Ve druhé půli dějově utahané, ale mně to je šumafuk. Já prostě obdivuju Zemanovu invenci, miluju jeho zcela originální triky a hravou poetiku. Karel Zeman je filmový bůh, ve světovém kontextu ojedinělý filmař, na kterého naše země musí být pyšná a který má ve světě spoustu obdivovatelů. Proto všechny jeho filmy jsou za pět a kdo s tím nesouhlasí, ať si trhne :o)(11.5.2003)

Podstatnou složkou Zemanových filmů byl samozřejmě - strach. Ovšem ne hrůza či horor, ale jenom obavy o hrdiny a pocit ze skvěle prožitého dobrodružství. Ha, kdo by proboha nechtěl prožít něco takového???(24.9.2003)

Karel Zeman opět dokazuje, že je jednou z největších režijních osobností české kinematografie. Měl by mu někde stát pomník nebo nějaká obdoba... Třeba Japonci asi znají Česko jen díky němu.(20.8.2004)

• gouryella

Tvurci sice pouzily znamy pribeh Julese Verna, ale vyklubal se z toho hodne odtazity film pro deti, kery je spise vystrasi nez potesi.(25.7.2002)

Nádherný klukovský příběh z úsvitu technického věku. Estetické usazení mezi secesi a ilustrace verneovek, úžasný fantaskní svět Karla Zemana plný neotřelých animací a bizarních vynálezů, kombinovaných filmařských technik a staromilských filmových triků, ironizace měšťáctví a s ním spřízněného pokrytectví (a také obžaloba zbrojení a války) a především ta nádherná klukovská výprava plná dobrodružství a tehdy tolik módní cesty kolem světa, ztroskotání na pustém ostrově, souboj s piráty, setkání se samotným kapitánem Nemem (i když už tu je trochu senilní), vzducholodě, letadla, honičky... Nádherný klukovský svět (byť gendrově asi mírně nepřijatelný:-)) ...(11.7.2007)

Jako kluk jsem tak strašně toužil prožít nějaké podobné dobrodružství. Počkat. Já vlastně pořád toužím zažít nějaké podobné dobrodružství.(28.12.2005)

Oproti např. "Vynálezu zkázy" se Karel Zeman nezabývá pouze a jen výtvarnou stránkou a velmi zdařile vypráví dobrodružný příběh party kluků na motivy románu Julesa Vernea. "Ukradená vzducholoď" tak i svou výtvarnou stylizací značně připomíná pozdější "Na kometě". V té již mnoho futuristických vynálezů není a sází plnně na příběh. Zde je však vynálezů a různých Zemanovských výjevů habaděj z nichž zejména autokůň :-) a žralok, který spolkl dělo, nemají chybu. Prostě i tentokrát to vidím na plné hodnocení.(28.12.2007)

Ukradená vzducholoď sice nevznikla na motivy některého z románů Julese Verna, ale vychází z jejich ducha a dokonale navozuje atmosféru romantického snílkovství a naivního ohromení možnostmi moderní vědy a techniky na konci 19. století. Film je typickým dílkem Karla Zemana, plným výtvarně jedinečných rekvizit a malebného pozadí. Obsahuje celou řadu vtipných scén , jako je např. obléhání domu bulvárními novináři s otázkami typu: "Proč jste neposlala své dítě do polepšovny?", a postav, jako je např. prokurátor, který pružně mění své postoje podle vývoje situace. Snímek má v sobě protiválečné motivy, typické pro Zemanovu tvorbu, ale je především holdem dobrodružnému světu mladých kluků. Celkový dojem: 90 %.(14.8.2007)

Nabízený let zdarma vzducholodí se změní v největší krádež. Kvalitní film z 60.let na motivy Julese Verna. Karel Zeman nezklamal a o velké dobrodružství není nouze. Na tu dobu klobouk dolu. ( Hodnocení: 7/10 )(21.4.2012)

co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10(3.3.2010)

Zemanovy filmové kousky já opravdu můžu. Jsou to filmy které jsem poprvé viděla jako dítě a dodnes na mne dýchají dobrodružstvím, krásným zpracováním, hudbou prostě vším.(10.9.2011)

Starý, dobrý Karel Zeman. Jeden z jeho najznámejších filmov. Dobrodružný let piatich pražských uličníkov "Ukradnutou vzducholoďou" až na ďaleký, exotický ostrov. Ich konfrontácia s nebezpečnými zločincami, stretnutie s legendárnym kapitánom Nemom a hrdinský návrat domov. Banálny príbeh, ako vystrihnutý z niektorého románu Julesa Verne. Jeho vizuálne spracovanie je však proste očarujúce. Majster Karel Zeman je pre mňa veľká, režisérska autorita. ****(29.11.2010)

Další úžasný Zemanův film. Zpracování se mi tak mo clíbí, že přihmouřím oči nad špatným příběhem a některými hereckými výkony. Zeman prostě dokázal přenést na filmové plátno vše a to opravdu originálním a unikátním způsobem.(31.12.2005)

Jako každý Zemanův film, i tenhle si pohrává s fantazií malých kluků, no možná i malých holek, i když mojí mladší ségru tohle nikdy nebavilo, zatímco já bych na to čuměl pořád:-)(17.11.2011)

Klukovská romantika stříknutá Verneho dobrodružným vizionářstvím a navěky kultovní film díky Zemanově vizuálnímu zpracování. Jako dítě jsem tenhle film naprosto zbožňovala a ráda se na něj někdy podívám i coby stará, ochechlaná rašple... V posledních 10 letech se mi tato podívaná bohužel jaksi vyhýbá. 91%(9.8.2010)

Nesmírně půvabný film, laskavý a radostný. Výstižná charaktristika jednotlivých postav, s mým založením souzní i touha po dobrodružství, poznání, kterou kluci ve filmu projevují.(17.11.2010)

Jedna z nejlepších Zemanovek s výbornou režií a ztvárněním dvou prolínajicích se světů. Výborný dobrodružný příběh, který se rozjíždí už od začátku a nepustí do závěrečných titulků podkresluje chytlavá hudba, která ještě přidává na efektivnosti a větší atmosféře. Zeman je prostě nezapomenutelný národní umělec a spousta režisérů mu určitě musí závidět tu jeho neuvěřitelnou tvořivost.(4.11.2009)

Laskavý humor tohoto snímku mám velmi rád. A za monumentální hlavní hudební motiv by se nestyděl ani John Williams.(23.5.2006)

Zemanovy dobrodružné filmy jsem milovala už jako dítě a vždycky se na ně ráda podívám. On ten jeho styl je tak trochu "za málo peněz hodně muziky" nebo "z nouze ctnost" a jako dítěti mi připadal jako podfuk na divákovi: bylo mi to prostě málo efektní. O to víc si ty půvabné pruhované dokreslovačky vychutnám dnes. A Ukradená vzducholoď má navíc nádhernou průvodní melodii.(27.2.2007)

Film mé očekávání bohužel nenaplnil. Něco v něm chybí. Něco, díky čemuž bych se chtěl podívat na snímek ještě jednou. Pamatuji si ho velmi dobře z mého dětství, jak ho ČT vysílala. "Vkrádají" se do mé duše vzpomínky, které ve mně vyvolávají divný pocit. Chvíli jsem si myslel, že toto "dílo" nenatočil pan mistr Zeman. Bohužel, film Ukradená vzducholoď řadím k méně povedeným, ale i přestu lehčí kritiku hodnotím průměrně.(14.1.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7