Vítejte v KLDR! (2008)

Tento dokument představuje totalistickou Severní Koreu tak, jak je prezentována turistům. Občas se dozvídáme i některý fakt (přítomnost koncentračních táborů apod.) a vidíme krutou realitu. Jinak je ale dokument spíše videozáznamem obyčejných českých turistů toužící spatřit KLDR. Dokument doporučuji lidem, co se o podobné věci zajímají, ale ne obyčejnému divákovi. Hodnotím na 65 %.

Slavní neznámí (2014) (pořad)

Zajímavý pořad o slavných lidech, kteří nejsou sice v podvědomí každého z nás, nejsou trendem, ale jejich práce a příběhy jsou poměrně zajímavé. Slavní neznámí je zajímavý pořad s velmi dobrým grafickým zpracováním, které bylo od partnerských pořadů Slavné dny a Slavné sportovní okamžiky vypilováno k dokonalosti. Na rozdíl od Slavných dnů nemá tolik zajímavostí, což je malinko škoda. Slavní neznámí si zaslouží 90 %.

Slavné dny (2010) (pořad)

Slavné dny je naučný, a přitom zajímavý historický pořad, který má tu moc vtáhnout vás do doby, o které vypráví. Je na první pohled udělán jednoduše - z dobových záběrů a filmů o události ovšem jeho komentář Pavla Zuny dokáže textem i hlasem z těchto jednoduchých videí udělat i díky zajímavostem skvělou povídanou. Proto dávám 90 %.

Na hraně zítřka (2014)

Akční snímek na hraně zítřka má něco, co u takových filmů oceňuji nejvíce – nějakou myšlenku, tedy skvělou zápletku, a trošku humoru, který nikdy neuškodí. Také si cením nezaměnitelného výkonu Toma Cruise a také Emily Blunt. Shrnuto podtrženo: 100 %.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Z počátku se sitcom Silicon Valley nechová vtipně a předhazuje divákovi jen pár sexuálních narážek. To jsou první dva díly, které jsou spíše o ději než o vtipu. Humor přijde až kolem třetího dílu, u kterého jsem se málem válel na podlaze smíchy. Vytkl bych však všudypřítomné složité IT výrazy, kterým obyčejný divák nerozumí. Pokud ale máte zájem o nový sitcom a Silicon Valley Vás prvním dílem nezaujal, obětujte čas a vydržte to až do třetího, kdy to teprve začíná být paráda. Hodnotím na 80 %.

Matrix Revolutions (2003)

Třetí, a závěrečný film trilogie Matrix bych spíše kritizoval než vychvaloval: Tomuto filmu chybí klasické vychytávky, které dělaly z prvního dílu trilogie film, který se zapsal do historie: Mluvím tu například o telefonech Nokia, kterými rebelové komunikovali. Další, co bych vytkl, je závěrečná bitva - je příliš krvelačná a trochu i hororová. A na konec - film je tak složitý, že jsem ho pořádně nepochopil ani poté, co jsem si ho pustil potřetí. Hodnotím na 65 %.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pokračování Capitana Ameriky a další z nekonečné série Avangers byl skvělý: Nejvíce bych ocenil nesčetné drobné vtípky, které se u Avangers filmů často objevují, poté oceňuji skvělé charisma postav ztvárněné Samuelem L. Jacksonem (Nick Fury) a S. Johansson (Černá vdova) a nakonec dechberoucí zápletku, kvůli které jsem na film musel jít podruhé. Hodnotím za 95 %.

Nevědomí (2013)

Na Nevědomí se mi líbí zejména grafický styl filmu. Dále kladně hodnotím zápletku, která se mi moc líbila a nakonec skutečnost, že se ve filmu objevil Morgan Freeman. Co ale hodnotím záporně je fakt, že jsem některé části a souvislosti filmu, hlavně pak z minulosti hlavní postavy, nepochopil. Ale i přesto je Oblivion skvělý film, dávám 85 %.