Nora Roberts: Vražedná nevinnost (2011) (TV film) odpad!

Rosamunde Pilcherová je proti tomu naprostý břídil, protože co se zde odehrává během zhruba hodiny a půl je téměř mimozemského charakteru. Takhle konsternovaná jsem již dlouho nebyla, říkala jsem si ,za co mě proboha někdo trestáte´.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Ať už se jedná o konec světa či jen o vykonstruované šílenství, tento dokument zobrazuje velmi zajímavé skutečnosti a spojitosti mezi Mayským proroctvím a kruhy v obilí vyskytující se na mnoha místech světa. Je jedno, zda jsme zastánci toho či onoho, ale proč si alespoň nerozšířit obzory, že? Svědectví očitých svědků, že kruhy v obilí se objevily z ničeho nic a že celou dobu se tam nikdo neukázal věřit můžeme a také ne, ale jak říkám, shlédnout se dá téměř cokoliv.

Koncert pro jednoho (2005)

Krátké animované příběhy zasahují všechny bez rozdílu věku. A příběhy Pixaru mají své jedinečné originální kouzlo a vtip, což se nedá říct o každém krátkomerážním filmu. Vtipný a originální počin.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Pokouším se hodnotit z hlediska filmového diváka, nikoliv fanouška (mluvím o knihách převážně). Film je zpracovaný velice dobře po obsahové stránce dle knižní předlohy. Musím uznat, že film působí moc jako červená knihovna oproti tištěné verzi. Efekty jsou velmi dobře zpracované, trošku mi chybí hlubší charakteristika postav. Považuji tento 5. díl této svérázné ságy za předem odsouzený, bohužel, a to i přesto, že jej považuji za nejlepší z celé série. Škoda, že jsou diváci předem už tak zaujatí.

Tip a Tap (1971) (seriál)

Večerníček mého dětství, srdeční záležitost.. Vždycky jsem chtěla umět létat jako strýček Fido :-)

Wallace a Gromit: Úžasné vynálezy (2002)

Super anglický krátkometrážní animovaný film pro děti. Tomu říkám pohádka! Vtipné tak, že i dospělí uroní slzu smíchu, nadčasové s typickým anglickým suchým humorem. Ve zkratce jedinečné, originální a vtipné!

Skyfall (2012)

Shlédnout Skyfall byl momentální nápad a to vše jen kvůli Craigovi. Překvapil mě skvělý příběh, oproti některým předchozím nepovedeným bondovkám, s vtipnými slovními obraty, napětím a občasným překvapením v ději. Chybí mi zde Bondovy hračičky, protože kromě malého rádia pro určení polohy se zde opravdu nic moc neukázalo. Toto je bondovka jak se patří, opět v tom silném a jedinečném dramatickém duchu, který několika pomiléniovým dílům chyběl.

Everest (1998)

Další z mnoha dokumentů s podobnou tématikou, ale i tak velice zdařilý počin, krásně natočený. Jsem ,,nelezec", ale i tak tento dokument oceňuji plným počtem, protože je to dokonalost sama.

Přežít Everest: 50 let v horách (2003) (TV film)

Další velice povedený dokument pod taktovkou National Geographic. Zajímavě pojaté, kdy synové dvou prvolezců na Everest jej chtějí pokořit společně na počest svou otců bez ohledu na to, který z těch dvou opravdu stanul první na vrcholu. Do jejich odhodlání je citlivě vpraveno i vyprávění o místních Šerpech, bez kterých by vrcholu málokdo dosáhl.

First Ascent (2010) (seriál)

Nejsem horolezec, ale lezení miluji až do morku kostí (jak zde píše JuniorSrky). Úžasné, neuvěřitelné, vzrušující.