Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tak jako známe mnoho verzí červené karkulky, tak se nám množí filmové verze mimozemských invazí a robotů...hm. Pacific rim nabízí velmi pěknou vizuální stránku věci, zaplať pánbůh za originální znění s titulky, kamera dává očím velkoryse šanci si vychutnat všechny ty divné hlavy, chřtány, ocasy a pařáty....Velká škoda, že se nepodařilo do scénáře dostat aspoň trochu originální postavy, na duši raněný hrdina, velitel se skrytou slabinou, šílený a divný vědátor nikoho nepřekvapí ani neohromí, jedině snad Ron Pearlman trochu tříští ta navršená klišé, ale ve výsledku působí spíš jako úlitba z nutnosti. Dialogy naplněné lkaním nad minulostí a cituplností skoro dickensovskou jsem radši přehlédla...zaplaťbůh, že nedošlo na sex. Jediné co lze pro tento film udělat je stát se na chvilku dítětem pod dvanáct let a užít si to jako pohádku, ale vážně to od Gilerma Del Toro stačí?!

Atlas mraků (2012)

Vyrazila jsem se podívat v čem to hraje Tom Hanks a Halle Berry společně. Nemám ráda historikové filmy...ale...no za tenhle bych se přimlouvala. Především masky a kostými mě bavily, hlavně proměny Halle a Hugha Granta. Taky se mi líbil Hugo Weaving jako "Georgie" konečně odhodil zvlášně nedoslazeného Elronda z Hobita a pána prstenů a nabyl zase strašidelné a vemlouvavé polohy která jeho herectví sluší mnohem víc. Manžel seděl jak zařezaný a já nemohla nic než sledovat polomrtvá zvědavostí jak se ty historky nakonec spojí. Nebudu vůbec polemizovat nad filosofickým rozměrem snímku, každý si jistě vybere svou část pohledu na věc. Jediné negativum filmu je jeho délka, měla jsem málem ústřel zad. Tenhle film chci určitě na dvd a nejspíš si přečtu i knižní předlohu.

Světová válka Z (2013)

Ty tam jsou časy, kdy Brad Pitt byl jen další hezounek na plátně. Jeho herecký projev zraje jako víno a mezi námi pořád je to kus chlapa. Hrozně moc se mi líbilo provedení akčních scén podpořené hudbou a místy absentujícím rykem boje. Scénář má jasnou zápletku, velmi pěkné vyvážené tempo a nic nepůsobí křečovitě jak se to u tohoto typu snímků obvykle stává. Jen kamera byla chvílemi opravdu moc rychlá a trochu mi vadí, že jsem se nedozvěděla jak došlo k první nákaze, ale jinak super film na koukání.

Nevědomí (2013)

Nejsem fanynka Toma Cruise takže jsem šla na film poměrně vlažně naladěná, navíc s postapokalyptickými filmy se nám poslední dobou roztrhl pytel, ale...Děj je moc pěkně postupně rozvíjený zvraty zajímavé a hrdinové dobře načrtnutí. Výkony herců jsou přesvědčivé, Tom Cruise odvedl svou standartně dobrou práci a obě dámy: Olga Kurylenko a Andrea Riseborough mu zdatně kontrovaly, Morgana Freemena jsem brala už jako třešničku na dortu. Velice zdařile umírněné počítačové efekty nerušily ani výkon herců ani nezastiňovaly příběh samotný....tomuhle bych prostě i uvěřila. POdívaná to byla nad očekávání skvělá.

Pád Bílého domu (2013)

Film jsem zhlédla s předpokladem, že jména jindy skvělých herců zaručí zábavu, přestože jasně americký kult mi jinak moc nesedí. Mno....nejlepší herecký výkon podle mě předvedla padající roztrhaná americká vlajka, jejíž dramatičnost a poselství bylo víc než jasné, Morgan Freeman předvedl v téměř nulovém hereckém prostoru co mohl a Gerald Butler je pořád ve formě. Trochu mi neseděla postava zrádce, myslím, že by šla ve scénáři využít lépe, ale jinak jsem se bavila dobře.