Tak neváhej a toč! (1995) (pořad) odpad!

Pokaždé, když vidím kousek tohoto pořadu si vzpomenu na Cizince v cizí zemi od R.A.Heinleina, kde hlavní hrdina nechápe lidský humor. Nakonec pochopí, že se lidé smějou téměř jen a pouze pokud se něco nemilého stane druhé osobě- upadne, zakopne, někdo ho kopne, spadne na něho dort, téměř se utopí, dítě spadne na zem a řve... Pokaždé si říkám, jestli je lidstvo tak hloupé, ubohé nebo obojí. Prostě mi to přijde jako trapná "zábava" pro hloupé.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Pane Bože !! Bože! Mám se zabít já sám nebo někoho? Co to k*** je? Nechápu každého, kdo se kouká na takovou totální .. to slovo ještě nevymysleli.. Tím pádem nechápu ani sebe, páč jsem viděl asi 10 minut toho... Proč? Bože proč? Stupidita.. Vypatlaný emociálně nevyrovnaný lidi v nebezpečné farmě. S prominutím je tam parta buzerantů a idiotů coč má za následek, že farma je plná krav a volů. Tereza Pergnerová mi nesmírně připomíná mojí "velice oblíbenou" paní učitelku, která mě skoro nepustila ve třeťáku pak ve čtvrťáku k maturitě z technického kreslení. Ale tato vzpomínka mě v těch 10 minutách aspoň udržovala naživu. Mám takový nápad na "reality-šou".. Jmenuje se Kdo přežije... jediný vítěz vyhrává svůj život.. ostatní umřou násilnou smrtí... Počkat, právě jsem se dostal k něčemu záživnějšímu než je Farma.. takže se vracím.. Shrnu to jedním slovem: NE!

Zrození Planety opic (2011)

Docela jsem se těšil na tento film, je označován jako akční sci-fi drama, ale podle mě je to tak akorát rodinná komedie s nepatrným..hm..nazveme to přesahem.. Potenciál filmu nenaplněn, špatné herecké obsazení, nebyl mi tam sympatický nikdo..možná tak akorát "Rodney McKay", díky němuž jsem část filmu myslel na StarGate Atlantis.. První polovina byla ještě vpohodě, takovej pěknej odpočinkovej film... ale jakmile z toho Zoo uteklo 20 opic a pak záběr na kopec, kde vybíhají stovky.. Akční scény ala kamikaze opička skákající na vrtulník to zabily totálně.. Těšil jsem se.. jsem zklamán.. Dále jsem vzpomínal na 28 dní poté, protože se to podobného tématu dotýkalo taky.. Konec -> k některým filmům se hodí otevřený konec, ale u tohodle bych raději uvítal něčekaný meteorit, který by zničil celou planetu.. Zpracování opic, když vynechám ty boje, tak pěkný, ale zpracování není všechno.. 2/3 hvězdy..

Warrior (2011)

Docela pěknej film.. ikdyž, pro mě by to asi nebyl ten pravý sport :D :D Musím ho srovnávat s Fighterem, který se víc týkal zákulisí "boje", ale zase to bylo takové línější.. Warrior neměl žádnou vsuvku v dramatičnosti... ale bohužel, a to je u každého "takového" filmu, jsem od první minuty věděl jak to skončí.. ale konec mě mile překvapil.. 2 hodiny utekly dost rychle. Pěkná práce s kamerou a herecké obsazení dokonalé. Je to opravdu pěkný film a na závěr ještě srovnám s Fighterem, toho si už asi nepustím, zatímco Warriora asi jo :) Což je asi ta největší chvála co film může dostat (ale do mé top10 nevleze )

Bůh žehnej Americe (2011)

Čekal jsem od toho něco jiného, myšlenka dokonalá, ale nakonec to bylo absurdní a klišé. Nejdříve přesná kopie našeho světa a pak se objeví holka, co se zachvilku naučí střílet a řídit. Všechno de jak po másle.. Ale je to pěkný film k zamyšlení.. což mě udivuje, protože je to americkej film o Americe.. 7/10 .. čtyři hvězdy za originalitu

Moulin Rouge (2001)

Nejdřív jsem si říkal co to je za blbost, pak jsem si uvědomil, že ta blbost mi baví, že ta blbost není blbost, ale dokonale pasující chaos plný kýče, který je doveden až přes únosnou mez kýčovitosti, takže se z něho stává něco originálně skvělého. Úžasné covery Madony, Nirvány nebo třeba Queen ihned vyvolají pocit okamžitého chtění soundtracku.. Na závěr bych dodal, že mě opět mile překvapil Ewan McGregor, do kterého bych neřekl, že umí zpívat... The show must go on!