Výskok (2017)

Neznášam basketbal. Ale posledná hodina je natočená tak, že som nemohol odtrhnúť oči.

Jak jsem se stal Rusem (2019)

Svojráz národného lovu meets Čo sme komu urobili. A funguje to na jednotku. Tank included, vodka overload a Мишка только спит. Zatiaľ komédia roka. 9/10

Stát vs. Fritz Bauer (2015)

Fascinuje ma ako sa Nemci dokážu vyrovnávať s vlastnou minulosťou kým my tu dookola točíme tie isté Pelíšky, Pupendá a Učiteľky. 9/10 P.S. ako tá denacifikácia dopadne, keď sa na to už mládež nevydrží pozerať a vezme to zostra si môžte pozrieť v Baader Meinhof komplex.

Kandidát (2013)

Ono to v tom 2013 vyzeralo ako sranda, ale dnes v tom vidím pomaly všetko čo sa v tejto smiešnej krajinke odohráva pred prezidentskými voľbami. Len s rozdielom že Zuzanu Potôňovú netreba strieľať. Audiovizuálne na domáce pomery veľmi vyspelý film. 9/10 P.S kniha je lepšia a ani pointa objednávateľa tam nepôsobí ako našraubovaná.

Legenda jménem T-34 (2018)

Naprosto šialene skvelá guilty pleasure a seriózna pocta tankistom v jednom. Keby Rusi točili komiksové filmy o vojne vyzerali by asi takto. 9/10

Mladý papež - Epizoda 9 (2016) (epizoda)

Už úvodné nájazdy Lucovej kamery cez Sixtínsku kaplnku sú prísľubom najlepšieho dielu ale všetko to prevalcuje záverečná scéna pápežových listov, to je s prehľadom najromantickejšia scéna akú som kedy videl. Deviaty diel je vrchol seriálu a ďalší z existencialistických Sorrentinových masterpiecov.

Sněhová královna: V zemi zrcadel (2018)

No jasné, ruský animák takže to musí byť automaticky buď zlé (vykradnuté, klišé, jednoduché a pod.) alebo propaganda, že drahí užívatelia, veď Frozen je predsa nedostižný. Takže dosť bolo kokotkov a ich komentárov, choďte sa presvedčiť do kina. Moje päťročné dieťa odchované na Miyazakim a Dreamworks bolo nadšené, za mňa temer plná paľba. Prečo ? No, nepamätám si moc, že by som dlho videl tak dobrý animák. Nápad spojiť steampunk a klasickú postavu z Andersenovej tvorby je vynikajúci a už len kvôli tomu prostrediu, ktoré v najlepších častiach pripomína Miyazakiho alebo Gaimana sa film oplatí vidieť. Nosná myšlienka príbehu je podľa mňa hodne aktuálna (pri troche premýšľania neviem ako by som deťom vysvetlil lepšie, prečo sa zbavovať nejakej minority je zlé) a decká si z toho rozhodne niečo odnesú. Takže pre mňa to má len dve vady krásy, po prvé dizajn Gerdy po premene a po druhé prirýchly prerod kráľa. Inak super 9/10.

Božský (2008)

Ten pocit keď si myslíš že tvoja krajina je vrchol korupcie. Vtedy si pozri Il Divo. Perfektná filmárčina. 10/10

Co jsme komu udělali? (2014)

Do posledných piatich minút strašne multikulti nekorektná šleha plná rasistických hlášok s francúzskym éspritom. Nebyť sladučkého záveru bolo by to čistých 10. Čierny rasistický foter FTW. 9/10 P.S. U mňa lepšie ako Nedotknuteľní.