• Krátkometrážní

Na kolejích čeká vrah (1970)

"Úkol zní: Uděláte přesný soupis všech šroubů velikosti půlcoule." Vážný major Kalaš změnil tvář, proměnil se ve velkýho srandistu, hýřil sarkasmem a dokonce svýho bývalýho kolegu npor. Vargu (Vrah skrývá tvář) oslovoval por. Lenku. To jen jako, že jsem si všiml. Jinak mě hodně zaujal Kalašův sarkasmus, ponižování ppor. Karlíčka či účesy obou dam. A tradičně jsem se poučil - nejdůležitější na práci v terénu je nenastydnout a VB musí zabránit tomu, aby slečny spaly nahý. Provedu!

Akta X - Čaroděj (1994) (epizoda)

"Tenhle kluk dělá posledních deset let zázraky každej tejden. V neděli dvakrát." Jenže právě teď zkalil řeku své víry a lidé místo vyléčení umírají. Super. Mě to tedy celkem bavilo, protože má víra je pevná v tom, že každému reverendovi při jeho náboženské show přidám do klobouku na drobné cosi hnědého, lepkavého a prvotřídně zapáchajícího. A Mulder se Scully to klidně můžou vyšetřit.

Akta X - MBE (1994) (epizoda)

"Neskončí to, dokud lidé jako Vy, určujou, co je pravda." Tak nám Mulder konečně pochopil, že jeho tajemný "přítel" bezpečně schovává lži mezi dvě pravdy. Mě hrozně bavilo, jak se tentokrát snažil neskákat na špek a nešlo mu to. Tady jsou zkrátka ve hře vyšší zájmy, odposlouchávaná FBI a konspirační teorie, což jsou ingredience, které mám na Aktech X nejraději.

Luis Martinetti, Contortionist (1894)

Akrobat Luis Martinetti předvedl skvělé číslo. To jsou veškerá pozitiva tohoto několikasekundového díla. A jelikož bylo tradičně němé, tak ani netuším, jestli mu za hadí výkon někdo zatleskal. Já tedy tleskám.

Týden podle Jaromíra Soukupa (2018) (pořad)

"To je, jako kdyby do Leninova Mausolea v Moskvě přišel Bill Gates a přednesl nějaký bludný projev, že nebýt Lenina, nebyl by ani Microsoft. A že strašně děkuje Vítěznému říjnu za Windows." Tak jsem včera poprvé rekapituloval Týden s Jaromírem Soukupem a moc jsem se přitom pobavil. Ne tím, co říkal, jak to říkal, na koho přitom mával a kdo se tomu uměle smál. Bylo to prostě jen tím, jak to bylo dokonale blbé. Jaromír prostě není a nikdy nebude bravurní glosátor, ale pouze snaživý jedinec, který však s chutí kope do lidí, které ČT miluje a já je podezřívám z toho, že mě okrádajíi. Tak si ty hvězdy užij, miliardáři bez talentu.

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

"Snažím se nebát otevírat živé kauzy." Osmý statečný Jaromír Soukup mě baví. Řeč jeho rukou je sice stále nečitelná, komentátorské schopnosti nulové, ale touha zaujmout je obrovská a občas svými špatně načasovanými poznámkami tne do živého. Já tu jeho snahu prostě nemohu jen tak hodit do odpadu a spláchnout. My netalentování si prostě občas rozumíme.

Jdi na to (1983)

"Prosím Vás, nepište do zprávy, že jsem měl zpoždění." Falešní agenti Steinberg a Mason mě bavili a na své pravé podřízené vůbec nic špatného do zprávy nenapsali. To se cení. Jen ta tradiční fackovaná mi tentokrát nepřihrála nějakej ten nezapomenutelnej úder, ale viděl jsem nejlepší záchod ve městě, "kvalitní" agentský vynálezy a dost mě mrzí, že "ďábelský" gangster K1 dostal toho na Aljašce, v Havaně a podobně. Určitě to byli skvělí chlapi a na tom monitoru zhasli naprosto jedinečně.

Sudá a lichá (1978)

"Nesnáším chlapy, který mi chtějí sníst mý fazole." Takže se bude fackovat. Tentokrát pánvičkou, tágy, pneumatikami a samozřejmě pěstmi. Bez toho by to nešlo. Samozřejmě se bude taky hláškovat a já si přitom dám pistáciovou zmrzlinu. A nerad bych zapomínal na sport, takže tu máme automobilové závody, dostihy a pelotu. Ještě přidám na závěr trochu poučení a to tentokrát spočívá v tom, že kšandy se dají v boji zneužít soupeřem a že domluva s rackem je pěkně zákeřná věc. Nyní mne omluvte, jdu si vyhodit nějakého tuláka z kamionu a doufám, že přitom nebude brečet jako Charlie.

Diamanty jsou věčné (1971)

"Byl jsem vyvenčit krysu a asi jsem trošku zabloudil." Bond měl vždycky styl, ale tentokrát se při šarmantním vylézání z potrubí opravdu překonal. Zato Bondgirl Tiffany nepatřila k Jamesovým nejlepším zářezům, ale potěšila mě svou vlasovou proměnlivostí a drzostí u čerpací stanice. Jinak mě samozřejmě zaujal slon hrající automaty, počátky aquazorbingu, ledabylá jízda na výtahu, honička v lunárním modulu či zabijáci Mr. Kidd a Mr. Wint. A taky se mi líbil tanec s Bambi a Thumper, i když já si tedy raději vybírám dámy s poněkud méně přítulnými stehny.

Oko dravce (2008)

"Přílišná obrana naší svobody se může klidně stát hrozbou pro svobodu samotnou." Ať chceme nebo nechceme, žijeme ve světě, kde jsme neustále sledováni kamerami, Facebooky, telefony, Googly, občankami s čipy, Xboxy, webkamerami a podobnými technickými vychytávkami, který se tváří, že nám zpříjemňují život. Nikomu kromě mě to nevadí? Asi ne. Tak to si tu budu muset se svými paranoiami žít sám a užívat si tento snímek, i když to trochu přehnal se spolehlivostí lidskýho faktoru. Lidi by tento dokonalej plán prostě zignorovali dřív než by začal, ale za mě to bylo hodně svižný, zábavný a lehce znepokojivý.