Iron Man 3 (2013)

Myslel jsem, že nemohu být překvapen, když jsem očekával kvalitní podívanou i břitký a vtipný jazyk Tonyho Starka. Třetí díl však oba předchozí překonává a zasahuje drtivou porážku skoro všem filmovým zpracováním komiksů. Film nabitý humorem, osvěžujícími novými nápady a kvalitním záporákem. Je tam vše, co si divák tohoto typu filmů může přát. Robert Downey Jr. se pro Iron Mana narodil a už nikdy nebudou moci být jeden bez druhého.

Válka Bohů (2011)

Vizuál, akce, charismatický záporák a občas násilné scény za hranou jsou hlavními tahouny filmy, který jinak z průměrnosti vykukuje jen velmi málo. I přes dostatečnou stopáž filmu jsem našel jen špetku sympatií k hlavnímu hrdinovi, který je hodně nevýrazný. Celkově však film zabaví slušně a pokračování by nebylo od věci.

Temný rytíř povstal (2012)

Proč považuju za nejlepší scénu filmu tu, když Batman dostává nakládačku? Už vím, protože Batman po pádu zase povstal (i když sem tam škobrtne), a to silnější než kdykoliv předtím. Proto to mám, tak rád.

Méďa (2012)

Je opravdu k nevíře, kolik se dnes točí komedií o přerostlých dětech, kteří nemají nic jiného na práci než si válet šunky u stokrát viděných brakových filmů, hulit vše co obsahuje alespoň stopy THC a vymetat každý alkoholový mejdan. Asi je velká cílová skupina diváků, kterým není zatěžko se s 35-ti letým puberťákem ztotožnit. Ostatně proč vlastně ne, hlavní hrdina filmu se alespoň snaží vtipně dospět. Zasmál jsem se, a vo tom to je.

Nouzový východ (2008)

Noční můra každé spořádané rodinky, kdy s jistotou budovaný domov od základů "nahlodají" nanaplněné ambice, tužby a na povrch vyvěrají pochybnosti o smysluplnosti dosavadního života. Tento film ukazuje tu nejhorší možnou variantu řešení rodinné krize, a to v takové síle až z toho jde mráz po zádech.

Habermannův mlýn (2010)

Tento dozajista záslužný film, který se snaží poukázat na nespravedlnosti válečné a poválečné doby je srážen na kolena mnoha faktickými nepřesnostmi a fabulací kolem hlavních protagonistů. Vše je jistě v zájmu šponování atmosféry a dojmu z filmu, ale stačí si přečíst pár historických faktů a vše vyznívá zbytečně a pateticky. Je to škoda, ale nutno podotknout, že takhle to chodí u mnoha filmů.

Pějme píseň dohola (1990)

Ve své době jistě velmi vtipná komedie, která hrála na vtipnou strunu tehdejší doby, ale v současné době ztráci a stává se z ní jen komedie průměrných kvalit.

Shaolin (2011)

I přes občas plytký děj má film dobře budovanou atmosféru a několik silných scén, které zarezonují v každém citlivějším z nás. Povedené akční scény jsou skoro samozřejmostí a očekávanou jistotou. Takže díky, dobře jsem se bavil.

Čtvrtý druh (2009)

Velice příjemné překvapení u kterého se potvrzuje, že divák nezasvěcený, bez předsudků a očekávání může být i divákem vděčným. TV formát a nízkorozpočtovost není na škodu.

Nebeské dny (1978)

Atmosféra obrazu, hudby a zvuků přebíjí atmosféru banálního příběhu a upozaděných hereckých projevů. Zvláštní, ale krásné.