Assassin’s Creed (2016)

Urcite jeden z najlepsich filmov podla hernej predlohy. Perfektny soundtrack, stylova vyprava a super obsadenie. Co by som tomuto filmu ale vytkol je malo zaberov z minulosti a koniec, ktory nas pripravil na pokracovanie (co vobec nie je iste vzhladom na hodnotenia kritikov a trzby). Ak by som to mal zhrnut tak ide o prijemny celovecerny film, ci uz ste hry hrali alebo nie. 8/10

John Wick (2014)

Takto nejak mala vyzerat filmova adaptacia hry Max Payne. Temne noire prostredie, zabijak ako sa patri, vyborne akcne sceny. Tieto vsetky vlastnosti + vynikajuci casting splna tento film velmi dobre. Reeves stvarnil chladnokrvneho zabijaka vynikajuco a co tam potom ze chlap ma 50 rokov, v bojovych scenach ukazal ze mu stale srdce bije ako za mlada. Romanticka minulost Wicka je tam bohuzial ponata velmi plytko a cely drive ide tym padom do pozadia a vykresli Wicka ako dobru zbran. Cely film je akciou preplneny ako plienky batolata a fanusik akcnych filmov, dier v hlavach a CQC si prijde na svoje, humor a lahka drama tiez nechyba. Vrelo odporucam! "It was only a fucking dog!"

Interstellar (2014)

Nie som fyzik ale vesmir ma vzdy fascinoval a ked som sa dozvedel o filme, pri ktorom spolupracovali fyzici a do filmu premietli najpravdepodobnejsie scenare a modely ako mozu fungovat cierne a cervie diery a navyse je to pod taktovkou Nolana, nemohol som odolat. Krasne efekty, krasny soundtrack a skvely pribeh. Je vidiet ze Nolana aj Zimmera ovplyvnuju ich deti a prenasaju to do filmovej tvorby a nie je to na skodu. Film krasne poukazuje na fyzikalne problemy cestovania vo vesmire a pohrava sa aj s teoriou relativity. Uzasne spracovany snimok a Nolan sa znova prekonal. Len tak dalej.

Enderova hra (2013)

Po odporucaniach viacerych znamych som neodolal a film si pustil. Bohuzial privelke nadsenie sa nedostavilo. Zachranovalo to CGI, vyborne herecke vykony ale co sa pribehu tyka, tak by som si vedel predstavit trocha rozvinut celu problematiku emzakov a preco vlastne v prvom rade prisli na Zem. Chyba tomu ukonceny zaver. Nemozem porovnavat s knihou nakolko som ju necital, ale keby bol pribeh dotiahnuty dokonca tak by som urcite jednu hviezdicku pridal.

Vlk z Wall Street (2013)

Musim povedat ze tak dobre som sa v kine dlho nezasmial. Vynikajuce herecke vykony a kopa humoru. Hodilo by sa mozno trocha viac dramy ale na celkovom dojme to neubera. Vrelo odporucam.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Dlho som čakal kým sa niekto odváži a sfilmuje Prince of Persia... čakal som síce že sa tvorcovia budú viac držať hernej predlohy ale ak si hry odmyslíme, tak PoP je príjemný film a neurazí ani fanúšika pôvodnej trilógie (s ktorou má film spoločné akurát tak dýku). Gyllenhaal nesklamal a Arterton jakbysmet. Dalo sa síce viacej popracovať na zápletke ale celkový film bol zábavný, pekne spracovaný a celkovo taký rozpŕavkový... dúfam že sa pustia do Warrior Within... to by bolo niečo :)

Zombieland (2009)

Film, ktorý nápadne pripomína Left 4 Dead 2. Bavil som sa hlavne pri Jesseho grimasách a pri celkovej uletenosti filmu. Jednoznačne odporúčam ak máte chuť na zábavný večer a mierne posilovanie brušného svalstva.

Adamova jablka (2005)

Absurdné postavy, absurdné situácie a absurdný príbeh. Tak by sa dal zhrnúť dánsky výstrelok zvaný Adamové jablká. Neonacista, alkoholik, moslim a šialený kňaz, ktorý vidí iba dobro. Mix drámy a komédie, nacista čo si chce upiecť jablkový koláč a neuveriteľná bolesť bránice pri Vašom smiechu sú hlavné faktory tohto uleteného filmu. Budete sa baviť, budete plakať a budete sa báť. To Vám sľubujem.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nespomínam si že by som niekedy do kina išiel na romantickú komédiu. Nevedel som do čoho idem. Teraz viem že som rád že som to videl. Vynikajúci situačný humor a zdanlivo nesúvisiace dejové línie sú dôvodom prečo som si tento film zamiloval. Stone a Gosling prekonali moje očakávania a Chris Carell zahral muža zdeptaného manželstvom vynikajúco. Neoriginálna kostra príbehu je výborne spracovaná a obalená humorom a keď už si myslíte že je po všetkom tak vďaka jednej záhradnej scéne sa začnete smiať až Vás bude bránica bolieť. Vrelo odporúčam.

Panelák (2008) (seriál)

Absolútne štandardný slovenský seriál. Bez originálnych nápadov, vtipu, zápletky. Seriál sa hrá na niečo, na čo jednoznačne nemá. Či už spracovaním alebo scenárom.