Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Je málo filmů, které se dají vidět libo kolikrát, a v jakémkoliv věku. Tento patří jednoznačně mezi ně, můj zdaleka nejoblíbenější kousek dvojice Lipský a Brdečka. Komentovat herecké výkony asi netřeba.

Noraneko Rock: Sex Hunter (1970)

Zatím v rámci prvních tří dílů "cyklu" Stray Cat Rock ten nejlepší, byl jsem až na pár maličkostí opravdu spokojený. Děj je opět zasazen do vcelku atraktivního prostředí japonských mládežnických gangů přelomu 60. a 70. let. Ve filmu je vcelku hezky vystižena poněkud specifická atmosféra té doby, fascinace především americkou popkulturou a zároveň již postupnou snahou odvracet se od ní. Tohle ale bude zajímat asi jen opravdového fanouška, ostatní si mohou užít vcelku zábavný, bez příkras vyvedený příběh Tokijské spodiny, do jisté míry inspirovaný westernem - film na něj místy i odkazuje a vůbec ho připomíná svým celkovým pojetím (..ostatně, jako i některé další díly této série). Škoda jen těch filmových anachronismů, akční sekvence už opravdu zestárly, některé scény už zdaleka neplní svůj účel a budí spíše posměch.Pro fanoušky uhlíkových očí Meiko Kaji přesto skoro povinnost, nejspíš někdy zhlédnu i podruhé.

Čelisti 2 (1978)

Už se sice nacházíme na šikmé ploše a pomalu kloužeme dolů směrem k průměru, zábava je to pořád slušná a i tenhle díl jsem viděl jako malej alespoň desetkrát. Atmosféra pořád slušná, i když na geniální jedničku to přirozeně nemá ani náhodou. Roy Scheider pořád válí a zlatým hřebem filmu je model žraloka zakouslý do kabelu, doutnajíc ze všech možných i nemožných otvorů. Golem hadr. :)

Korunní princ (2015) (TV film)

Oproti filmům typu Kdyby blily ryby a podobným se jedná o hotový kinematografický skvost. Režie opět pan Janák, a výsledek opět lehce nadprůměrný - což ovšem v těchto dobách temna není málo ! Divák se párkrát upřímně zasměje, děj celkem odsýpá, na place se navíc sešla výborná parta. Škoda jen, že Janákovy filmy tak připomínají skeče - jednotlivé scény fajn, ale pohromadě to moc nedrží, a příběh zkrátka nic moc. Kdyby jednou dostal k ruce pořádný scénář, nacpal si tam pár svých pubertálních legrácek, výsledek by mohl být dost dobrý. I tak ale...alespoň, že tak.

Onna bančó: Noraneko Rock (1970)

Kdyby ve filmu nehrála Kaji Meiko, myslím, že by byl právem zapomenut. Prostředí, ve kterém se to celé odehrává, je sice vcelku atraktivní, film ale trpí místy opravdu extrémní naivitou. Ta některé pouliční zápasy sráží někam na úroveň West Side Story a podobným. Rozjezd byl moc dobrý, škoda, že se tempo neudrželo.

Pelíšky (1999)

Nevím, nemám rád Hřebejka, nemám rád Pelechy. A kdyby to neběželo každý Štědrý den rok co rok v hlavním sledovacím čase v televizi, velmi rád bych se o tenhle sladkobolný humor připravil. Jsou tam výborné, ba i skvělé scény. Netvrdím, že ne. Ale něco mě na tomhle druhu humoru neuvěřitelně vytáčí, a Hřebejk je v tom mistr ! Dílo zkázy dokonává obsazení toho kluka, co tam jezdí na motorce a randí s jednou z hrdinek, hejskem z Najtworku. (Alespoň myslím, že je z té kapely...není-li, měl by si urychleně podat přihlášku, zapadl by jako nic.) Herci jinak fajn, Donutil "rozšířil" svůj herecký repertoár o komunistického kádra,a tato role mu "překvapivě" sedla. Polívka a Kodet super jako herci, s rolemi je to v případě Kodeta horší - upřímně nerozumím tomu, co je sympatického na někom, kdo sice "posílá proletáře všech zemí do řiti", ale vlastní manželku skoro utrápí. Takže jo, je to vtipný, a ne, nemám to rád, byť se samozřejmě taky občas zasměju.

Tantei no Tantei (2015) (seriál)

Zábavná akční podívaná se skvělou akční hrdinkou. Je to místy poněkud (poněkud hodně..) přehnané, je to ale jízda co si udrží tempo až do finále. A to je asi to hlavní..Doufám, že bude druhá série.

Top Gun (1986)

...take my breath away...Chuck Norris vymyslel všechny barvy, kromě růžové. Tu vymyslel Tom Cruise...Tenhle lacinej, ale výstižnej vtip byl nepochybně inspirován touhle metrosexuální jízdou, kde se sice vymydleností, bílejma tričkama, ani šamponem nešetří, neměnil bych ovšem jedinou scénu ! Ten film je geniální takovej, jakej je..

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Abramsi, ty lišáku jeden, máš štěstí, oslovení Jar Jar ti o kousek uniklo ! Natočil jsi svižnou, vizuálně skvělou podívanou, která v zásadě nenudí - a divák se i dočká několika dojemných a skoro až silných scén. Věděli jsme, že to dokážeš - Hvězdný války jsi udělal docela úspěšně i ze Star Treku, ale to sem víceméně nepatří. Takže jo, potěšilo především vytvoření starých modelů pomocí nové technologie, občas je to skutečně pastva pro oko divákovo. A film odsýpá, takže pod tři jít nejde..nad ovšem taky ne. Kurník, svůj původ chlape fakt nezapřeš !! Impérium přijalo formu jakési Třetí říše (??), příběh teda žádej Oscar a navrch je to celé multikulti ******, která pošlapává původní zákonitosti Star Wars universa čím dál víc, a všem je to už asi jedno. Hlavně, že jsou tam ty Lajtsejbry a Sokol tisíciletí, žejo. Ale koukat se na to dalo, zábava taky v zásadě byla, takže peace.

Ucho (1970)

Soudit historii podle filmu Ucho, skoro by divák mohl nabýt dojmu, že léta padesátá byla temná, depresívní, plná strachu a udavačů! Přitom v dobových filmech je to všechno ukázáno úplně jinak, a teď kde je vlastně pravda...ehm...Kachyňa uměl, ukázal, že s i s několika herci jde hrát velké divadlo, zvlášť když se může opřít o kvalitní herecké výkonu, ve kterých poručík Bláha hraje prim. Výborná atmosféra, dialogy. Ovšem k absolutnímu zážitku něco chybělo, přesto skvělé.