Komentáře uživatelů k filmu (146)

 • Lima
  *****

  Ve druhé půli dějově utahané, ale mně to je šumafuk. Já prostě obdivuju Zemanovu invenci, miluju jeho zcela originální triky a hravou poetiku. Karel Zeman je filmový bůh, ve světovém kontextu ojedinělý filmař, na kterého naše země musí být pyšná a který má ve světě spoustu obdivovatelů. Proto všechny jeho filmy jsou za pět a kdo s tím nesouhlasí, ať si trhne :o)(11.5.2003)

 • Tosim
  ****

  Podstatnou složkou Zemanových filmů byl samozřejmě - strach. Ovšem ne hrůza či horor, ale jenom obavy o hrdiny a pocit ze skvěle prožitého dobrodružství. Ha, kdo by proboha nechtěl prožít něco takového???(24.9.2003)

 • Djkoma
  ****

  Karel Zeman opět dokazuje, že je jednou z největších režijních osobností české kinematografie. Měl by mu někde stát pomník nebo nějaká obdoba... Třeba Japonci asi znají Česko jen díky němu.(20.8.2004)

 • gouryella
  **

  Tvurci sice pouzily znamy pribeh Julese Verna, ale vyklubal se z toho hodne odtazity film pro deti, kery je spise vystrasi nez potesi.(25.7.2002)

 • Radek99
  *****

  Nádherný klukovský příběh z úsvitu technického věku. Estetické usazení mezi secesi a ilustrace verneovek, úžasný fantaskní svět Karla Zemana plný neotřelých animací a bizarních vynálezů, kombinovaných filmařských technik a staromilských filmových triků, ironizace měšťáctví a s ním spřízněného pokrytectví (a také obžaloba zbrojení a války) a především ta nádherná klukovská výprava plná dobrodružství a tehdy tolik módní cesty kolem světa, ztroskotání na pustém ostrově, souboj s piráty, setkání se samotným kapitánem Nemem (i když už tu je trochu senilní), vzducholodě, letadla, honičky... Nádherný klukovský svět (byť gendrově asi mírně nepřijatelný:-)) ...(11.7.2007)

 • flanker.27
  *****

  Jako kluk jsem tak strašně toužil prožít nějaké podobné dobrodružství. Počkat. Já vlastně pořád toužím zažít nějaké podobné dobrodružství.(28.12.2005)

 • gudaulin
  *****

  Ukradená vzducholoď sice nevznikla na motivy některého z románů Julese Verna, ale vychází z jejich ducha a dokonale navozuje atmosféru romantického snílkovství a naivního ohromení možnostmi moderní vědy a techniky na konci 19. století. Film je typickým dílkem Karla Zemana, plným výtvarně jedinečných rekvizit a malebného pozadí. Obsahuje celou řadu vtipných scén , jako je např. obléhání domu bulvárními novináři s otázkami typu: "Proč jste neposlala své dítě do polepšovny?", a postav, jako je např. prokurátor, který pružně mění své postoje podle vývoje situace. Snímek má v sobě protiválečné motivy, typické pro Zemanovu tvorbu, ale je především holdem dobrodružnému světu mladých kluků. Celkový dojem: 90 %.(14.8.2007)

 • Ded@M@tes
  ****

  Nabízený let zdarma vzducholodí se změní v největší krádež. Kvalitní film z 60.let na motivy Julese Verna. Karel Zeman nezklamal a o velké dobrodružství není nouze. Na tu dobu klobouk dolu. ( Hodnocení: 7/10 )(21.4.2012)

 • sud
  *****

  Oproti např. "Vynálezu zkázy" se Karel Zeman nezabývá pouze a jen výtvarnou stránkou a velmi zdařile vypráví dobrodružný příběh party kluků na motivy románu Julesa Vernea. "Ukradená vzducholoď" tak i svou výtvarnou stylizací značně připomíná pozdější "Na kometě". V té již mnoho futuristických vynálezů není a sází plnně na příběh. Zde je však vynálezů a různých Zemanovských výjevů habaděj z nichž zejména autokůň :-) a žralok, který spolkl dělo, nemají chybu. Prostě i tentokrát to vidím na plné hodnocení.(28.12.2007)

 • Ainy
  *****

  Zemanovy filmové kousky já opravdu můžu. Jsou to filmy které jsem poprvé viděla jako dítě a dodnes na mne dýchají dobrodružstvím, krásným zpracováním, hudbou prostě vším.(10.9.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10(3.3.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  Starý, dobrý Karel Zeman. Jeden z jeho najznámejších filmov. Dobrodružný let piatich pražských uličníkov "Ukradnutou vzducholoďou" až na ďaleký, exotický ostrov. Ich konfrontácia s nebezpečnými zločincami, stretnutie s legendárnym kapitánom Nemom a hrdinský návrat domov. Banálny príbeh, ako vystrihnutý z niektorého románu Julesa Verne. Jeho vizuálne spracovanie je však proste očarujúce. Majster Karel Zeman je pre mňa veľká, režisérska autorita. ****(29.11.2010)

 • paascha
  *****

  Jako každý Zemanův film, i tenhle si pohrává s fantazií malých kluků, no možná i malých holek, i když mojí mladší ségru tohle nikdy nebavilo, zatímco já bych na to čuměl pořád:-)(17.11.2011)

 • kinej
  ****

  Další úžasný Zemanův film. Zpracování se mi tak mo clíbí, že přihmouřím oči nad špatným příběhem a některými hereckými výkony. Zeman prostě dokázal přenést na filmové plátno vše a to opravdu originálním a unikátním způsobem.(31.12.2005)

 • Arbiter
  ****

  Rok 1966? Neskutečné. I kdyby nešlo o dobrodružnou verneovku, i kdyby snímek neměl žádný děj, režijní uchopení je tak hravé a vizuálně přitažlivé, že by mě to bavilo.(29.6.2015)

 • Phobia
  *****

  Klukovská romantika stříknutá Verneho dobrodružným vizionářstvím a navěky kultovní film díky Zemanově vizuálnímu zpracování. Jako dítě jsem tenhle film naprosto zbožňovala a ráda se na něj někdy podívám i coby stará, ochechlaná rašple... V posledních 10 letech se mi tato podívaná bohužel jaksi vyhýbá. 91%(9.8.2010)

 • Webb
  ****

  Jedna z nejlepších Zemanovek s výbornou režií a ztvárněním dvou prolínajicích se světů. Výborný dobrodružný příběh, který se rozjíždí už od začátku a nepustí do závěrečných titulků podkresluje chytlavá hudba, která ještě přidává na efektivnosti a větší atmosféře. Zeman je prostě nezapomenutelný národní umělec a spousta režisérů mu určitě musí závidět tu jeho neuvěřitelnou tvořivost.(4.11.2009)

 • WANDRWALL
  ****

  Nesmírně půvabný film, laskavý a radostný. Výstižná charaktristika jednotlivých postav, s mým založením souzní i touha po dobrodružství, poznání, kterou kluci ve filmu projevují.(17.11.2010)

 • Snorlax
  ***

  Krásně zpracovaná nuda.(11.3.2012)

 • Zazie
  ****

  Zemanovy dobrodružné filmy jsem milovala už jako dítě a vždycky se na ně ráda podívám. On ten jeho styl je tak trochu "za málo peněz hodně muziky" nebo "z nouze ctnost" a jako dítěti mi připadal jako podfuk na divákovi: bylo mi to prostě málo efektní. O to víc si ty půvabné pruhované dokreslovačky vychutnám dnes. A Ukradená vzducholoď má navíc nádhernou průvodní melodii.(27.2.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8