Pod vlivem lásky (2008)

Moje srdce úchyla stoporilo temer okamžite a túto šialenosť som si parádne užil. Freud, Kristus, hriech, sex, nohavičkové snapshoty, sekty, krv, megaerekcie a jedna z najlepších love stories ever! Čistá desiatka a Prvý Korinťanom č. 13. Opakované zhliadnutie povinnosťou. 10/10

matka! (2017)

SPOILERY Čo to ako kurva bolo ? Alegória na kresťanského Boha, ktorý zlyhá znova zlyhá lepšie ? Z lásky svojho Satana postaví Gaiu a potom si tam pozve Adama, stvorí mu v noci Evu a tá na druhý deň zničí všetku Lásku a zmizne z Raja až keď Kain zabije Ábela? A Satan je akože matkou Ježiša Krista, ktorého telo a krv učeníci jedia ? A potom vypukne Armageddon a bum ideme znova ? Ak je to takéto lacné tak potom nech Darren ide liečiť svoj božský komplex pretože ak mu niečo išlo tak svetské tortúry jeho postáv, či už hľadanie Boha v matematike, závislosti alebo onanistická túžba individuality byť perfektný v očiach iných. Lenže práve to posledné v spojení s božským komplexom nám tu Aronofsky predviedol na režisérskej stoličke. A film by sa mal odohrávať pred,nie za kamerou. Jediné čo Matke môžem nechať je atmosféra a psychotická Libatiqueova kamera. Len to sa od neho čaká ako povinná jazda. A tak je to na vyššie hodnotenie setsakra málo. 5/10

Kavej: Z východu na západ (2019) (seriál)

Keď sa toto ešte bude zlepšovať(Východná cesta a Babysitterka sú topky), tak to môže mať nábeh na perfektný, fakt perfektný sitcom. Zatiaľ 8/10

Spjaščije (2017) (seriál)

Áno, je to propaganda, ovšem tak sofistikovaná, že si pri nej uvedomíte, že všetky náprotivky z druhej strany mláky sú vlastne rovnakou propagandou z druhej strany. Neskrývane prezentuje celý diapazón prostriedkov, ktorým tajné služby dokážu ovplyvniť verejnú mienku a to tak, že defenzíva môže vypáliť len zle alebo horšie. Ruské seriály sú niekde úplne inde a výborné na nich je že nie sú robené podľa jednej šablóny. 9/10 P.S. 15.9.2020 Veľká vďaka RTVSza odvahu, že to odvysiela. Teda, ak to vôbec v časoch problémov v Bielorusku a čajovej party Navaľného odvysiela.

Orel Eddie (2016)

From zero to hero of zeroes. 8/10 za ten neuveriteľne "hrejivo" debilný optimizmus, ktorý z toho celého ide. Update : Tenkrát po druhé hreje ešte viac. 9/10

Narcos (2015) (seriál)

Strašne skratkovité. O Escobarovi som čítal už na strednej a vysokej a len som čumel. Tá látka si zaslúži omnoho podrobnejšie spracovanie. 8/10

Parazit (2019)

V rámci aktuálnej svetovej kinematografie zjav ale žiaden prelom, na zlatý vek Kórey to rozhodne nemá. 9/10

Sviňa (2020)

Film som zatiaľ nevidel a uvidím ho až po voľbách ale fascinuje ma ako niekto dokáže na základe "umeleckej fikcie" hodnotiť fakty a ešte hovoriť, že toto je slovenská realita. Že je slovenský volič jednoduchý a nedôjde mu, že to nie je náhoda, keď filmu odložia premiéru tak aby bol uvedený pred voľbami, to celkom pochopím , ale že je taký jednoduchý, že to vezme pomaly ako hraný dokument som netušil. No nič, viac po voľbách. UPDATE Nehodnotiteľné. Fakt ma to nasralo, že Slováci už nevedia ani propagandu natočiť tak, ako kedysi. Stará zlatá Priehrada alebo Lazy sa pohli. A to tie filmy nemali najväčšiu slovenskú raketu Gabiku. 1/10 za Gabu, a nech si to číta aj celá dedina. :*