Nový papež - Epizoda 7 (2020) (epizoda)

Koncentrovaný smútok porazený chuťou do života. Je fascinujúce ako Sorrentino vo svojich filmoch používa neustále rovnakú symboliku, ktorú odlišnými kontextami stále viac vysvetľuje. Som si istý, že Sorrentino nás na záver emočne úplne zmasakruje. P.S. Scéna keď Julia Snigir kúpe svojho syna preložená poškodenou Michaelangelovou Pietou je ukážka toho ako dokresliť scénu tým, že nevysvetľujete povrchnú podobnosť pózy ale vnútorný stav postavy. Nie je tam zahrnutá preto, aby si divák uvedomil podobnosť so slávnou sochou ale aby poškodená socha spätne referovala k vnútornému stavu postavy. Málokto má svoje filmy takto premyslené.

Nový papež - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Voiello a mníšky...najlepšia postava a zatiaľ najlepšia scéna sezóny.

Nový papež - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

Bude to veľmi zlý pápež. Tento seriál sú kontinuálne bomby a audiovizuálne orgie ako čerešnička na torte zmysluplných aj zmyselných dialógov. Openingy a endingy môžem dookola. Nech to kľudne má aj desať sezón.

Nový papež - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Na Sorrentinovi je skvelé, že človek nevie čo bude nasledovať v ďalšej minúte. Štrajk mníšok vo feministickom duchu je skvelý nápad a zápas sestra Lisette vs. Voiello je čestná remíza, dúfam že tento súboj bude pokračovať aj ďalšími kolami.

Nový papež - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Naprosto neskutočná vec, z openingu disco jebtišiek som si temer strekol a zvyšok rozhodne nezaostal. Fascinujúca reminiscencia súčasného "heretika" na stolci Františka, dotiahnutá do extrému a hlavne perfektný Voiello. A bude schizma, ne že ne. Sorrentino nehrá podľa seriálových pravidiel, ide si svoje a to je dobre. V tomto sa podobá Lynchovi. A to je tiež dobre lebo ide kvalitatívne rovnaké bomby len inak natreté. 10/10

Zaklínač (2019) (seriál)

Po šiestich dieloch mimoriadne bojujem s chuťou zavesiť seriálu ako celku tri hviezdy z dvoch dôvodov. Prvým je tá scenáristická a dramaturgická lobotómia diváka nezaťaženého predlohou, keď si až vo štvrtom dieli uvedomíte ktorá línia je "prítomnosť" a musíte si pracne znova vyskladať chronológiu udalostí. Tým druhým je klasická americká nutnosť napchať kultúrnu korektnosť tam kde nie je potrebná. Vo fikčnom svete zjavne slovanského pôvodu nemajú čo hľadať černosi a je mi jedno že ma kaviareň bude častovať nelichotivými prívlastkami, jednoducho to sem nepatrí. Čo mi ešte dosť kazí dojem je jazyk; potreba aby sa divák stotožnil s postavou rýchlejšie skrz "moderný" jazyk je vo fantasy mor a Zaklínač má s týmto veľký problém. Marigold na facku, Yennefer vyzerá ako Zuza Plačková pred plastikami. Inak obsadenie OK a diel so strigou je päťhviezdičkový. 7/10 Update po konci: Na slabé štyri. Update po druhej sérii. Tak predsa radšej tri.

Poslední bohatýr (2017)

Berme to z tej lepšej stránky, ani Disney to nedokázal skurviť tak, aby z toho netrčala paródia na byliny v každom druhom políčku a ešte to bolo aj zábavné. 7/10

Ledové království II (2019)

Famózne naanimované. A to je všetko. Príbeh je x krát lúhovaný čaj bez snahy predať to banálne posolstvo aspoň trošku inak. Navrch toho ja neznášam muzikály; tu o to viac, že postavy spievajú v tých najneuveriteľnejšách chvíľach a niektoré pesničkové sekvencie už nie sú muzikálové čísla ale čisté videoklipy. Tož tak. 5/10 Tomu kto prekladal piesne do slovenčiny by som dal po pysku. "Som zablúdený" mi temer utrhlo uši.

Jeho temné esence - Armour (2019) (epizoda)

Tento diel je na hojdačke, niektoré scény super, niektoré mi pripadajú zbytočné. Iorek vládne a konečne začínam mať radšej túto verziu Coulterovej. Ale tá tiesnivá atmosféra z druhého dielu je zatiaľ neprekonaná.

Vlastníci (2019)

Najlepšia česká komédia minimálne od Samotárov. Všetko od scenára až po réžiu je tu perfektne vyvážené, každý si hrá to svoje lepšie ako najlepšie a čo je pri one room konverzačkách najdôležitejšie máte chuť okamžite vstať zo stoličky a ostatných členov SVJ poriadne prefackať (keby to išlo, keďže ste zabudli že sedíte v kine a nie na schôdzi). Klára Melíšková FTW, ak neuhádnete jej povolanie do troch minút ste lúzri. Asi by sme mali o tom hlasovať, ale 10/10.