Blood Drive (2017) (seriál)

Guilty pleasure toho najvyššieho kalibru. Je to krvavá, zábavná a i keď sa to na prvý pohľad nezdá cez všetky tie brakové tematiky prevzaté z 80-tkových hororov, tak aj vcelku inteligentná jazda. Colin Cunningham hrá svoju postavu pološialeného moderátora božsky a ak by niekedy mal niekto nájsť herca pre stvárnenie nejakej vyšinutej anime postavy v hranej podobe, tak by som sa v prvom rade obrátil na neho. Veľká škoda, že stanica neobnovila seriál pre druhú sériu, ale popravde som stále prekvapený, že niečo takéto v prvom rade boli ochotní produkovať, takže veľké plus za odvahu a kreativitu autorov. P.S. Najlepšia použitá cenzúra ever. 13/13 - 95%

Kakegurui (2017) (seriál)

Od Kakegurui sa nedá očakávať rozvíjanie postáv ďalej než po ich meno, pretože skoro všetky sú totožné až na odlišné gamblerské hry, ktoré s nimi hlavná hrdinka hrá. Anime tvorí z dvoch tretín vždy predstavenie pravidiel jednotlivých hier a následne ako sa hráči dokážu vynájsť pri ich porušovaní, aby mali vždy navrch. Zvyšná tretina sú zábery na psychopatické/orgazmické pohľady a úsmevy sebavedomých protivníčiek, ktoré majú pridávať pocit rastúceho napätie a z väčšej časti sa im to aj darí. Nič viac tu divákovi ponúknuté nebude, takže ak vám to na pobavenie nestačí, rozhodne sa ani neunúvajte dúfať, že príde zmena v štýle a rozprávaní po prvom diely. Ja som však vcelku spokojný a lúštenie, ako by som sa dostal z riskantných situácii, keby som bol v koži Jumeko ma celkom bavilo. 12/12 - 75%

OA (2016) (seriál)

Na jednej strane ľudia povedia, že to má myšlienku s presahom, hlbší dej a atmosféru. Na druhej strane, že sa jedná o niečo, kde nefiguruje žiadna logika, je to plné metafyzických kecov, ale tvári sa, že vám to chce niečo veľmi dôležité zdeliť a tí inteligentní na to prídu a nemusia to mať na rovinu povedané. Pravda je asi niekde medzi a jednoduchá myšlienky je zaobalená vo vrstvách naoko uhladeného, no pre mňa vrcholne nevkusného balastu. Nijako veľmi ma to nezaujalo, nijako veľmi ma to nepobúrilo, niet dôvodu pozerať ďalšiu sériu. 8/8 - 55%

Skam (2015) (seriál)

Nemyslel som si, že je vôbec možné vytvoriť tínedžerský seriál, ktorý mentalitou nekončí pri 15-ročnom divákovi a nebude obsahovať len ploché zaškatuľkované postavy, ale dajte to Nórom a oni vám vytvoria hotový poklad. Síce už dávno nemám 15, ale bolo až neuveriteľne jednoduché vžiť sa do malých každodenných problémov skupiny stredoškolákov, ktoré pre nich však predstavujú neprekonateľné životné prekážky a zlyhania. Hlavne vďaka krásne realisticky napísaným replikám a ich vierohodnému podaniu rovnako starými hercami je to tým väčšie prekvapenie, pretože tieto silné stránky malo aj napríklad Skins nebyť predstavy tvorcov, že každé druhé dieťa je závislé na drogách a liekoch. 43/43 - 90%

Zlá krev (2017) (seriál)

Všetky seriály Ryana Murphyho s reálnym základom sú poctivo faktografické, excelentne zahrané a navrch obohatené o tak nezmierne množstvo pochopenia pre postavy, ktoré chtiac-nechtiac divák musí pociťovať aj napriek tomu, že sa jedná o typovo diametrálne odlišných ľudí s mne cudzími problémami. Nevedel som ani, že ma táto tematika môže zaujať a byť to podané rýdzo dokumentárne, tak asi ani nezaujme, ale Murphyho hybridný rozprávací štýl jednoducho má myšlienku, cieľ a plejádu kvalitných hereckých výkonov a mne nedáva priestor vymenovávať akékoľvek negatíva. 7/7 - 90%

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Nebyť tak kvalitného a podareného castingu, tak to mohlo s týmto seriálom dopadnúť naozaj zle. Našťastie sme ale dostali dospelejšie a reálnejšie Desperate Housewives, ktorých dej sa neťahal niekoľko storočí, no i napriek tomu mám pocit, že minimálne skrátenie a nahustenie deja najviac na 6 epizód by seriálu pomohlo. Ináč whodunnit detektívka naozaj kvalitná s logickým a pochopiteľným vyústením s malým twistom ako čerešničkou na torte na konci. 7/7 - 85%

Batman (1992) (seriál)

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60%

The Defenders (2017) (seriál)

Príliš vysoké očakávania a snaha skrížiť štyri rôzne rozprávacie techniky použité v jednotlivých seriáloch do značnej miery pochovávajú seriál. Akcia nie je tak kvalitná ako v Daredevilovi, je tu absencia akéhokoľvek dospelejšieho problému ako v Jessice Jones, chýbajú tu vierohodné scény s reálnymi ľudskými postavami ako v Lukeovi Cageovi a z mystickej a nebezpečnej organizácie, ktorá bola budovaná v Iron Fistovi zostala len pätica jednorozmerných antagonistov. Napriek tomu je to stále vysoký komiksový seriálový nadštandard oproti CW produkcii, takže spokojnosť rozhodne prevažuje. BTW na využitie prestrihov zábery z pouličných Newyorkských kamier som doteraz nepochopil, lebo skôr než aby scény nejako preväzovali, tak ich atmosféru úplne rozrušovali. 8/8 - 75%

Horace and Pete (2016) (seriál) odpad!

S „humorom“ Louisa C.K. som zatiaľ nemal šancu sa pred týmto seriálom stretnúť a už ani ďalšiu možnosť určite mať nebudem, keďže som mal značne mylné predstavy o zábave. Pokiaľ sa humorom rozumie presný opak pocitov, ktoré má človek pociťovať po zhliadnutí komediálneho žánru, čo sú naprostá mizéria, príšernosť sveta, kde žijeme a chuť si hodiť slučku okolo krku od nudy, tak je tento seriál jeden z najkvalitnejších počinov vôbec. Je to presne rovnaké ako označiť Šinsekai jori ako najvtipnejšie anime, aké kedy bolo vytvorené. Jediné pozitívum, ktoré človek môže pociťovať je, že prinajmenšom má lepší život, ako postavy v Horace and Pete. Drop 5/10 - 10%

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Pre mňa totálne nezaujímavé zasadenie a postavy mali za následok, že som poctivo pri každom diely bol schopný zaspať aj trikrát, dokým sa mi ho podarilo dopozerať. Hudba je fajn, síce sa vonkoncom nehodí k takémuto seriálu, no jej mix a použitie je naozaj príšerný a rušivý. Budem tu pravdepodobne v menšine, ale podľa mňa hlavným kameňom úrazu je scénarista S. Knight, s ktorým som zatiaľ ešte ani raz nemal dobrú skúsenosť či sa jednalo o film alebo seriál. Drop 6/18 - 50%