xXx (2002)

Ten film je skrz na skrz o ničem, kromě toho, že je to asi tak dvouhodinový videoklip. Za kameru jeden bod. Stejně by si ten film zasloužil odpad, třeba jenom za minimální využití genia loci, které Praha vlastní. Tady Praha fungovala jen jako kýčovitá kulisa pro zhovadilosti daleko za hranicí uvěřitelnosti, které předváděl hlavní představitel.

Cesta do zatracení (2002)

A tady nám zase někdo moc chtěl natočit umělecký film. Naštěstí v tom nevyhořel úplně. Tři hvězdy pánům hercům Hanksovi a Newmanovi a za civilní výkon toho kluka.

Dnes neumírej (2002)

U Bonda nikdy nevím jak mám hodnotit...Bond je Bond, ale zkusme nadžánrově za tři.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál) odpad!

Z mého pohledu dnes odpad, v době kdy jsem to viděl prvně tak dvě, tři hvězdy. Jenom tolik, děkuji Rychlé Šípy jsem četl a moc se mi to líbilo, a tak tedy vím, že nemám pít na třešně vodu a že, když tatínek pije alkohol není to dobré pro maminku, a že nemám kouřit, protože pak budu kašlat a nemohu běhat rekordní časy Stínadel, a že nemám skákat přehřátý do studené vody...atd. takže Rychlé Šípy se mi líbily. Ten škvár co vytvořily US producenti pod velením seriálového krále Spellinga je buď největší komedie nebo největší pitomost z děl pro "mladé" kdy natočených. Nezapomenutelný díl - už nevím kolikátka, asi tak kolem pětistovky, druhá série - ten typ co byl jako "rebel", Dylan, si dal nejmenšího panáka jakého jsem kdy viděl a nosil u sebe okázale placatici, to zahlédl Mirek Dušín (promiňte pane Foglare) stříknutý Meresjevem a přihlásil jej do protialkoholní léčebny se slovy, vždyť se zabíjíš, na to si Dylan trošku přihnul z té své placatice ...na konec dílu tuším ta věčně prázdná malinká placatička letěla do vln Tichého oceánu, a jestli jí někdo neukrad, někde tam plave dodnes, milé děti....z toho vyplývá - NENOSTE U SEBE PLACATIČKU, NEBO SKONČÍTE V PROTIALKOHOLICKÉ LÉČEBNĚ!

Vysvobození (1972)

Nejlepší film Burta Reynoldse a druhý, pardon třetí nejlepší Jona Voighta. Mistrovská hra na banjo v podání zdegenerovaného chlapce je, dle mého skromného názoru, jeden z nejsilnějších momentů v kinematografii dvacátého století. Jestliže vydržíte syrové násilí, které se ve filmu sice vyskytuje sporadicky (v porovnání s dnešní produkcí), ale o to větší ve vás zanechá výsledný dojem. Brutální scény, zejména anální znásilnění muže mužem, ukazuje tento film vůbec poprvé, ale vůbec ne samoúčelně. Vizuální násilí právě dotváří celý dojem z tohoto filmu.

Piano (1993)

Tak to byl film....Keitel a Hunterová podali neskutečný výkon na hranici hereckých možností, a možná i za hranicí.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Dva dny starý zážitek již takřka zapomenutý. Julia Roberts...ten film je postaven na této "ikoně" hollywoodské kinematografie dneška a to je také jeho chyba. Nebo moje, protože mám už na tuto herečku vypěstovaný určitý druh averze, která se projevuje od prvních vteřin, kdy jí spatřím na plátně. Tento pocit je částečně podložen racionálně a to jejím stále stejným a neustále dokola opakovaným přehráváním "civilního" výrazu herectví a díky tomu již má částečně i iracionální charakter (asi zkusím nějaké prášky). Velká myšlenka, dobře vykonstruovaný příběh podle asi dobré knižní předlohy, nemůže zcela zastřít vlastní plytkost filmu, který v každém dialogu a v každé postavě ulpívá pouze na povrchu a v dvourozměrném světě.

Koule (1998)

Půjdu i trochu pod průměr hodnocení vzhledem k obrovskému potenciálu, který tento film měl. Podíváte li se na herecké obsazení a neviděli li jste tento film, pak musí srdce zaplesat. Však "dream-team ve složení Hoffman, Coyote, Jackson se Stoneovou v brance vyhoří jako čeští borci z NHL na památném světovém poháru v 97 nebo kdytobylo. Film je vzhledem k tomu, že toto klasická struktura byla už mnohokráte zfilmována , velmi špatný. Je velkým zklamáním jak pro fanouška sci-fi žánru, tak zejména pro fandy Dustina Hoffmana. Podprůměrný film, nezapamatovatelná zmatkovitá akce, se spoustou pseudopsychologické omáčky, nevalnými triky, s přehršlí detailů na "zamyšlené" ostře řezané tváře hlavních představitelů - jedním slovem KÝČ .

Sedm statečných (1960)

Vynikající film, ale nemohu si pomoci, nepatrně ztrácí s věkem. Přesto hodnotím i nadžánrově velmi vysoko.