• Krátkometrážní
  • Rodinný

Pokémon: První film (1998)

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :)

Pokémon (1997) (seriál)

Ani mňa poké-mánia nevynechala a ešte nedávno som za tým šalela a kupovala si takmer všetko "Pokémon", na čo som natrafila. Ešte aj teraz ma pokémonie vecičky ako nálepky, kartičky, plyšáky atď. lákajú. Spočiatku som videla len celé prvé 4 série + niekoľko novších epizód, ale tie novšie ma vtedy vôbec nezaujali, skôr ma odpudili (hlavne keďže som bola naviazaná na pôvodné postavy -Misty a Brocka a prvú generáciu pokémonov). A navyše už mi tá nekonečnosť seriálu a pokémonov strašne lezie na nervy. Avšak, len v minulom roku som sa po istej informácii (o Serene, ktorá bola tiež jednou z Ashových spoločníčok na cestách) odhodlala pozrieť 17-19. sériu (teda tie, v ktorých vystupuje) a na moje prekvapenie ma očarila viac než ostatné postavy či série a rýchlo si táto postava aj konkrétne série získali moje srdce a stali sa mojimi najobľúbenejšími -vďaka čomu som sa k seriálu opäť vrátila a rozhodla som sa ho sledovať celý, spolu s mamkou (ktorá si ho tiež obľúbila). Je pravda, že po príbehovej a logickej stránke je často extrémne stupídny a naivný, no napriek tomu a vzhľadom na to, že si už v detstve získal moje srdce, dokážem zápory prehliadnuť a vžiť sa do toho.  Dám 4* (čisto subjektívne), lebo spomienky, keď som to milovala, sú veľmi silné a úprimne, je mi jedno ako sa na to ľudia dívajú dnes, ja si to stále užívam. Občas najsilnejšou stránkou seriálu je u mňa hudobná stránka - takmer všetky openingy a tiež BGM. Tie musím počúvať dokola.

Papyrus (1998) (seriál)

Síce veľmi málo známy seriál, ale celkom zaujímavý už len vďaka egyptskej tématike, ktorú mám veľmi rada. Tento animák je bohatý na dobrodružstvo a bojové scény, ale zato chudobný na humor. Dej v každej epizóde je dosť vážny, takže o komédiu sa rozhodne nejedná ani z časti, čo je u animáku nezvyčajné a výnimočné (v dobrom zmysle). Ja ho určite odporúčam, síce je tam hrozne málo srandy, ale vzrušujúcich a akčných scén je tam naozaj dosť. Milovníci Egypta si na svoje určite prídu :)

Danny Phantom (2004) (seriál)

Ďalší animák, ktorý je nápadne podobný seriálu Americký drak: Jake Long. Ibaže tentokrát sa hlavný hrdina nemení na draka, ale na ducha. Animácia je však otrasná, okrem hlavnej postavy mi nikto neprirástol k srdcu ako vzhľadovo, tak aj povahovo. Ale príbeh ma veľmi zaujal. Dá sa na ňom zabaviť, mňa pobavila každá epizóda a občas je aj dojemný, i keď vážne len občas, čo mu uberá na tom, aby sa mi kompletne páčil. Pointu má však skvelú a Danny mi je veľmi sympatický, takže aspoň na 3* :)

The Life and Times of Juniper Lee (2005) (seriál)

Tento seriál sa mi páči už hlavne kvôli tomu, že je pointou strašne podobný môjmu najobľúbenejšiemu -Americký drak: Jake Long. Ale má zato dosť veľa nedostatkov a oveľa viac nudných epizód. Napriek tomu mi však prirástol k srdcu a patrí medzi moje obľúbené. Je aj často veľmi zábavný a niektoré epizódy ma naozaj veľmi zaujali, takže mu nedokážem dať menej, než 5*. Juniper Lee je asi môj najobľúbenejší seriál na Cartoon Network.

Americký Drak: Jake Long (2005) (seriál)

Neviem, či som len jediná, kto má radšej 2. sériu než prvú. Je pravda a naplno súhlasím s tým, že 2. séria má hroznú animáciu (na výnimku zopár postáv), ale jej príbeh a samotné epizódy sú oveľa záživnejšie a emočnejšie, než v 1. sérii, v ktorej viac prevláda humor (tým nechcem povedať, že v 2. sérii už humor nieje, len ho nieje taký nával ako v 1. sérii). Keďže ja hodnotím filmy a seriály obzvlášť podľa toho, aké sú emočné, tak u mňa víťazí jednoznačne 2. séria. A to hlavne vďaka epizódam s lovestory Jakea a Rose v hlavnej role. Americký drak mám rada práve kvôli tomu lovestory, ktorý ma strašne chytil za srdce a takisto aj samotná hlavná postava (Jake Long), jedna z mojich bývalých najobľúbenejších postáv.

Návrat komisaře Rexe (2008) (seriál)

Možno som asi jediná, ale táto talianska verzia Rexa sa mi páči ešte o niečo viac, než tá rakúska. Mne to prišlo úplne iné. Epizódy majú hlbší, emočnejší dej aj hudbu, než v predošlých sériách a každá epizóda ma niečím dojala. Takisto aj nový Rexov pán mi je sympatickejší, než tí predošlí. Ja osobne uprednostňujem túto novú verziu, aj keď tie staré série mám tiež rada.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Toto bola moja úplne prvá rozprávka, na ktorej som vyrastala a ktorú som strašne milovala. Ale ja som vždy fandila Tomovi a Jerryho aj doteraz nenávidím. Proste sa mi nepáči, že Jerry skoro stále skončil ako víťaz a práve kvôli tomu faktu som k tomu seriálu postupne začala strácať sympatie a prestal sa mi zdať taký zaujímavý. Tom bude vždy mojou obľúbenou postavou, ale seriál už nemusím. 3* dám len z nostalgie.

Medvědí bratři 2 (2006)

Keď som si prečítala stručný obsah, tak som sa bála, že dvojka veľmi zneucti jednotku, keďže Kenai sa dá "dokopy" s "nejakou" dávnou priateľkou a bola som presvedčená, že si ju ani nepozriem (rovnako ako pred pozretím jednotky). Nakoniec som sa však predsa odhodlala, lebo môj záujem bol väčší, než obava zo sklamania. A opäť, rovnako ako pri jednotke, u mňa nastalo veľké prekvapenie -hlavne v závere filmu, ktorý je rovnako prekvapivý ako v jednotke, čo z Medvedích bratov 2 robí excelentné pokračovanie. A podľa mňa je na rovnakej úrovni, aj keď jednotka má predsalen trošičku hlbší a pútavejší príbeh, ale dvojka za ňou vôbec nezaostáva a mne sa páči rovnako. Animácia je rovnaká a čo sa týka piesní, v jednotke sa mi síce páčili všetky piesne, ale pieseň z dvojky "Feels like home" ma úplne očarila a milujem ju viac, než všetky z jednotky. Takže dvojka je tiež strašne nádherná a prekvapivá a rozhodne stojí za zhliadnutie :)

Lilo a Stitch (2003) (seriál)

Seriál je to prvé, čo som v kategórii "Lilo a Stitch" videla. A hneď ma úplne zaujal hlavne vďaka roztomilému Stitchovi, ktorého som si strašne obľúbila a spočiatku som to pozerala len kvôli nemu. Ale keď som sa postupne vžila aj do príbehu, Lilo a Stitch sa stal mojou najobľúbenejšou rozprávkou a dokonca aj záľubou. Vzhľadovo sa to síce trochu podobá na Pokémon, ale príbehovo je to na úplne inej a oveľa vyššej úrovni. Humoru je tam fúra a každá epizóda je zaujímavá niečim iným. Lilo a Stitch je úžasný seriál, ktorý ma nikdy neomrzí, má skvelú, síce jednoduchú, ale veľmi hlbokú, dojemnú myšlienku a veľmi sympatické postavičky, čo sú samozrejme, hlavne experimenty, ktoré sú 100 krát sympatickejšie než pokémoni :) Vôbec nechápem toto nízke hodnotenie a to, že niektorí z tých, ktorí to poriadne nepoznajú, to porovnávajú s pokémonmi a preto to odsudzujú...