Lež na pláži - Útěk (2024) (epizoda) odpad!

Ty kráso, prima zase jede bomby a to je, vážení, teprve čtvrtina roku za námi. Trošku se bojím, co nás čeká na podzim. Každopádně prima už totálně rezignovala na nějaké nápady? Eliška a Damián sice byla kardinální blbost, ale pořád se dalo tvrdit, že ten nápad byl vlastně docela dobrý. Tohle zní blbě už jenom podle popisku a první minuty to promptně potvrdí. Primo sorry, ale tohle zkrátka nemohlo fungovat ani na papíře. On i takový ten stereotyp té "typické české rodiny" (která si na cestu do Chorvatska nasmaží tuny řízků a nechce za nic platit) už zkrátka není vtipný. Takové blbosti, že nějací vývojáři appky na Android v rámci hecu hacknou ovládání semaforů a během toho objeví konspiraci v nejvyšších politických patrech je prostě už naprostá kravina. Stejní lidi, kteří mají (asi) perfektní technické znalosti, tak svůj objev předají falešné policii (srát na to, že porušili x zákonů a kdyby něco takového se stalo ve skutečnosti, tak jim ta zásahovka taktéž klepe na dveře) je vrchol absurdity. Já vím, že podobné seriály jsou spíše pohádka a smysl dávat nemusí, ale minimálně ta prvotní myšlenka by aspoň mohla být trošku uvěřitelná. Jediná výhoda tohoto seriálu je, že tam "nestraší" Klus, Burešová nebo Smetana, ale asi bych spíš překousnul toho Kluse, než že je to úplná pičovina.

Česko na grilu (2024) (pořad)

Kdo viděl jediný díl Masterchefa, tak se zkrátka neubrání pocitu, že Česko na Grilu je prostě Masterchef z Wishe. První co bouchne do očí je "rozložení sil" - dva porotci, což je sám o sobě nesmysl, protože když se o něčem hlasuje, tak je dobré mít lichý počet "rozhodujících". Navíc ta chemie mezi Zdenkěm Pohlreichem a Martinem Svatkem není (což je v porovnání v kombinaci s Kašpárkem, Punčochářem a Forejtem v masterchefovi, kde se naopak skvěle doplňují do očí bijící). Příliš jsem nepochopil "funkci" Patricie Pagáčové a Tomáše Zástěry, kteří jsou fakt navíc. Měli asi fakt radši sehnat třetího porotce kuchaře. Soutěžící jsou nudní a nezáživní (ruku na srdce, to je ale problém i novějších řad masterchefa). Jediné co je možná trošku inovativní je, že se soutěží ve dvojicích, těžko říct, jak budou vypadat "týmové výzvy" (pokud nějaké budou), protože zrovna ty byly na Masterchefovi mnohdy ty nejlepší. Je to škoda, Z. Pohlreich mi docela v Masterchefovi seděl (jak zastupoval v pár dílech R. Kašpárka), tady to je nic moc :( Zatím hodnotím 2*, je možné, že časem upravím, ale obávám se, že to bude spíše směrem dolů. 30%

Zalez do spacáku - Epizoda 1 (2024) (epizoda) odpad!

Tvl, tak tady chybí k "dokonalosti" fakt už jen Evička Burešová a Ema Smetana. No dobře, dělejte že jsem nic nenapsal, ještě se toho chytne nějaký primácký scénárista a bude to ještě horší než teď. No každopádně primácká klasika -- trapné dialogy a herecké výkony za které by se styděli i ochotníci v horní dolní. Přitom ten nápad zas tak blbý není, jenže v podání primy to asi jinak dopadnout nemohlo. Opět se jede takový ten primácký styl, kdy má tendenci do všech seriálů dávat nějakou "současnou hvězdu" (dříve to byla již zmíněná Evička, ta už se trošku okoukala, teď je to Klus). Zase abych byl férový, furt to nedosahuje "kvalit" Elišky a Damiána, ale to tu laťku poslalo tak dolů, že to dlouho bude nepřekonáno.

Ptáci stěhováci (2023)

Jak už bylo řečeno, ptáci stěhováci opravdu nepřináší nic moc nového -- řekněme taková slabá verze Hledá se Nemo, popř. Doby Ledové (kde taktéž hrdinové cestují z bodu A do bodu B a cestou naráží na klaďase a záporáky), na druhou stranu mně to ale přišlo docela roztomilé, některé "postavy" mě dost bavily (strýček Dan). Některé naopak méně (kuchař). Těžko říct jak se to líbilo dětem, protože mě přišlo, že během předfilmu "Náměsíčník" se smály mnohem více, než během ptáků stěhováků (kde mi přišlo, že se smějí spíše dospělí). Pokud bych to měl shrnout tak ptáci stěhováci nijak neurazí, ale ničím ani moc nenadchnou. Za pár týdnů si asi ani nevzpomenu, že jsem něco takového viděl, což je možná škoda. 55%

Známí neznámí (2021)

Originál jsem neviděl a vlastně ani nevím jestli je to dobře či ne. Rozhodně nevím jestli si tento film zaslouží označení komedie, protože se o komedii v žádném případě nejedná. Film ale každopádně baví a ukazuje to realitu dnešní doby -- co se jeví na první pohled ideálně, může být uvnitř pěkně shnilé. Co jsem ale vyloženě nepobral byl ten závěr a abych to pochopil, tak jsem si to musel pustit ještě jednou. A rozhodně nemohu tvrdit, že mě závěr nějak nadchnul. Herecké obsazení skvělé (zejména Martin Hofmann). 65%

Napoleon (2023)

Kinoverze je zredukovaná téměř na polovinu stopáže a je to prostě znát, jednak ta "nekoherence" je občas až do očí bijící (hlavně ke konci), ale myslím (a doufám) že některé klíčové okamžiky (např. Bitva u Trafalgaru) byly úplně zatajeny, což je škoda (minimálně ta Bitva u Trafalgaru mohla být velmi epická podívána). Nechci moc zabíhat do historických přesností/nepřesností, protože od maturity z dějepisu už pár let mám a nejsem nějaký extra fanda tohoto období, abych se tomu nějak nad rámec věnoval, každopádně i kdyby to bylo 100% historicky přesné, tak díky tomu výraznému zredukování si z toho divák žádný ucelený obrázek stejně neodnese. Kinoverze určitě zklame toho, kdo od filmu očekává nějaký historický velkofilm, protože naneštěstí kinoverze nic takového nenabízí. Nejedná se o nic jiného než solidní popcornovku, s hodně dobře ztvárněnými bitvami a skvělými hereckými výkony. Škoda. Chápu, že 4,5 hodinový film je pro "neartové" kina moc, na druhou stranu si myslím, že kdyby to zkrouhli jen o hodinu, nemusel z toho vylézt takový promarněný potenciál. Zatím 70%

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Stále váhám, jestli si tenhle film zaslouží 4*, nebo 5*. Nebýt třetí kapitoly tak bez váhání dám asi 5*, naneštěstí mě ta poslední kapitola příliš neuspokojila. Nevím jestli to je problém knižní předlouhy (kterou jsem nečetl, resp. četl ale zvládl jsem se prokousat pouze první částí), nebo samotného filmu, ale čekal jsem ten přerod z naivního kluka na tu svi*i, kterou známe z Hunger games maličko intenzivnější. Koho musím vyloženě vyzdvihnout je Peter Dinklage a  Viola Davis, kteří mě dost bavili. Na druhou stranu musím uznat, že i ostatní předvedli skvělé herecké výkony. Myslím si, že tento film fanoušky série nijak neurazí, ale nedokážu posoudit jak moc se to odklání od knižní předlohy. Aktuálně dávám 4*, až budu mít někdy čas tak zkusím přelouskat knihu a následně hodnocení kdyžtak upravím. 80%

Marvels (2023)

Ono je to těžké, když má člověk nulové (spíše záporné) očekávání, tak vlastně nemůže být zklamaný, ale pouze překvapený. což se je i případ tohoto filmu. Nejvíc asi musím vyzdvihnout Iman Vellani, která je fakt velmi sympatická a člověk jí vlastně odpustí i tu strašnou otravnost (je dokonce daleko otravnější než byl spiderman vůči iron manovi). Bál jsem se feministické srajdy, ale ta se nekonala. Chemie mezi ústředními postavy zkrátka funguje a není tlačeno na pilu. Scéna s kočkami naprosto skvělá, naopak co mi přišel jako naprostý bizár byla muzikálová scéna připomínající Bollywood, hlavně jsem se ptal, proč to tam sakra je? (jasně, chápu -- Disney, ale logicky to tam smysl absolutně nedávalo a děj to nijak neposouvalo a jen to vytvořilo wtf moment). Ve výsledku tomu vlastně i dost pomohlo 4DX kino (kam jsem původně šel s tím, že když jdu na největší blbost roku, tak ať je to co největší bizár), které zážitek znásobilo. Takže za mě určitě ano, má to i příjemnou stopáž, což je plus. 75%

Bratři (2023)

Co musím hlavně ocenit je nestranné zpracování hodně kontroverzního tématu (až si říkám, že by si z toho měli vzít příklad i ostatní filmy, ve kterých musí být za každou cenu vnucována ta jediná a správná pravda), které nenadržuje ani jednomu názorovému táboru a drží se skutečností. Já vlastně od tohoto filmu příliš mnoho nečekal, takže jsem nemohl být ani moc zklamaný, ale i tak si myslím, že se jedná o poměrně zdařilý snímek, popisující vysněného útěku na západ. 75%

Saw X (2023)

Pro mě osobně asi nejzajímavější (a nejzábavnější) díl z celé série. Start je ze všech dílů asi nejpomalejší (odpovídá tomu i stopáž), ale rozhodně se nejedná o nějakou nastavovanou kaši. Pasti jsou tentokrát opravdu dost gore, na druhou stranu i záporáci tentokrát byl vyloženě lidský opak, tak holt na hrubej pytel, hrubá záplata. Saw X už člověka, který zná předešlé díly už nijak nepřekvapí, na druhou stranu uznávám, že jsem zejména na konci filmu byl napjatý jako struna, jak to vlastně dopadne. SPOILER: Abych se přiznal, tak konec mě příliš neuspokojil a asi bych si pro jednu z nejnechutnějších záporaček z celé série představoval asi něco jiného. Je ale otázka jestli si na tuhle potvoru autoři neschovávají něco na příští díl KONEC SPOILERU. Přišlo mi, že Amanda byla v Saw X vykreslena jinak, než byla vykreslována v předešlých dílech (v porovnání, s tuším že, saw III). Pokud se vám líbily předešlé díly Saw (Jigsawa a Spirálu strachu nepočítám, to byl shit) tak zklamaní určitě nebude. Pokud od Saw X očekáváte nějakou změnu, tak budete zklamaní. 85%