Dracula (1992)

Po vizuálnej stránke dokonalý, známymi hercami narvaný film. Coppolov (!) Drakula je veľmi voľne poňaté spracovanie Stokerovho diela, ktoré mi skôr miestami pripomínalo paródiu ako serióznu adaptáciu. Možno som príliš ovplyvnená knižnou predlohou, ale toto mi jednoducho nesadlo. Jednoducho je to celé príliš prekombinované, bizarné, až príliš sexuálne a také... no podivné. A dosť často aj nudné. Dosť preceňovaný film podľa mňa. Také Drakuloviny ma oproti tomuto bavili viacej. PS: Napriek tomu by som sa Gerymu nechala pokúsať, lebo je to charizmoš prvej triedy :)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Číro číra esencia nudy. Jediné pozitívum bol vraždiaci počítač, ináč je to úplne nadhodnotená nudná scifi srágorina. Prepáčte.

Memento (2000)

Film o zabúdaní, ale aj napriek tomu nezabudnuteľný. Originálna téma je spracovaná brilatným spôsobom, ktorý nenudí, ale núti vás sledovať ďalej. PS: A že ja mám deravú hlavu.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Po Singerovi a Ratnerovi sa X- menovskej tematiky chytil opäť niekto iný. Zas tu môžeme vidieť úplne iný prístup, iné uchopenie látky. Keďže sa jedná o prequel - Wolverinove začiatky, po starých známych postavách z predchádzajúcich dielov tu nie je ani chýru, ani slychu, namiesto toho spoznávame hrdinov nových, ktorí ma však nejak extra nezaujali, možno okrem protagonistov Jackmana a Schreibera. Podľa mňa trochu (dosť) nevyužitý potenciál.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

To, že na režisérsku stoličku tento raz zasadla iná osoba ako Brian Singer, je poznať. Rattner vsadil na predovšetkým akciu, kým psychologická hĺbka postáv mu unikla a zo snímky sa tak do určitej miery stal len povrchný popkornový akčný film. Čo je škoda, keďže laťka bola (hlavne po skvelej dvojke) nastavená vysoko.

X-Men 2 (2003)

X-men 2 sa od jednotky (ktorá ma trošku nudila) výrazne odlišuje, to čo mi v jednotke chýbalo, dvojka plne vynahradila. Príbeh bol pútavý a postavy jednoznačne zaujímavé. Spoko :)

Trainspotting (1996)

Trainspotting je vynikajúcim, ale hlavne jedinečným filmom o mladých feťákoch, podporený skutočne dobrou muzikou. Humorné scénky sa sem tam premiešavajú so smutnými, ale je to hlavne vynikajúci McGregor, ktorý tomu dodáva všetkému šmrnc, nehovoriac o jeho hereckých kolegoch, ktorí mu skutočne bravúrne sekundujú. Toto sa Dannymu Boyleovi naozaj podarilo.

X-Men (2000)

Hoci ma poprvýkrát sledovanie tejto časti nevtiahlo, v porovnaní s X-menami 3 a X-men Origins Wolverine je táto časť lepšia a prepracovanejšia. Druhá časť sa mi však páčila omnoho viacej.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Dianie Underworldu 3 sa tentoraz presunulo do stredoveku a upíriu sexicu Beckinsale nahradila nemenej krásna Rhona Mitra. Prvé dva diely boli priemerné a ani som nedúfala, že trojka by mohla byť niečím výnimočným. Vzbura lykanov je len ďalším priemerným filmom, ktorý si možno pozriete aj do konca. Ale nejako výrazne vás nenadchne. PS: Medzi Lucianom a Sonjou to absolútne neiskrilo, na rozdiel od dvojice Selene a Michael

Sejmi je všechny (2007)

Čo potrebujeme na výrobu jednej akčnej haluze? Zopár mrkiev, malé zlaté decuľo, krásnu Monicu Belluci, hláškami hýriaceho Clivea Owena a Paula Giamattiho. Kombinácia, ktorá možno nie každému chutí. Ale ja som to zjedla a ešte vylízala aj misu :) Nápadité dielo, pri ktorom som sa náramne bavila.