• Krátkometrážní
  • Rodinný

My Little Pony: Equestria Girls (2013)

Na seriál to nemá ani náhodou, i keď si zachoval kúzlo priateľstva. No čakala som niečo oveľa oveľa horšie. Film sám o sebe nebol tak zlý, pesničky, ako vždy chytľavé, miestami dojalo aj pobavilo. Polepšenie záporáka ma potešilo, ale mohlo sa v príbehu vyvíjať postupne, nie náhle, bolo by to zaujímavejšie a záživnejšie. A ten lovestory mi prišiel úplne zbytočný. Celkovo to však bolo dobré a vzhľad postáv ma postupne úplne očaril, rovnako ako vzhľad poníkov. Čím častejšie sa na Equestria Girls dívam, tým viac ma to chytá. Z pôvodných 3 mení na 4* aj napriek niektorým nedostatkom.

Mia a já (2011) (seriál)

Mne to AŽ tak hrozné nepríde. Spočiatku som si hovorila to isté -je to somarina a trápnosť, konieckoncov, mňa vôbec nepriťahujú 3D animáky a postavy v nich, vrátane tohto seriálu, mi prídu odpudivé, i keď všeobecne mám rada jednorožce, tu mi sympatické vôbec neprišli. Na pohľad ma to absolútne nezaujíma. Ale ak sa do toho začnem vžívať, nejak ma to do seba vtiahne a musím to dodívať do konca. Videla som to len raz a len pár častí a teraz už nemám chuť to vidieť znova, ale niektoré časti na mňa urobili dojem. Myšlienka spojiť reálny svet s animovaným je mi veľmi sympatická. Je to pre mňa taký priemerný seriál, keďže animácia a postavy ma nezaujali, ale príbeh je dosť banálny.

Ni Hao Kai-lan (2008) (seriál)

Pre mňa rozhodne najlepší predškolský seriál -nie preto, že sa tam hovorí aj čínsky (čínština ma tak nezaujíma), ale proste ma najviac očaril kvôli postavám a hudbe. Aj niektoré príbehy sú skvelé, hoci len pre škôlkárov, ale sú na moju naj tému u animákoch -učiť sa byť dobrým priateľom. Som veľmi detinská a sentimentálna, takže mi to sadlo na chuť. Moja naj postava -volím medzi tigrom Rintoom a koalou Toleem. Trochu mi však chýba to, že tá Kai Lan nikdy nedostane od nikoho lekciu, len ona ju stále dáva druhým.

Balto na vlčí stezce (2002)

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Na začiatok sa chcem spýtať - toto má byť fakt charakterizované ako telenovela??? Ja to vidím ako normálny historický seriál podľa skutočných udalostí a vôbec nie ako telenovelu. Iste, je tam romantika, atď., ale na mňa to proste pôsobí tak vážne a trochu depresívne na telenovelu. Mám pri tom úplne iný pocit, než pri telenovelách. Ale možno mám ten pocit len ja. Úprimne, tiež to nejak nesledujem, ale sleduje to moja mama (každú časť), takže mi neuniknú určité udalosti, z ktorých polovica ma veľmi zaujme a tak ma donútia sledovať to a byť zvedavá na ďalší diel, keďže každý sa končí napínavo. Je to dosť akčné a brutalít je tam viac než dosť, na čo síce ja normálne niesom zvyknutá, ale v tomto prípade je to výnimka. Neviem, nejak sa mi to zapáčilo, zvykla som si na to a viem sa do toho vžiť. Ale inak to nevyhľadávam.

Přestávka: Zpátky do školky (2003)

Podľa mňa celkom fajn film Prestávky. Dosť ma šokovalo záverečné odhalenie, čo som až donedávna pri sledovaní seriálu vôbec netušila a hoci ma to aj z jedného drobného dôvodu trápi, považujem to za prekvapivý zvrat a ako klad tohto filmu. Celkovo však na mňa film urobil mierne pozitívny dojem. Zdal sa mi zaujímavý nápad vložiť do filmu zopár epizód seriálu, i keď na druhej strane to ničí originalitu a nádych filmu, nakoľko je takmer celý film zložený z 10 minútových epizód seriálu. To skoro omrzí.

Přestávka: Škola mimo provoz (2001)

Musím povedať, že je to horšie, ako seriál. Zmenila som názor na myšlienku, pretože po opakovanom sledovaní som pochopila, že sa vlastne nijak nelíši od myšlienky seriálu a aká je hlboká. Aj samotné spracovanie stálo za to. Miestami som bola pobavená aj dojatá, musím dať 4*. Možno neskôr zvýšim. Asi najlepší film Prestávky.

Přestávka (1997) (seriál)

Tak k tomuto seriálu som sa dostala cez jeden z mojich najobľúbenejších -Lilo a Stitch a jeho crossover epizódu s týmto seriálom. Spočiatku (kvôli vzhľadu postáv) mi to prišlo odpudivé, ale ako verná fanynka Lilo a Stitch, som sa rozhodla pozrieť tento seriál, keď som s nadšením zistila, že to konečne vysielajú, o čom som predtým pochybovala. No a moje sympatie? Prišla som tomu na chuť, i keď to nieje zas nič extra a príbeh je vlastne už prebratý zo stoviek seriálov. Ale aj tak sa mi to páči. Najhlavnejšia myšlienka tohto animáku je predsa tak nádherná, hlboká a bohužiaľ pravdivá -"Detstvo je krátke a žijeme len raz a preto si ho treba vychutnať, kým trvá a nenarušovať jeho slobodné chvíle". Keď sa nad tým zamyslím a pozerám to s predstavou tejto myšlienky, tak hoci niekoľko častí je nudných, dokážem sa do toho vďaka tejto myšlienke vžiť. Okrem toho, seriál bol pôvodne vytvorený ako symbol slobody detí a detských práv. Možno to znázorňuje trochu viac, ako by bolo nutné, ale predsa, táto myšlienka sa nezaprie a núti nás premýšľať. No a moja obľúbená postava -T.J. (ktorý je tiež jedným z hlavných dôvodov mojej lásky k tomu seriálu -milujem jeho charakter) :D

Jdi, Diego, jdi! (2005) (seriál)

Jednoznačne o dosť lepšie, než totálne trápne "Dora the Explorer". Sympatický hlavný hrdina a príbeh, ktorý sa týka ochrany zvierat, to dokopy robí na mňa (milovníčku zvierat) dobrý dojem. Ak by to, bohužiaľ, nebolo pre predškolákov, dala by som možno aj 5*. Takto je to ale celkom priemerné.

Pokémon 3 (2000)

Len o kúsoček horší, než prvý film. Tento je môj druhý najobľúbenejší a druhý najdojímavejší (po jedničke). Hlavný dôvod, pre ktorý sa mi tento film páči, je hudba (konkrétne muzikálový soundtrack "I Want Things to be Real Again"). Stále, keď si ho len v hlave pripomeniem, dostanem zimomriavky a zvláštne pocity. Už len vďaka hudbe je to môj obľúbený film. Ale aj príbehová stránka je zaujímavá a tá úžasná hudba robí tento príbeh ešte nádhernejším. Veľmi sa mi páčilo aj stretnutie Asha a jeho Charizarda, až som dúfala, že sa k nemu vráti...