Super (2010)

Už na začátku jsem si řekl, že jestli bude Super stejná pýčovina jako Kick-Ass, tak to vypnu a nebudu se na to dívat. Jenže (bohudík) Super je mnohem lepší než jeho podobný "předchůdce". Rainn Wilson působí jako naprostý (ale sympatický) vůl s hasákem a já jsem se místy (konečně) i smál! Jednoduše řečeno - mělo to ten správný vtipný šmrnc, který jsem u Kick-Ass postrádal. Co se týče Ellen Page, tak ta je naprosto šílená (ale kočka!) a měli by ji pouštět jenom na natáčení... a to ještě pod dohledem. Škoda toho trošku posraného konce, ta řežba už mi tak nesedla - proto solidní ****. PS: Taky nemám rád, když někdo předbíhá ve frontě...

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Jéžiš, kam na tohle ti dva chodí? Minimálně polovinu osob, které tady tak perfektně hrají, jsem "poznal" ve svém okolí. Dafidem počínaje a Antišpekouny konče...

The Tunnel (2011)

Hm... celé je to natočeno netradičně a bere si to základ ze Záhady Blair Witch - ale tím nechci říct, že by to byl brak, jelikož to má také svou dávku originality. Ten dokumentární úvod a prostřihy během děje mě vůbec nerušily, to vůbec ne, dokonce to přidávalo na (už tak) husté a klaustrofobické atmosféře v tunelech. Nevím proč, ale ani na chvíli mě nenapadlo házet špínu na to, že již od začátku vím, kdo se z toho nedostane - o to víc jsem čekal na ten okamžik a říkal si, že teď už se to přece musí stát a děsil jsem se každého rohu - třeba už tam stojí ten hajzl a čeká na ně. Rozhodně tady bylo povedených lekaček požehnaně, povedlo se navodit i tu správnou atmosféru a já se cítil "divně", a proto tedy přiznávám, že jsem se po dlouhé době i bál! Bravo

Captain America: První Avenger (2011)

Chápu, že Captain America vychází z komiksu, který vycházel během 2. Světové války a jeho cílem byla propaganda a vzbuzení té "správné" národní hrdosti, takže se musí brát trochu s nadsázkou a pochopením, ale na mě tenhle film zanechal doslova nechutný dojem. Bylo to takové vlastenecké a AMERICKÉ, že to bylo až trapné. Dokonce jsem si chvílemi říkal, jestli se nedívám na blbé béčko nebo na nějakou parodii. A bylo ještě hůř - Captain America je pro mě bohužel (i přes svou skromnost, dobrosrdečnost a obětavost) v podání Chrise Evanse naprostý nesympaťák. "Vyjádření" německého vojska a jeho ideálů je doslova až do nebe volající, o tom se raději ani rozepisovat nebudu. A aby to bylo dokonalé, chybělo tady už jenom v každém druhém záběru říkat: "Oh, my GOD!" - to by mě dorazilo. Jediná hvězdička za Hayley Atwell.

Okrsek 13 (2004)

Už úvod a s ním spjatá honička po "panelácích" mi dala jakousi naději, že by tenhle film nemusel být zase až takový průser. A po jeho shlédnutí musím konstatovat, že rozhodně nebyl. Sice jsem se ani jednou nezasmál, ale pár koutky škubajících hlášek a momentů tady bylo. Akční scény jsem si naprosto užil, jsou natočeny výborně a to, co v nich předvádí David Belle je až neuvěřitelné. Výborná jednohubka, které (bohužel) kazí lesk trošku ten posraný "americký" závěr.

Karanténa 2: Terminál (2011)

Téda, takovou letušku bych si taky nechal líbit. Ale teď vážně - ještě do 3/4 filmu jsem myslel, že tomuhle snímku, který kopíruje z REC mnohé, udělím čtyři hvězdičky. Letadlo - OK, první minuty v odbavovací hale - OK, hledání cesty ven - K. O. Abych předchozí větu přeložil - nevím proč, ale už od začátku jsem se do toho docela zažral a sem-tam se i lekl, jenže závěr už byla celkem blbost. Bohužel se mé napětí vytratilo a mě to začalo nudit. Co říci závěrem? I přes dost kopanců a nelogičností je Quarantine 2: Terminal sympatický průměr, který na nejlepší snímky ve své kategorii nemá, ale rozhodně převyšuje svou kvalitou mnohé jiné.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Každý druhý "dabldekr" byl osazen reklamou na tenhle film. Ta mě tedy nakonec přemohla a já jsem se rozhodl zajít se podívat na tenhle skvost do kina, protože vysokorozpočtové sci-fi by mě mohlo třeba i potěšit - domníval jsem se. Když jsem se vydal, tak sluníčko krásně svítilo, potkal jsem také plno turistů, tu a tam kolem mne projel černý taxík... hele tady McDonald´s a támhle dělá Ind párky. Teď kolem mě zrovna proběhla sličná slečna, která asi pravidelně "džoguje" každý den (odvodil jsem si podle její postavy). Zrovna míjím hejno holubů, které usilovně zobe cosi na chodníku, když přicházím ke kinu a... To, co jsem měl možnost pak během 118 minut shlédnou nestojí za komentář.

Kronika mutantů (2008)

Na jakýkoliv film se zombie, mutant nebo podobnou tématikou se vždy těším a jsou to leckdy moje srdcovky. Předem nikdy neočekávám nic světoborného (třeba už kvůli nižšímu rozpočtu), jsem schopný přežít cokoliv a překousnout třeba i nějaký ten "kopanec". Bohužel, předešlé řádky se netýkají Mutant Chronicles. Z filmu ve mne krom jeho šedivého nádechu neutkvěl jediný výraznější moment. Mám chuť se tady rozepsat, ale raději to shrnu do jediného mého pocitu, který jsem zažíval během sledování - NUDA. Jsem zklamán...

The Veteran (2011)

Je pravdou, že jsem tenhle film viděl den po Blitz. Sám ani nevím proč, ale dojem z výborného Blitzu se zvolna přenesl i na Veterana a dopadlo to ****. Nic mi tady prostě nevadilo a nekazilo dojem - film byl koukatelný, jeho příběh docela zajímavý a konec jakš-takš snesitelný. Jindy bych tohle ohodnotil jako průměr, ale výborná chuť Blitzu mě navnadila a já jsem onu hvězdičku přidal. Konečně film i z těch hnusnějších a drsnějších částí Londýna, které jsou plné přistěhovalců a kriminality.

Blesk (2011)

Výborná kriminálka, která se s ničím nesere. Od samého začátku jsou karty vyložené na stole a přemýšlení jde stranou. I přesto, že Stathama nijak zvlášť nemusím, tak tady mi vůbec nevadil. Drsný a teplý policajt vs. úchylný padouch se zavařeným hovnem M. Jacksona - takto se dá tento film shrnout. K výborné zápletce se přidalo i prostředí mého oblíbeného Londýna a o zábavu na hodinu a půl jsem měl postaráno. A musím říct, že jsem si ji užil náramně.