Pot a krev (2013)

Chcel som vediet ako sa Bay popasuje s filmom, v ktorom nepobehuju "anglicaky", ktore sa menia na robotov a naopak. A treba uznat, ze tento film mu vysiel vynikajuco. Ide o dost bizardny kusok, ktory prekvapi v mnohych smeroch. Pocnuc skvelymi hereckymi vykonmi az po splet neskutocnych situacii, ktore su vo vacsine pripadov sposobene jednoduchostou hlavnych hrdinov, Za zmienku stoji este prirodzena krasa herecky Bar Pali, ktora je vo filme nepriehladnutelna. 90%.

Tichá bolest (1990)

Stary dobry poctivy ceskolovensky film, ktory ma svoju hlbku. Az mi je smutno, no nema vyznam rozmyslat nad tym, co sa toci dnes a kde sa to vsetko podelo. Tento film je dokazom, ze ked sa spoji skvely scenar, so skvelymi hercami a da sa do toho srdce tak moze vzniknut film ktory ma svoju hodnotu, ktora neutrpi ani zubom casu, skor naopak. Rudolf Hrusinsky je velky herec a pocuvat ho v tomto filme je balzam na dusu. Tragicke horko komicke zrkadlo doby, ktora deformovala celu nasu spolocnost. A prave taketo filmy by sa mali pustat, nech sa nezabuda, ake to naozaj bolo. Schvalne, zaujimalo by ma, ci sa este zakopavaju slivovice po zahradach na ceskom a slovenskom vidieku. Ak ano, tak potom sme to stale my a ani neviem preco, ale myslim si, ze ano a to ma hreje ma to na srdci.

Únos Šogunova následníka (1989)

Fuuu.... ono ma to ani neviem ako vtiahlo a zaroven ani neviem ako, zrazu bol koniec. Mala skupinka proti obrovskej presile, dobro proti zlu. Pre niekoho to bude mozno cliche, ale ja si to nemyslim, ono to vsetko dokopy nejak funguje. Vidiet toto ako 10-rocny tak to so mnou urcite zalomcuje este viac. Filozoficka, dobrodruzna, hrdinska patdnova odysea ( kto to videl pochopi) s vynikajucimi bojovymi scenami, ktore su sice miestami az prilis surove, ale tak to ma byt. Rovnako kruta bola aj doba. Samurajske veldielo, co na to viac povedat. *****

Wolverine (2013)

Hugh Jackman hra svoju rolu velmi dobre, ale tak nie vzdy to staci. Film nebol zly a nenudil som sa pri nom. Suboje boli fajn aj akcia a popravde, kontrast medzi koktailom namiesanym z japonskeho tradicionalizmu a martial arts a koktailu namiesaneho z wolverinovskeho cynizmu a americkeho sveta sa mi pacil. No ti co piju obcas alkohol mi daju zapravdu, ze ked sa niekedy toho miesa vela, boli z toho hlava. Mnoho veci mi prislo ako take cliche a ten posledny suboj som popravde cakal uz od zaciatku, pretoze nech uz sa scenaristi snazili ako chceli, ten zaver by prekvapil asi len nenarocneho divaka telenoviel. Nic proti, tiez som pozeral Manuelu ked som bol maly, ale to som povedal asi viac ako som chcel. Film som nevidel v kine ale viem si predstavit, ze platno a dobry zvuk tomu pridaju grady. Ako oddychova jednohubka na vecer fajn. Ale asi by som si ten film este raz nepustil. Nebol som sklamany, ale dufam, ze dalsi Wolverinov film mi prinesie viac.

Hellou goseuteu (2010)

Film urcite netreba brat cisto ako komediu, Pribeh ma svoju dramatickost, ale aj hlbku. No nic no, proste korejci su asi taki a tie dramy maju naozaj vynikajuce. Ale naspat k filmu, popravde, kolko ludi dnes zije samo, ma problemy, niektori dokonca existencne, nebavi ich praca, pripadne nemaju ziadnu, maju problemy vo vztahoch a pod. Mnoho z nich je na to samo. Preto nie je tazke nechat sa vtiahnut do pribehu niekoho takeho. .Napriek tomu, ze hrdinu by sme mohli zaradit do tejto kategorie, film vyznieva pozitivne a dotkne sa srdca kazdeho a proste aj ked si myslime, ze je to zle, nikdy na to nie sme sami a vzdy existuje sanca na zlepsenie. Skvela kamera, vynikajuci scenar, s velkou davkou originality a aj herci mi prisli fajn. Co dokaze ten Tae-hyeon Cha s grimasami je neskutocne :) Zaver urcite mnohych rozseka. Kebyze to natocili americania, tak na to teraz chodime asi do kina, takto som si to proste musel stiahnut a nelutujem. Rozmyslam medzi 4* az 5*. 90%.