolutně jediný film, který se mi líbil a vůbec jsem pochopil pointě. Protože mělo zajímavou zápletku o tom, jak v napětí se dělá dobrá tvorba. Jinak je to ten typický český film, kvůli jejichž pomalém tempu a samých debat, mám s takovými filmy problém s pozorností už od dob, kdy jsem většinu hraných filmů pochopil, i když jsem se na ně nedíval a měl je jen jako kulisu.

The New Adventures of Tom and Jerry (1980) (seriál)

Po Tom a Jerry Kids moje nejoblíbenější série s Toma a Jerryho, kvůli těm zvukům a zároveň groteskní situaci. Ta syntetická hudba mi připomíná a dává mi nádech, jakoby to byl východoevropský film.

Blackie & Kanuto (2013)

Na poměry pohádek pro menší děti, je tohle ještě vtipné. Líbily se mi scény s tím psím hlídačem, jak pořad někoho terorizoval a sekýroval. Ale nelíbí se mi, že když jsou scény západu slunce, tak ten stín tak moc překrývá postavy a prostředí, a ještě ty světlé části jsou téměř tmavé, že už téměř jsem neviděl, co se tam děje.

Malí létající medvídci (1992) (seriál)

Jako sedmiletému mě hodně zaujala úvodní znělka a podle ní jsem si myslel, že to bude nějaký seriál o bitvě typu Šmoulové a Gargamel, ale po letech jsem byl zklamán, že to je spíš pro menší děti. Ale jinak za ten nápad, za kresbu a za dabing ČT, dávám dvě hvězdičky.

Bomber (1982)

Filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem jsou pro mě za poslední roky moje nejoblíbenější hrané komedie vůbec, kvůli groteskním situacím. Ale tento konrétní film mě zaujal jenom kvůli té dějové hudbě, což takové typy mě oslnily atmosférou. (pardon, ten komentář byl původně v "Buldozerovi", jehož si pletu s "Bomberem")

Postrach Dennis o Vánocích (2007)

Tohle ne. Tohle už je moc hodné, nevtipné, jenom o povídání "Co kdyby?". Navíc nám TV programy v EPG set-boxu nám konec dílu ukázali, jakoby to byl začátek hlavní pointy.