Kontraband (1998) odpad!

Mohu hodnotit buď jako odpad nebo jako největší pitominu desetiletí. Opravdu stupidní námět, který je ještě okořeněn lacinými efekty a ani celkem solidní bojové scény ten "film" prostě nezachrání.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Film je z hlediska humoru minimálně tak dobrý, jako jednička. Minimálně scénu s Jeanem Todtem a jeho koly s pěti drážkami budu mít v paměti ještě dlouho. Vytknul bych snad jen to, že je (narozdíl od 1 a 2) až na pár momentů úplně mimo originál, což sice nevadí, ale mohlo se to teda jmenovat jinak.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nepobaví, možná na pár minut nadchne hudbou a na svoji dobu promakanými efekty. Ale to považuji za nedostatečné. Bez znalosti knihy bych to vypnul už opičáků. Na absenci zapnutých titulků jsem díky nim přišel až po půl hodině filmu. Kniha je sice taky rozvleklá, ale autor neustále něco popisuje a tím burcuje čtenářovu představivost, to je ve dilmu nahrazeno hodinami statických scén, ke kterým hraje pořád ta samá hudba, která se zají velice rychle. Zde vychvalovaný souboj s hallem jsem nějak krz děsivou nudu nedocenil (čtvrthodinový pohled na kosmonauta, co plachtí vyměnit součástku mě prostě odrovnal). A závěr jde mimo mé chápání i v knize, trošku mě zajímalo, jestli mi to film teda jako nevysvětlí, leč nestalo se. Takže hvězdička za snahu, režiséra a efekty.

Podivné dědictví (1972)

Prostě musím souhlasit s YURAyura, ten film prostě nemá koule.