• Fantasy

Wall Street (1987)

Základní stavební kámen pro všechny kapitalisty a buržuje, který sází na syrovou atmosféru 80. let a skvělé herecké duo, tvoříc tak, lehce dějové předvídatelný, ale i tak strhující film, po jehož konci se budete sami chtít stát burzovním makléřem.

1984 (1984)

Dle mého názoru je tento film pouhým nezúčastněným obrazem skvělé knihy G. Orwella, která mě k sobě upoutala a nemohl jsem přestat číst, dokud jsem nedošel ke konci. Film je naproti tomu dost strádající....absence jakéhokoli základního principu, ze kterých kniha vychází. Prostředí a atmosféra na mne vůbec nepůsobí a vlastně mi připadá celkem tragikomická...Samozřejmě příběh a vlastně celé vyznění filmu je skvělé, ale to má na svědomí již zmiňovaný George...Snaha byla, a autorům to ani nevyčítám, poněvadž zpracovat 1984 není snadné, dokonce bych řekl nemožné...Abych to na závěr shrnul, pokud bereme film v kontextu Orwellovi knihy, každý si určitě to své v něm najde, na druhou strane pokud vezmeme film jakožto jednotný prvek, zbyde poté jen holá kostra.

Kmotr (1972)

Podle mne jeden z nejúžasnějších počinů kinematografie. Na první pohled obyčejná gangsterka, podobná jako všechny ostatní, ale na druhou stranu tu jsou zásadní diametrální rozdíly, tvořící jeden komplexní a zejména skvělý celek. Marlon Brando užívajíc ústní vycpávky, aby "vypadal jako buldog", Al Pacino, který nemusí ani promluvit k tomu, aby byl skvělý a v neposlední řadě tak trochu, oproti knize, natvrdlý Luca Brasi:)...triky jsou dost zastaralé a bitka Sonnyho, když vedl pravý hák na svůj cíl, přičemž stál dobré dva metry od cíle a přesto trefil, je dosti inspirujici ;).. Ale stačí aby zaznělo "Luca Brasi sleeps with the fishes" a je zas dobře............(zde by následovala dlouhá řada superlativ, ale kvůli časové tísni je vyjmenovávat nebudu) ...jednoduše řečeno je možnost shlédnutí Kmotra nabídkou, která se nedá odmitnout.:)