Princezna ledu (2005)

Neviem nejak čo k tomu povedať. Väčšina otočiek mi prišla, že si slečna dáva rozcvičku popri diskotéke. Ale čo ja tak asi viem o tomto športe, že ,? Inak to nie je nič iné, ako úplne typický film, ktorých je asi milión.

Šťastné a Veselé (2005)

Vôbec nebudem komentovať emócie, dej, alebo akékoľvek historické okolnosti. To je úplne zbytočné. Ale zaujímalo by ma, v rámci historických faktov "či náhodou neboli gajdy povinná vojenská výbava". (iba malý vtip)

Městečko South Park - Městečko South ParQ: Očkovací speciál (2021) (epizoda)

No páni, nestíham svoje "emócie". Keby tento diel videl samotný Cartman, verím, že by všetkým povedal, nech si s takou kokotinou naserú. Mám za sebou všetky diely South Parku, takže perfektne sarkastickej, vtipnej a logickej paródie na svet. Vždy v podaní chlapcov, ktorí sa vo svojej podstate nie vždy úplne museli, ale SPOILER: nikdy nehovorili o tom, ako sa navzájom rozdelia. Nejaký trápny odkaz na to, ako sa máme dať zaočkovať a urobiť z ľudí, ktorí sa očkovať nechcú v podstate bielu spodinu a úplné socky. Možno ten nápad sám o sebe nebol až tak zlý, napríklad navrátenie prezidenta do normálneho života. Ale už len samotný pán "poskok"? - vážne? v mini spodnej bielizni? Je to ako robiť si paródiu z vlastnej paródie. Pán otrok sa musel pekne uraziť. Samotný dej mi skôr prišiel ako nátlak na vládu, momentálny dobový nátlak, ktorým tvorcovia neopovrhli systémom, skôr sa niekomu snažili naznačiť, čo je podľa nich správne. Takže od základu zle prevedená myšlienka. Až do konca, kde nastúpi na scénu veľký lofas ktorý nám má naznačiť niečo, čo som zjavne absolútne nepobrala. V prvom "veľkofilme" tejto série bol aspoň ten Eric s tyčou, ktorí znovu poberal pravidlá z vlastného uhlu a tak šikanoval okolie, ako v podstate vždy. V tomto diely nebolo nič. Ak to má takto pokračovať, nech radšej touto sériou South park úplne skončí. Ja si budem ďalej užívať staré, dobré diely, najlepšie ešte pred tým, než z jednotlivých častí vznikol seroš na pokračovanie.

Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1993)

Moje hodnotenie je možno jemne zaujaté prostredím v ktorom som film už po druhý krát videla, ale naozaj si za ním stojím. Film ma od prvej minúty začal veľmi zabávať. Až zábava prešla do ukolísania mysli jemnou, a rýchlou romantikou. SPOILER: tí dvaja, čo by sa našli. Nie tak úplne jemná, ale stále krásne naivná dievčinka, ktorá chová svojho "pašíka" a kravičku, ku ktorej sa romantickou cestou pripája jednoduchý, ale pravdivý Vaňa. Vidieť, že romantika v tomto prípade nemusí byť hlavným faktorom. Obyvatelia "Chudej", teda pardon "Rudej", nie sú vytrhnutý z kontextu, ale naopak, presne by mi pasovali do doby natáčania. Ich zmýšľanie je zaujímavé a poukazuje na rôzne faktory ľudského správania (viď scéna s výkupom mydla a soli, asi sa nikdy nezmeníme). Pobavilo ma toho toľko. Myslím, že hlášky ako "letadlo jste viděli, na pilota šáhli" sú, alebo by mohli byť rovnakým kultom ako "neřvi jak Pepin". Áno, samozrejme, film má rôzno divných, až dych berúcich pasáží (nie v dobrom zmysle), ako napríklad obvinenie zo zoofílie. Na druhú stranu si dovolím podotknúť, aj keď samozrejme, postava tu prítomného s prepáčením "hovno-chemika" nie je ničím príjemná, že možno to pomenovanie "ty alchymista", ktorým ho Ňura častovala, nie je ďaleko od pravdy. Preto si dovolím jeden malý alchymistický recept na takzvané "spiritus e vino": najlepšie a najstaršie víno vezmi a digeruj najskôr mesiac v konskom hnoji. Potom predestiluj." Takže podľa môjho osobného názoru, ani táto postava, aj keď možno prehnaná, nie je ďaleko od pravdy. A to je tiež jeden z dôvodov, prečo ani "príliš veľa hovien" nedokážem filmu vytknúť.

Hannah Montana (2009)

Oi, tak už to chápem. Po znovu pozretí som veľmi prekvapená, že skvost má vôbec tak vysoké hodnotenie. Napíšem spoiler, ale pri tomto filme je to celkom zbytočné. Je to tak predpokladateľné, že sa naozaj čudujem, že scenár nepísal postihnutý chlapec z materskej škôlky. Už samotný fakt, že si herečka nasadí parochňu a kvalitnejšie handry, pozerá sa "svojmu milému" do očí a on si nevšimne podobnosti nasvedčuje tomu, že je niekto retard. Slušné herecké obsadenie, na čele s rodinou Cyrus (podľa môjho názoru sa môžu pýšiť slušným talentom aj v oblasti hrania) rozkurvý čo sa dá, afektovane prehráva scény a pôsobí neprofesionálne. Hudba, pre mladých, ale úprimne, keby hlava povedala "show me what you've got", nevyhrali by sme. Odhalenie hlavnej hrdinky na konci by dopadlo podobne tak v paralelnom vesmíre, kde sú všetci slepí a s IQ húsenice. A ten záver? Vtip starý ako horkýže slíže. Čo k tomu povedať na záver? Nemala som to znovu pozerať a uchovať si ten pocit, ktorý som nadobudla keď som mala tak 11 rokov. A pritom taky dvojitý život nie je vôbec ohraná téma, žeby sa s ňou nedalo pracovať.

Spolujízda (2019)

Páni, výborne som sa bavila. Síce film začne celkom typickou situáciu (a hneď na to sa tam objaví Ind v hybride, ktorý si privyrába Uberom), rozbehne sa to veľmi vtipne a akčne, ako sa od filmu očakáva. Čo je najlepšie, že na tejto vlne film zostáva celú dobu. Príjemný, jemný, rasistický humor dodáva filmu nečakaný šmrnc. Ja už som sa bála že podobné "vecičky" sa časom budú musieť zo scenárov vyradiť. Spoiler: úplne nečakane sa dostávame z friend-zone.

Války sršní (2016) (TV film)

Hororové prevedenie sveta kráľovien, a ich posluhovačiek. Naozaj obdivujem osobu/osoby, ktoré tento (aj keď sa mi to toho nechcelo) skvost natočili.

Moji rodiče (1989)

Film ktorý znovu ukazuje, že nie len vraždami a tajemnom sa robí horor. Aj nočná mora môže byť natoľko strašidelná, že môže vydesiť. Príjemní herci, zaujímavý dej a úprimne, ani som si neuvedomila, že film už končí. Scenár, najmä poučné časti otec-syn boli spísané tak, že áno, napadne vás, čo sa deje. Ale to sa nevylučuje s pravidlom hlava a päta. Úsmevný koniec. Veľmi pekné. S najväčšou pravdepodobnosťou je ale tento pocit spôsobený nejakým javom, ktorý sa odohral v detstve (nie, moji rodičia nie sú ani kanibalovia, ani násilníci). Skôr je to asi pocit neistoty a moment, kedy sa vaša neistota a bezbrannosť pretransformuje do reálnej podoby.

Death Note (2017)

Kdyby se doopravdy ukázalo, že zápisník existuje, bojím se, že by tam jméno režiséra figurovalo taky.

Vánoční princ (2017)

Vyložte mi niekto to tajomstvo, prečo sa každý chlap v akomkoľvek béčkovom filme (ktorý robí s módou) volá António? Normálne mám strach, že nech by som pre dieťa použila akúkoľvek alternatívu tohto mena, dieťa čoskoro bude buď kaderník, alebo bude skrášľovať čubky na kráľovské plesy.