Herkules: Zrození legendy (2014)

Tak uz od prvých minút som zistil, že väčšina peňazí šla pravdepodobne na marketing a nejak neostali peniaze na efekty a vlastne, ani na nič ostatné. Pravdepodobne ani na plat Harlina, inak si neviem predstaviť, žeby takéto niečo natočil. Nevravím, že všetky scény boli zlé, našla sa možno jedna, dve. Ale to je naozaj málo na to, aby sa tento film dal brať vážne. Niekedy je možno treba vidieť aj tie horšie filmy, aby sme mohli ešte viac oceniť tie dobré. Ak ma niečo ešte okrem lacných efektov a ťarbavého deja bavilo, tak to bol určite veľmi "inovatívny" pohľad na grécku mytológiu.

Půlnoční vlak (2008)

Atmosfera, brutalita, niečo úžasné a k tomu ukecaný Vinnie Jones :) Až na ten záver spôsobený držaním sa predlohy, ale čo už. Každopádne v svojom žánri top film. ( A áno, ani jedno sloveso v komentári )

Očista (2013)

Vynikajúca myšlienka a nápad, ktorý je dostatočne bláznivý, ba priam chorý. V USA to dokázali, nulová kriminalita, ale má to háčik, jeden deň v roku, kedy je dovolené všetko, vybehnú do ulíc ľudia so zbraňami a nejde o žiadny KFOR, ale hromadné vraždy a popravy. Tu niekde sa začína príbeh jednej rodiny a ich morálna dilema, ktorá možno rozdelí divákov na dva tábory.Problém len je že, ani jedno riešenie nebude nekrvavé. Fakt som čakal ako dopadne súboj Wakefield vs. Hawke a aj keď môžem konštatovať remízu, tak ma trošku mrzí nevyužitý potenciál filmu, ktorý určite mohol byť ešte vyšperkovaný trošku logickejším chovaním niektorých postáv a našli by sa určite aj ďalšie rezervy. Ako sa vraví, kto chce psa biť, palicu si nájde. Každopádne pre mňa vynikajúci film a už teraz sa teším na dvojku, ktorá by mala vyjsť tento rok.

Město nemrtvých (2013)

Zombie béćkový akčňák s Dolphom, ktorý je už starší a behať proste nevie. To, že tým zombiekom vôbec dokázal ujsť v pár naháňačkách je pre mňa to najväčšie prekvapenie v rámci filmu. Prvá polovica je slabšia ale s príchodom robotov sa to celkom rozbehne. V rámci žánru je to priemerný snímok, ktorý si milovníci zombie žánru určite radi pozrú a dajú si ho ako príjemnú jednohubku. Tí ostatní pokiaľ si tento film nepustia, o nič neprídu.

Likvidátoři (2013)

Popravde, ani neviem prečo som ten film dopozeral. Jediným vysvetlením je možno tá obtiahnutá uniforma zdravotnej sestry na Kristianne Loken. Každopádne si viem predstaviť, že proletárom všetkých krajín, či už sa spojili, alebo nie, sa to muselo páčiť. Postapokalyptický svet, ktorý spôsobili nenásytné transnacionálne korporácie na čele so zlými "kapitalistami" manažérmi zapríčinil to, že ľudia sa už na to nemohli pozerať a vznikla rada deviatich, ktorá na týchto manažérov vyslala lovcov a tí ich nemilosrdne zabíjajú hlava nehlava. Napriek absencii nejakého deju však nemožno filmu uprieť, že má dobrú kameru a toľko kečupu, čo sa minulo v tomto filme, by bolo asi veľa aj na Tarantina.

Květy války (2011)

Veľmi pekne a kvalitne natočený film, čo u tohto režiséra asi nie je nič nezvyčajné. Film mohol byť kratší, menej tendenčný, teda aspoň voči Japoncom a možno by pomohlo menej pátosu, ale tak pre Číňanov to asi je predsa len citlivejšia téma, keďže sa jedná o ich históriu. V skratke vynikajúce bojové scény, zaujímavý príbeh, dobrý Bale, veľa pekných Číňaniek, ešte viac nadržaných a zlých Japoncov a nejakým spôsobom sa to všetko odohráva v katedrále. Až by jeden neveril, že z toho môže byť veľmi zmysluplný a krásny film a to tento snímok určite je. Vojna je svinstvo a ľudia robia vtedy zvláštne veci.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Tento film patrí k tým najlepším, aké som za poslednú dobu videl. Ak odhliadneme od vynikajúcich hereckých výkonov, tak popravde príbeh nie je až taký prevratný. To čo robí z tohto filmu pre mňa skvost je to, čo sa skrýva za ním a mnoho ľudí to podľa mňa ani nenájde. Film v sebe skrýva vynikajúce dialógy, humor ale aj stret britského konzervatívneho naturelu s tým americkým. A okrem vynikajúcich bardov Toma Hanksa a Emmy Thomson aj neprehliadnuteľný výkon Colina Farrella.

Nebraska (2013)

Nebraska je veľmi zaujímavou road movie otca na sklonku života a jeho syna. Na jednej strane ponuré a smutné, na druhej miestami vtipné s množstvom svojského humoru. Ten kto má rád absurdný humor, isto film ocení. Rozmýšľal som chvíľku nad tým, či sa film nehrá na niečo až príliš umelecké, tým, že je celý čiernobiely, no nejak mi to nevadilo, ale ani nijak neokúzlilo. Pre mňa to bol príjemný film, kde prevládal súcit a úsmev.

Megamysl (2010)

Chcel som sem dať komentár, ale všetko za mňa napísal už Lima

Mlha (2007)

Horor je veľmi zvláštny žáner a každý ho nemusí, preto aj hororové filmy nikdy nebudú vyhrávať rebríčky ČSFD :) Tento film však určite zasluhuje pozornosť. The Mist je veľmi zaujímavou survival drámou - hororom, ktorý je akousi kombináciou Vojny svetov a Silent Hillu. Skrýva v sebe pre mňa dve jednoduché posolstvá. Najväčším nepriateľom človeka je samotný človek a druhé, nikdy to netreba vzdávať. Koniec je dosť nemainstreamový a trošku prekvapí, Určite príjemne strávený čas.