Oscar 2016 (2016) (pořad)

Můj první přímý přenos Oscarů - počet reklam jsem čekal, ale plochý humor Chrise Rocka ne. Prvních půl hodiny to bylo relativně ještě vtipné, ale dále to bylo pořád stejné dokola a spíše trapné a nevhodné. Celý večer byl plný kontrastů a diváky spíše rozděloval, než spojoval v kultuře filmu. Musím vypíchnout Davea Grohla s úžasným In Memoriam výstupem. Téměř všechny sošky byly podle mě zasloužené. Ano, Leo se konečně dočkal, ikdyž Revenant bych jako jeho nejlepší film neoznačil. Vedlejšího herce si zasloužili vyhrát všichni nominovaní, Bridge of Spies si jednu sošku zasloužil, tak ji dostal Mark Rylance. Nejlepší film mne mile překvapil, čekal jsem, že ho shrábne Revenant, ale Spotlight si to z celkového pohledu zasloužil právem.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Mnoho lidí nechápe rozdíl mezi pohádkou a pohádkovou komedií. Pokud chcete pohádku pro děti, tak si tohle nepouštějte. Ale jako odlehčená komedie o svátcích, kdy má člověk takovou infantilnější náladu, je to dokonalé. Vezměte si například jinou pohádkovou komedii Tři veteráni, výborný film a je tam tolik vtipů co děti nepochopí. Ze začátku je to opravdu trochu šok, protože takovýto styl nečekáte, ale pak je to vtipné, má to hlavu a patu, výborné obsazení, vlastně je to úplný opak Princezny a písaře, se kterým je často porovnáván. Některé momenty jsou snad nezapomenutelné, originální, prostě super. Dávám 5, protože to hodně lidí nepochopilo a vůči filmu je to nefér.

Základka (2012) (seriál)

Nechápu takto malé hodnocení. V pravém panelu jsou jako podobné pořady označené Doktoři z Počátků, Gympl, Obchoďák, Cesty domů,Ordinace a Ulice.. ale na rozdíl od těchto, nebo spíše tohoto jednoho stejného konceptu, kde se mění jen a pouze jména postav a herci se navzájem prolínají, se Základka liší velice, spíše bych ji přirovnal ke Čtvrté hvězdě. Každý díl má jednoduchý děj, na který jsou nalepené vtipné scénky a hlášky. Základka si nehraje na nic víc, než je. Nemá se brát vážně, nepotřebuje stovky postav. Těch pár herců bylo výborné vybráno, hlavně Taťjana Medvecká hraje v poloze, ve které jsem ji snad dříve neviděl.

Balada pro královnu (2012) (TV film)

Příšerné, krom historických záběrů to nemá žádný přínos. Pochopil jsem to jako odplatu za všechny ty britské vtípky o Francii. Různí lidé, kteří s královnou nemají nic společného vyprávějí co všechno se jim na ni nelíbí. Je to urážející a nevhodné. Toto není dokument, ale hnusná bulvární břečka. Neříkám, že cílem dokumentu o královně má být jen vychvalování a ukazování té "hezké" části, ale mělo by to mít i nějakou hodnotu, nějakou myšlenku, nějaký smysl!

Modrý tygr (2012)

Hvězda za animované pasáže, ale ostatní je hrozný. Film bych označil jako 15+ jinak hrozí zkreslení a nebo porušení vnímání okolí u dětí. Přišlo mi, že každá postava měla jednu nebo více negativních vlastností, na které neustále film poukazoval. Dítě si odnese z filmu to, že každý dospělák je zlý nebo velice hloupý, že násilí a zesměšňování dětí je úplně normální.. Viděl jsem jen 2/3 filmu, více jsem nevydržel.. jo a ani jednou jsem se nezasmál, ani nepousmál. Další film s velikánským potenciálem, resp. podle všech těch rozhovorů a videí, kterých byla ČT před uvedením plná.

Probudím se včera (2012)

Viděno v televizi, takže jsem první a poslední půlhodinku nerozpoznal od reklam. Takže když vynechám všudepřítomnou reklamu, stupidní kraviny bijící do očí a uší co se minulosti týče, mnohdy stupidních hloupých vtipů (hlavně a to příšerně trapných "vtipných" ani nevím jak to nazvat.. krátká videa? ) a můžu přistoupit rovnou k efektu motýlího křídla, který je snad úplně ve všech filmech opomijen. Takže 2 hvězdy díky docela povedenému prostředku, který byl když už nic jiného, tak úsměvný.

Chvilková slabost (2013) (TV film)

Komedie bez smíchu? Navíc je to natočené stylem ala Hamlet bez Hamleta od J.Cimrmana, protože zde hrají 3 postavy, ale v ději jich je snad 15.. Nevím pro jakého diváka je to určeno..

Návrat idiota (1999)

Film jsem viděl až v roce 2013, dříve jsem si myslel, nevím proč, že Návrat idiota je nějaká kravina, navíc mám takovou menší averzi k českým filmům (díky dnešní době). ..Je to výborný film, skvělé herecké obsazení, úžasná atmosféra-pohled do (tehdejší) současné doby z úplně jiného pohledu. .. Považuji ho za jeden z nejlepších českých filmů "současné" doby

Doktor od jezera hrochů (2010)

No, kde začít.. Když přeskočím stupidní příběh, Zdeněka Trošku, REKLAMU, příšerně volenou hudbu, která působí zcela uměle v dané scéně, hlavní postavu, která mi přišla hrozně divná a nepřirozená a další postavy také - jediný "sympatický" pro mě byl Jiří Langmajer, který stvárnil dokonale namachrovanýho hajzlíka :) ..A takhle jsem vlastně přeskočil celých 100 minut, které bych raději strávil jinak. ..Jednou viděl v kině a pak ještě prvních 20 minut v TV a stačilo mi to..

Co je doma, to se počítá (2013) (pořad)

1 Hvězda za to, že si soutěžící musí uvědomit váhu svého rozhodnutí. Není to soutěž jako každá jiná, myšleno ve stylu: "Tak mě vybrali do soutěže, kde mohu vyhrát 10 milionů, ale neztratím nic." Ti kteří přijdou o svoji televizi, spotřebič nebo mobil jdou do toho s tím, že je vysoká šance že to prohrajou. Čím hodnotnější předmět, tím těžší otázka. Nemohu souhlasit s tím, že tam jsou jen lehké otázky. ................ Abych tento pořad jen neobhajoval. Jde v tom o lidi, pokud jsou tak hloupí, že se chtějí ztrapnit před kamerou, že chtějí prohrát svoji žehličku nebo televizi, tak právě pro ně je "Co je doma, to se počítá." Pokud se člověk účastní takovéhle soutěže a vybere si nápovědu internet, tak proč během té minuty jde teprve zapnout počítač a pak se divit, že sotva se zapne,tak musí odpovědět. Nebo, když se přihlásím, tak předpokládám že využiju i nápovědu v encyklopedii.. Tak proč si doháje nepůjčí po známých nebo v knihovně knihy s různými tématy. Ti soutěžící mi připadají jako ti co si půjčí peníze s vysokým úrokem a pak se diví, že z půjčených 500 000,- splatí přes milion, ale hlavně že jsou všichni blbý a ubližujou jim. .................. Tento pořad ukazuje čistou lidskou hloupost a proto si zaslouží hvězdu.