Příběh Beastie Boys (2020)

McCoy: “Is this classical music?” Spock: “Yes I believe it is.”

Örök tél (2018)

Kvalitny a smutny film. ZIal takto to naozaj bolo. Ako sa hovori, kto sa nepouci zo svojej historie, je nuteny ju opakovat.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dojemny film, ktory som videl s celkom znacnym odstupom a prestavkami dnes treti raz. A tak ako ja, aj film vo mne nejak dozrel a beriem ho inak, ako kedysi. Klobuk dolu pred Spielbergom. Je to dojak, ale beriem to tak, ako to je :)

Mute (2018)

Nechapem tak nizke hodnotenie. Pre mna to bolo medzi 3 az 4 hviezdami. Co sa tyka sci-fi zanru, tak urcite nic prevratne, to sci-fi tu sluzi len na akesi vykreslenie atmosfery. Mozno by som si vedel predstavit aj inyi koniec, kebyze to male dievca skonci v opatere svojho stryka, ale to by ma vsetci milovnici happyendov poslali do horucich pekiel.

Contratiempo (2016)

Vynikajuca konverzacka, plna zaujimavych zvratov a velmi dobre davkovanie napatia, Mozno aj spanielsky film desatrocia :)

Bajo la Rosa (2017)

Silny nadpriemer. Dalsi vynimocny spanielsky film. Taka sympaticka spanienska rodinka :)

Vetřelec: Covenant (2017)

Vzdy som si myslel, ze byt kozmonautom si vyzaduje iste predpoklady, jednym z tych kriterii je, aby kozmonaut nebol sprosty a daco v tej hlave mal. O to zarazajucejsia mi pride nelogickost konania postav v tomto filme. Idem na cudziu planetu, tak asi by pri tom mal existovat nejaky bezpecnostny protokol. Nejake prieskumne vzorky, vystup v skafandri atd. Rovnako ako to, ze neposlem na planetu drvivu vacsinu posadky. Takisto ma sklamal nevyuzity potencial Prometea, vela otazok zostalo nezodpovedanych, napr. preco chceli Inzinieri znicit ludstvo. Jednoducho mnoho fanusikov, mna nevyjimajuc, asi cakalo viac a hneva ma nevyuzity potencial. Zeby Ridley nemal viac fantazie, alebo mu to zatrhlo studio? Kto vie. Nakoniec sa Ridley asi naozaj chcel vratit ku klasike, ale bolo to pre mna rozpacite. Inak na svoj zaner dobre sci-fi. Dobra atmosfera. Ale pre mna velmi vela nevyuziteho potencialu a tieto skody sa uz nebudu dat nikdy napradit. Ale tak co uz.... Ako tento koncept je tiez zaujimavo rozohraty a pokracovanie isto bude stat za to, ale za aku cenu? Velka skoda... Za mna 7/10 ale najradsej by som ich tam vsetkych za toto nakopal.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Bayonu mam rad. A aj tento film je dokazom, ze si tuto moju priazen zasluzi :) Velmi tazka tema, no film ma skvelu atmosferu a blysne sa tam aj par zivotnych mudrosti. Velmi odporucam si tento film kuknut., lebo ci uz sa bude pacit, ci nie stoji za to. Za povsimnutie stoji vykon Lewisa MacDougalla, na svoj vek bravurne zahrate a do toho hlas Liama, no nekup to aj zo vsetkym tym patosom.