Stroj času (2002) odpad!

Tfuj, to zase byla kravina.

Muž s cejchem smrti (1990)

A opět jako aikidař, takže poněkud nekritický, musím říct, že tohle je nejlepší Seagalův film, zejména co se ukázek technik týká...nejlepší a také poslední dílo, kterému se dá říkat film...od tohoto filmu dál nekomentuji, protože na propagaci Aikida ty tři filmy bohatě stačily, dál začíná tak trochu sračkostroj a proto další filmy nehodnotím, abych se nedotknul Seagalsana:)

Těžko ho zabít (1990)

Nemohu jinak, je tam pár instruktážních primitivit technik Aikido, ale obecně za propagaci bojového umění nelze jinak. Všechny prvky aikido v bojových scénách novějších filmů typu Matrix a Kill Bill byly zaimplementovány právě díky těmto kouskům se Seagalem, který uvedl Aikido na plátno. Arigato Gozai Mashta.

Nico - víc než zákon (1988)

Ehmm, jako aikidař prostě musím Seagalsana:) ohodnotit. Takže sice to nemá moc o technikách, ale za první progapaci Aikido ve filmu a za jeho skvělou techniku s tyčí, a teď se přiznám, že nevím jestli je právě v tomhle filmu dávám 4 hvězdy. Lidi, má sedmej dan, je fakt dobrej, přitlačte trochu na tom hodnocení.:)

Cliffhanger (1993)

Prd nejlepší Stalloneho film - Stalloneho standard řekl bych, ale kam se hrabe na klasiky Rocky a Rambo 1. Mimochodem všichni kdo něco vědí o horolezectví mají tenhle film za jednu z nejlepších komedií. Děj se mi zdá taky trochu chaotický, ale joo, jdem do akce.

Rambo: První krev (1982)

Dávám pět a říkejte si co chcete...kdo vyrůstal jako já v osmdesátejch letech tak ví, že Rambo byl vůbec první akční film, kterej devadesát procent z nás viděla...šílená, dnes již kultovní, kvalita záznamu, video velikosti metr krát metr s velkým chladičem, ale zásadně JVC:), do toho nabušenej chlápek co na pozadí zelený a hnědý hmoty ( ta kopie byla taková, že se slily listy stromů do jednolitý zelený a kmeny se jakž takž daly rozeznat) likviduje lidi, který nasrali jak jeho, tak i nás čtrnáctiletý kluky a všechno korunoval monotónní chlapskej alt, kterej to celý "daboval". Nelze jinak než pět.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dobře udělaný sci-fi s nápadem a kvalitním, ve své době řekl bych převratným trikovým provedením mě vždycky dostane. Terminátor 2 The Judgement day byl, je a bude jeden z nejlepších sci-fi filmů, které jsem kdy viděl a uvidím. Z hlediska super3d animací a dalších triků přelomový film. Schwarzenegger to zahrál tak dobře, že se trochu divím Kaliforňanům, že si zvolili za guvernéra robota, přece jenom ta umělá inteligence, to se jim jednou vymstí...

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dle mého názoru nejlepší westernová (tragi) komedie všech dob a dva nejsympatičtější zločinci v dějinách kinematografie.

Dlouhé horké léto (1958)

Mám Paula Newmana hodně rád, ale v tomhle filmu mu to prostě nesedlo, ani Woodwardová nepřesvědčila. Daleko lepší je remake s Donem Johnsonem někdy z konce osmdesátých let. Newman je výbornej herec, ale nemá třeba takovou hereckou paletu jako De Niro, Al Pacino nebo Hoffman, takže, když mu nesednou role na míru, obvykle ty filmy pak nejsou dobrý, a naopak, a pak jsou ty filmy excelentní. Tento je ten první případ.

2001: Vesmírná prda (2000)

Mno, asi jsem někdy kulturní barbar...ale tenkrát, když jsem tenhle film viděl, mi tak nějak sednul do nálady, a já byl i z tohodle Nielsena první dvě třetiny filmu mrtvej smíchy. Takže určitě slušný tři hvězdy. Kdo neviděl a líběj se mu ty kraviny co Nielsen dělal v Bláznivejch střelách, zase takovej odpad ani tenhle film není.