• Krátkometrážní
  • Rodinný

Sněžní psi (2002)

Nie tak dobré, ako napr. 8 statočných, či Dobrodružstvo na Aljaške (tieto 2 filmy milujem), ale je to zábavné a kvôli nádherným huskym a Aljašskému prostrediu sa tomuto filmu nedá odolať :D (Aspoň z mojej strany)

Osm statečných (2006)

Tento film je niečo neskutočné. Začiatok bol síce dosť nudný, ale to netrvalo dlho a pri výprave za tým kameňom sa to začalo perfektne rozbiehať a potom sa už nenaskytla žiadna scénka, ktorá by ma nudila. Hrozne ma dojalo, ako tých psíkov opúšťali a ako za nimi štekali a snažili sa odtrhnúť z reťazí. To bol jeden z najsilnejších momentov, pri ktorom som celý čas ronila slzy. Viera a spolupráca tých psov bola strašne nabitá emóciami. Zakaždým ma však najviac dostalo vyslovenie počtu dní, ktoré psíkovia trávili celkom opustení v krutej zime. Zvlášť pri predstave, že sa to naozaj odohralo. A bola som presvedčená, že všetci prežijú, ale opak ma vážne prekvapil... :´( Naozaj, toto je úžasný film, ktorý si nezaslúži menej, než 5* už len za fakt, že je podľa skutočnej udalosti a dejú sa tam také "neskutočné" a srdcervúce veci... Proste nádhera!

Dora průzkumnice (2000) (seriál)

Vyslovene trápny seriál s veľmi trápnymi a neskutočnými scénkami, či postavami (živý hovoriaci búrkový mrak, ktorý sa dá zahnať nejakou pesničkou a pod. nezmysly v každej epizóde), ale aký by seriál pre najmenších mal byť? :D Napriek tomu som však pri tom dokázala sedieť (z nudy a vďaka môjmu putu k animákom) a pobavila sa na tom. Pre mňa je to asi najtrápnejší seriál pre predškolákov, ale má na mňa nejaký zvláštny vplyv a neodpudzuje ma. Možno aj preto, že som si obľúbila tú opičku a hudbu :D

Super zvířátka (2005) (seriál)

Niesom síce na takéto seriály pre predškolákov, ale keď sa zobudím veľmi skoro ráno, neviem už zaspať a tak tieto seriály občas pozerám a samozrejme, nič extra od nich nečakám, ale ani ma neodpudzujú, aj keď sú totálne trápne. Wonder Pets je však jeden z najzaujímavejších a najchytľavejších seriálov pre juniorov a to vďaka roztomilým zvieratkám, animácii a chytľavým pesničkám. Inak to ohodnotiť neviem, keďže príbeh je "klasický" a ničím nezaujímavý. Ale uvedené klady sú na 4*.

Kouzelní kmotříčci (2001) (seriál)

Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.

Sněžní přátelé (2008)

Tak predovšetkým ma film zaujal hlavnými hrdinami -čo sú samozrejme úplne nádherné šteniatka. Zlatý Retriever a Husky sú moje najobľúbenejšie psie plemená a som z nich úplne hotová (hlavne, keď sú to k tomu šteniatka) :D Ale zázrakom, čo sa mne nikdy pri takých filmoch (kde sú hlavné zvieratá) nestáva, obľúbila som si aj ľudského hlavného hrdinu Adama (či ako sa volal) xD Film sa odohráva v prenádhernej atmosfére, tá polárna žiara je skutočná nádhera. Príbeh veľmi dojemný a v neposlednom rade -hudba -proste úžasná a strašne chytľavá... No proste niečo neskutočné... Takže -Najkrajší a najroztomilejší psíci, nádherné Aljašské prostredie, veľmi dojímavý, okúzľujúci príbeh aj hudba. Ani náhodou si to nezaslúži odpad. Napokon, je to detský film, tak čo si priať viac. Ja som viac, než spokojná a tento film rozhodne patrí do môjho rebríčku naj filmov. Najlepší diel z celej série Buddovcov.

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Toto je ...úžasný seriál!!! Hoci som bláznivá milovníčka animákov, MLP som vždy ignorovala, ale tejto verzii sa proste nedá odolať :D Nenašla som na tom nič, čo by mi čo len trošičku prekážalo. Pointa a epizódy sú perfektne vymyslené a moralizované nádherným, z môjho pohľadu až výnimočným spôsobom (nakoľko som veľký zástanca morálnych animákov, tu som z toho neopísateľne dojatá), postavy neuveriteľne roztomilé a všetky aj povahovo strašne sympatické a humor proste skvelý -miestami až príliš strelený, čo je na tomto seriáli skutočne neuveriteľné. Nemôžem inak, než odporučiť ;) (Moja naj hlavná postava je Twilight Sparkle a najkrajší poník jednoznačne Rarity) :)

Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

Ako som skritizovala seriál, tak pri tomto filme som ostala pripútaná. Omnoho lepšie, než seriál, naviac záver ma dosť prekvapil a dokonca som pustila aj slzu od prekvapenia. Dosť dojemný, ale aj akčný film, pri ktorom sa jednoducho nudiť nedá. Chyby som v ňom ani nenašla, vlastne ani nehľadala, pretože som čakala hroznú nudu a blbosť a miesto toho ma prekvapil. Perry je moja naj postava z tohto seriálu, takže keďže sa dej filmu týkal predovšetkým jeho, film som si, môžem povedať -narozdiel od seriálu, obľúbila. Nedám mu však plný počet, vzhľad postáv ma predsalen odpudzuje a hoci som teraz film pochválila, napriek všetkým kladom tento film až za nejaký extra zázrak nepokladám, takže aspoň 4*.

The Origin of Stitch (2005)

Tento krátky filmík obsahuje dvd "Lilo & Stitch 2: Stitch má mouchy". Napriek tomu, že má len okolo 4 minút, je veľmi dojímavý, až mi trošku vadí, že nieje dlhší (a je oveľa lepší, než napr. Stitch! film). 4 minúty sú venované len dojemnému a smutnému okamihu "Stitchovho života", ktorý ma dokonca rozplakal, čo sa mi pri krátkometrážnych filmoch nikdy nestáva. Fanúšikom Stitcha, ktorí majú dvd "Lilo a Stitch 2" a ešte si nepozreli tento "Krátky bonus" + majú radi dojemné filmy, odporúčam ho zhliadnuť :) Dozviete sa aj to, z čoho všetkého bol vytvorený Stitch. Poznámka: Tento krátkometrážny film nieje súčasťou filmov, či seriálu Lilo a Stitch.

Medicopter 117 (1998) (seriál)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)