Černý Petr (1963)

Představoval jsem si, že generační konflikt mezi otcem a synem bude veselejší a nenudící, ale spletl jsem se. Nezachrání to ani několik povedených hlášek či glos. I když tento film může být o pravdě a životě jednoho učně, nudu mi z tohodle filmu už nikdo neodpáře.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Poměrně originální pohádka s mnoha kouzly a málem vtipu. Herci mě o pohádkové atmosféře uplně nepřesvědčili, ale koukat se na to dalo. Lou Fanánek však napsal pěkné chytlavé texty k písničkám, a to se cení.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Velice příjemná a vtipná komedie, kde citové vazby mezi dvěma staříky jsou uvěřitelnější a milejší, než zamilovaný pár v romantickém filmu. Velmi povedené a skvěle zahrané.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Něco tak dějově roztříštěného, příběhově prázdného a atmosférou nudného jsem už dlouho neviděl. Souhlasím s Oskarem, že nabalením moderních prvků do děje klasické rodinné komedie je opravdu, ale opravdu chybou a autorka i režisérka to očividně nezvládla. Jdu si pustit Jak vytrhnout velrybě stoličku, abych si spravil chuť.

Vánoce naruby (2004)

Smrk smrk smrk fňuk. Utírám slzičku z amerického patosu, který je v této "komedii" servírován v míře vrchovaté. Vzpomínám si jen na jednu vtipnou scénu, a to když Tim Allen podstoupí botulotoxinové injekce. Uplné vánoční utrpení se nekonalo, ale jak vlastně můžu hodnotit film, který jsem již zapoměl.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Ale vůbec to nebylo špatný. Rozhodně se film v porovnání s jinými průměrnými komediemi nikterak nepropadá. Je jen škoda nezdařilého konce, kdy se z komedie stává trapná podívaná. Nebýt této šaškárny na konec přemýšlel bych i o slabších čtyřech hvězdách.

Pretty Woman (1990)

No to byla sladká limonádička. Na konci jsem však byl trochu smutný, že už je dopito. Dal bych si jí znovu - nechutnala špatně.

Zakletá Ella (2004)

Že už jsem něco podobného viděl asi 100x ? Že je to vykrádačka bez nápadu? Že to je přebarvené a přeslazené? Třikrát ano, ale já jsem se dobře bavil. Tři plné hvězdy a snad bych dal i víc.

Objekt mé touhy (1998)

Nečekal jsem komedii a ani jsem ji nedostal. Čekal jsem romantiku a ta byla v míře vrchovaté. Pravdou je, že film trochu kazila neskutečnost symbiotické hromádky lidí, kteří spolu vycházeli až pohádkově. Dojem z filmu je nakonec lepší než dobrý. Prostě příjemný film.

Crash (2004)

Přesně takové filmy mám moc rád. V krátké chvíli dá nahlédnout do otevřené 13. komnaty a ukáže nejintimnější rysy mnoha postav. Je to taková vykonstruovaná a zhuštěná reality show, která do sebe skvěle zapadá a vyvolá v divákovi spoustu pocitů. Ten nosný pocit umocněný skvělou hudbou si v sobě člověk nese ještě nějakou dobu po skončení filmu a tak to mám rád.