Ecce homo Homolka (1969)

Skoro mám i pocit, že tento film nepotřeboval scénář. Stačilo jen vhodně vybrat herce a pustit kameru. Pak už se začal odvíjet dokonalý obraz průměrné české rodinky, která se potýká se svými starostmi a každodením životem. Velká zábava, jen ten konec trochu zamrazí.

Superman 2 (1980)

Hloupý film, který nad vodou drží jen vtipný Hackman a hudba. Jsem asi Superman negativní, ale hloupé hlášky, mizerné herecké výkony a trapné chvíle dělají z této oddychovky dvouhodinové trápení. Hodnotím tak jak hodnotím, a to beru v potaz i dobu vzniku tohoto dílka.

Ponorka (1981)

Z tohoto filmu přímo pryští nejen voda, ale i nepřemožitelná vůle člověka přežít cokoliv v jakékoliv situaci. Neuvěřitelně strhující a působivě zahraný film, který donutí přemýšlet o nesmyslnosti války a zabíjení - ostatně jako po shlédnutí jakéhokoliv dobrého válečného filmu.

Já, legenda (2007)

Já se dobře bavil. Čekal jsem zklamání a nakonec z toho byla příjemně mrazivě strávená hodinka a půl. A právě ta délka filmu nejvíce snižuje hodnocení. Myslím, že by si film zasloužil delší stopáž a ve filmu by se mohlo objevit více vysvětlujících flashbacků (ne že by film byl nějak složitý). Ani přeměna katastrofické scifi na horror mi nepřijde jako nepovedená, jen se děj filmu přenese z New Yorku do obýváku černosšského vědce. Myslím, že i konec se povedl a dal filmu punc uvěřitelnosti.

Božský Evan (2007)

Po uspávacím začátku, vtipný střed a nakonec mýdlový konec. Nečekal jsem moc a dostal jsem o špetku víc. Nechápu však, kam se podělo tolik peněz z rozpočtu tohodle filmu. Na filmu to vidět opravdu není. Bylo taky dost zajímavý, jak se ve filmu projevila náklonost k demokratické straně (slogan Change the world viz. Barack Obama), narážky na současnou vládu a apel na ekologii.

Jedna ruka netleská (2003)

Určitě lepší tři hvězdičky. Některé momenty filmu jsou geniální a I.Trojan parádně vystřihl svou scénu u řečnického pultu. Bravo!!!

Highlander (1986)

Čas tomuhle snímku přidal vrásky a vady na kráse. V porovnání s dnešními bijáky je choreografie soubojů slabší a celkové vyznění vypjatých scén je trochu naivní, ale ve zbytku filmu je to nestárnoucí klasika. Hlavní záporňák je správně slizký, kladňák si získá naše sympatie a starý kmet Sean Connery mentoruje seč mu síly stačí. Film stále dobře baví, a to je to hlavní.

Miluj bližního svého (1999)

Tenhle film doslova stojí a padá na závěru. Konec špatný, všechno dobré.

Stopař (1986)

Atmosféra teroru a bezmoci je opravdu cítit z každé lepší scény tohoto fimu. Občas film i překvapí, ale také to někdy zaskřípe při přehnané klipovosti a přehnanosti několika momentů. Celkově to je milé překvapení, po kterém si kladu otázku, jestli mi ještě někdy někdo zastaví.

Jádro (2003)

Je neuvěřitelné, že jsem to dokoukal až do konce, protože vím, že u filmů tohoto typu je vždy druhá polovina horší. Ještě teď se usmívám nad nereálností mnoha scén. Proč tedy dávám tři hvězdy. Mně se prostě ten nápad jet s vláčkem k jádru a roztočit ho jako káču líbil.