Krásná země (1977)

Proti odvarům z pana účetního hodně vtipné. Dokonce i nějaká ta myšlenka. Příjemné překvapení.

Prázdniny (2006) odpad!

Ne, tohle fakt nejde!

Ukradená vzducholoď (1966)

Asi to není nejlepší Zemanův film, přesto je nádherný, se současnou ubohou produkcí pro děti těžko srovnatelný. A jestli děti vystraší? Co by to bylo za plytké dobrodružství, při kterém neběhá mráz po zádech? Nudných pohádek, co jen prošumí hlavou jsem za mlada viděl tucty. Ale nádhernou tíseň Čarodějova učně si budu pamatovat do smrti. Lima to napsal výstižně. Zeman je klenot, kterého si málo vážíme. Asi by místo sochy uvítal důstojnou propagaci svého díla. DVD zatím vydali jen Japonci. Když se podíváme na Slovensko, jak skvěle se starají o své skrovné filmové dědictví, je to k pláči.

Zachraňte tygra (1973)

Kouzlo filmu tkví mimo jiné v obrovské životnosti a nejednoznačnosti postav. Harry Stoner ( excelentní Jack Lemmon ) vzpouru a la Americká krása neudělá, ačkoliv bychom si to všichni přáli. Hrdinství Kevina Spacyho obdivujeme a chodíme kvůli němu do kin, aby se pak většina lidí zachovala jako Jack Lemmon.

Návrat idiota (1999)

Asi to není film bez chyby, přesto patří k nejlepším snímkům porevoluční kinematografie. Na velmi tenkém ledě bruslí Gedeon s bravurou mistra. Tomu říkám "jít s kůží na trh."

Panenství na obtíž (2004)

Nevím, co je příčinou tak rozporuplného hodnocení a hlavně odporu k filmu. Příjemně neamerické. Celkem vtipné, v intimních momentech citlivě natočené a dobře zahrané. Nedějovost snímku podle mne jen zvyšuje autentičnost.70%.

Hotýlek (1975) (seriál)

Český dabing tuhle perlu skutečně dokonale pohřbil. V češtině 2*, jinak samozřejmě za 5*.

Černočerná tma (2000) odpad!

Jeden z nejslabších filmů, co jsem kdy viděl.

Zelňačka (1981)

Přemýšlím, proč má vlastně tenhle film tak rozporuplné a celkově nízké hodnocení. Pokusím se shrnout. 1) Dabing - při vší úctě k Jiřímu Lábusovi, tenhle dabing nebyla dobrá volba, jeho komediální hlásek mi ke starému, "protivnému" dědkovi nesedí, ale pořád lepší než Krampol, který ač jinde vynikající ( Belmondo ), u Funese to ve snaze přiblížit se nedostižnému Filipovskému pořádně se stylizací "přehnal." Je to cítit, "drhne" to při každé větě. 2) Tenhle film je zásadně něco jiného, než na co jsme u Funese zvyklí. To není potřeštěná komedie, Zelňačka má překrásnou literární předlohu, stejnojmennou novelu Reného Falleta. Ta kniha je vlastně víc "smutná," než veselá, mísí se v ní smutek, humor, moudrost, fantazie a krása, až z toho bolí u srdíčka. Dějově není nijak složitá, ani rozsáhlá, takže přepis na plátno asi nebyl velký problém a tvůrci to myslím zvládli. Rozhodně nevynechali nic podstatného. 3) Shrnutí. Pokud si zvyknete na dabing a přijmete to, že je to úplně "jiný Funes," zjistíte, že je to možná "jeho" nejlepší film, myšlenkově určitě ( znalci "celého" jeho díla ať mě opraví či popraví ). Já se k němu rád vracím a dělá mi čím dál víc dobře "na dušinku." Tímto zdravím Tosima, i agree!