Zilionáři (2016)

Ne, opravdu jsem se nesmál, nebylo moc čemu. Zacha Galifianakise mám docela rád, ale tady už je z něj až moc velikej exot. Za celý film jsem si na tu kreaturu co hrál nezvykl. Ale co dodat, v tom filmu je to samá kreatura, z Kate McKinnon mě bylo doslova nablití úplně stejně jako v těch super nových Ghostsbusters a když se tam objevila další z krotitelek Leslie Jones, už jsem hledal důvod, proč to sledovat dál. Abych nezapomněl, ještě je tu třetí krotitelka Kristen Wiig, ale ta jediná v tom filmu působila trochu sympaticky, jinak je to tam s prominutím samej debil a kráva. No nic, prostě je to kravina plná trapného humoru a podivných lidí.

Exorcista (2016) (seriál)

Ten seriál by potřeboval zkrátit tak na šest více našlapaných dílů. Byly momenty, kdy jsem to chtěl zabalit a ani to nedokoukat. První díl bavil, zvědavost co se z toho vyklube byla veliká. Tato zvědavost se postupně vytrácela, až z té zvědavosti nakonec bylo takové to, no když už jsem s tím seriálem začal, tak ho dokoukám. Zvrat zhruba v polovině série mě osobně ne úplně překvapil a spíše ubral ještě více z atraktivity. Ono při pozdějším zamyšlení si řeknete, jestli to, že byla tato TV série propojená s Vymítačem ďábla od Williama Petera Blattyho, bylo vůbec k něčemu. Za sebe můžu napsat, že bych byl spokojenější, kdyby kultovní vymítání z oku 1973, s tímto nemělo společného vůbec nic. Z herců zaujal určitě Ben Daniels, ale ostatní si také to svoje odehráli. Kvalita dílů měla sestupnou tendenci, poslední díl mě však docela bavil, ale byla dřina se k němu prokousat. U mě dobré, tedy za tři hvězdy.

The Monster (2016)

Tak to zas stálo pěkně za starou bačkoru. Paradoxně mě film zajímal v té první půlce, kde se film rozjíždí a příšerka je v lese a není moc vidět. Děj je brzděn a natahován linkou mezi matkou a dcerou a to linkou absolutně nezajímavou. Místo ukazování toho, že matka byla věčně vožralá, mohli víc zatlačit na hororovou stránku. Chování hlavních postav ke konci bylo překvapivě tragické, aneb vezmu si pochodeň, pak jí zhasnu v kaluži, abych se nechal dobrovolně sežrat, super. No, bohužel ani herecky to nebylo zrovna dobré a Zoe Kazan mi byla krajně nesympatická. Tvůrce pochválím alespoň za to, že obluda nebyla digitální, ale byl to prostě chlap v obleku, vždy to působí více přirozeně, ale to je tak vše.

Anthropoid (2016)

Tajná operace Anthropoid, o které vědělo jen několik lidí v Londýně a parašutisté jí nikdy nevyzradili, se v tomto filmu vykecá hned při prvním setkání parašutistů s odbojem. Stát se to tak v té době, tak by nepřežili týden. Film samotný až do atentátu postrádá jakékoliv tempo, čekal bych trochu hlubší přípravu na samotný atentát a také třeba co po atentátu, to si jako neplánovali co potom, už jen samé opuštění místa činu mě přišlo takové něco jako kdo uteče, vyhraje. A také hlavně důkladnější zobrazení okupované Prahy, kde hrozba číhala na každém kroku. Samotný útok na Heidricha je zachycen poměrně slušně a pozdější řežba v kostele stojí za zhlédnutí. Film špatný není, ale čekal jsem víc. A jak už zde spousta uživatelů napsala, film bude asi lepší s dabingem.

V zajetí démonů 2 (2016)

Filmu bych hned zkraje vytkl tu přehnanou stopáž,POZOR MOŽNÉ SPOILERY příliš to rozmělňovalo několik zbytečných scén(například Wilsonův hudební výstup s kytarou, či třeba úplný závěr s Elvisovou písní), spíše měl Wan přitlačit na pilu ve finále, protože když se ta hnusná jeptiška začala měnit v ještě něco brutálnějšího, tak bum bác a pohádky je konec, ještě bych měl výtku k té odporné proměně psa v Croocked mana, to mě na Wana vůbec nesedělo a stálo to s prominutím za hovno. Pak už bych ale jmenoval mraky a mraky pozitivních věcí, od hereckých výkonů, přes bezchybnou kameru, opět vynikající Bisharovu hudbu a skvělé dobové detaily. Pokud v prvním díle označil Wan za ikonickou scénu, když ve sklepě přetáhli přes posedlou prostěradlo, které pak posedlá potřísnila krví, tak ve druhém díle pro mě bylo ikonických scén hned několik, ve všech se vyskytovala ta hnusná jeptiška, neboli démon Valak. Pro mě okamžitě kultovní démonická filmová postava. Co bych také hodně vyzdvihl, tak samotný úvod filmu a návštěvu Amityville, nečekal jsem to a byl jsem mile překvapen. No zkrátka James Wan ty své duchařiny umí na výbornou a pro mě se může recyklovat klidně pořád, protože ty jeho horory mě stále sakra baví. Díky Jamesy a ještě nám nějaký ten horor natoč.

Old 37 (2015)

Potenciál, který představovala dvojice Hodder a Moseley zadupala do země ta parta šašků, co to točila. Tady místo toho, abychom se věnovali bratrům ze smrtící sanitky, spíš sledujem snad tu nejvíc odpornou sebranku teenagerů široko daleko. Od prvních chvil jsem chtěl, aby je ty dva saniťáci zmasakrovali. Na nějaké ty mordy dojde, ale natočené je to tragicky. Film má celkem slušný soundtrack a již zmíněnou dvojici zabijáků, kteří však nedostali příliš prostoru. Slabé 2 hvězdy.

Šibenice (2015)

byl jsem připraven být k The Gallows mírný, ale prostě to nejde. Vyzdvihnu určitě vizáž ducha, který v té masce vypadal vážně dobře, bohužel se jedná jen o jedno pozitivum. Na to, že v podobných filmech hrajou, teda spíš nehrajou, samí neherci, už jsem si zvykl, ale na trend, že když se něco děje tak kamera všelijak zrní, neskutečně se třese a prostě není nic moc vidět, si zvykat nehodlám. Pár sekvencí slušných, jinak zaměnitelné s jakýmkoli podobným FF filmem. Slabé dvě hvězdy...

Howl (2015)

Těžce se mi to říká, ale trochu jsem zklamán. Vítězem filmu je jednoznačně prostředí, ve kterém se to odehrává. Porouchaný vlak uprostřed zamlžených lesů je pro vlkodlačí horor nejlepší možná varianta. Úvod filmu je úplně v pořádku, postupně se připravujeme na úvodní útok, pak nějaké to dobývání se do vlaku a pak se nám ukáže vlkodlak v celé parádě a tady přišel pro mě problém v tom, že vzhled vlkodlaka se mě prostě nelíbil, ale ať si svůj názor udělá každý sám. Někdy v polovině snímku se navíc docela dost a podle mě celkem zbytečně povídá, nic moc se neděje a film začíná kapku nudit, s blížícím se závěrem však nějaké ty mordy přijdou a konec se mě docela líbil... Za mě řekl bych silné tři hvězdy, kvalitních vlkodlačích hororů se příliš nevyskytuje a tento určitě za povšimnutí stojí.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

No teda, to vážně nebylo dobré. Mstivá hrdinka z prvního dílu se seznámí na skupinové terapii s nějakou blbkou, ta je pak zavražděna(jaké překvapení) a pomsta opačnému pohlaví může začít, jasně. Zkraje a vlastně i dál v průběhu filmu jsme bombardováni flashbacky z jedničky, ale prostě pořád. Sarah Butler hraje hrozně a od půlky filmu nasadí nechutně brutální výraz, aby bylo jako jasný, teď jsem naštvaná, tak bacha na mě. Né, prostě né, a ještě jako bude další díl jooo, no paráda.

Hellions (2015)

Tak nějak nevím, jak ten film uchopit. Určitě můžu říct, že mou pozornost udržel až do konce. Úvod celkem v pohodě, pak z ničeho nic celý obraz přeplácne růžová barva a já nějak nechápal, co to jako zase je. Stala se z toho pak už celkem podivná haluz. Horové scénky tam jsou hodně dobré, dojde i na brokovnici, pak tam jsou ale takové divné artové momenty, že jsem kroutil hlavou. Po skončení závěrečných titulků jsem nevěděl a vlastně ani teď nevím, co že se to tam té mladé slečně dělo, což někdy není na škodu, ale tady jsem si ten film mohl vyložit hned několika způsoby, ale k čemu to vlastně. Dám tři hvězdy, ale nevím, jestli si je vůbec Hellions zaslouží.