Lovec trolů (2010)

Dobrý, dobrý, dobrý! Bavil jsem se doslova královsky a nevzpomínám si na žádná hluchá místa. Celou dobu jsem byl vtažen do příběhu a hltal každou minutu. Ještě během první poloviny filmu jsem si po nádherných záběrech norské přírody říkal, že se tam musím určitě někdy jet podívat. Jenže po incidentech v druhé polovině jsem si to se svou cestou rychle rozmyslel a řekl si, že se i českým lesům budu raději v noci obloukem vyhýbat. Co kdyby tady nějaký troll omylem zabloudil?!

Sejmout zabijáka (2011)

Od Kill The Irishman jsem nic moc neočekával a sliboval si pouze příjemné "zabití" nudného odpoledne. Film krásně plynul a já jsem dokonce s hlavním hrdinou začal i sympatizovat! Jenže pak přišla ujetá část s bombovými útoky, kdy snad během dvou minut vymlátí celou Irovu bandu a můj slibný dojem byl ten-tam. K tomu se ještě nakupil nemastný a neslaný závěr a mé výsledné hodnocení šlo střemhlav dolů.

Devil's Playground (2010)

Před zapnutím filmu jsem byl doslova v sedmém nebi a pln očekávání. Snoubit příběh odehrávající se v prostředí Londýna a nadopované zombie, co víc jsem si mohl přát? Nostalgicky jsem si zavzpomínal na 28 Days Later a dal se do sledování. Ještě zhruba v první třetině filmu mě nadšení neopouštělo a já si říkal - dobrý. Jenže pak se film zvrhnul do zběsilé kombinace jatek a (pro mě) nekonečných částí, kde se jenom vykecávalo, řešilo a kombinovalo. Musím říct, že ke konci už jsem měl problém vůbec sledovat TV a nedívat se raději z okna. Holt, jsou podobné filmy, kde Vás přiková k obrazovce pouhé navození té "správné" atmosféry (např. Stake Land) bez zbytečných akčních scén a hektolitrů krve. Ač nerad, musím ohodnotit **.