Vidím město...? (2008) (TV film)

Nudně a dost amatérsky natočené...tohle téma by si zasloužilo rozhodně více.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Docela zdlouhavý film plný dialogů, který nebýt výkonů především výbušného Marlona Branda a nesnesitelné Vivien Leigh, by zřejmě zapadl mezi pouhý průměr.

Temný rytíř (2008)

Co se týče postav a hereckých výkonů tak na první místo řadím Jokera v pojetí Heatha Ledgera a hned v závěsu je Aaron Eckhart. Nezaujala mne postava samotného Batmana, zahraného Christianem Balem, ale jeho odstavení na vedlejší kolej možná bylo v plánu. Děj měl slušné tempo, vůbec jsem neměl problém s délkou filmu. Mé hodnocení po shlédnutí bylo za čtyři a půl a nakonec jsem se rozhodl dát za pět. Batman totiž nebyl nikdy zrovna můj šálek čaje a proto byl pro mne Temný rytíř příjemným překvapením..

VALL-I (2008)

VALL-I je sympatický úklidový robot připomínající vzhledem legendární číslo 5, toužící po trocha citu s někým jemu podobným. Pro mne pohodové příjemné pokoukání, které ve mně po shlédnutí filmu, nezanechalo téměř žádné stopy.. Takže budu docela přísný, ale pro mne opravdu lehký nadprůměr (a to jen díky vizuální stránce) a tudíž hodnotím za tři.

Vzpomínky na lásku (2004)

Hned na začátku uznávám, že tento film není dokonalý, ale přesto dávám bez váhání plné hodnocení. Jedná se v podstatě o jednoduchý a neoriginální příběh, ale jeho tvůrci a pak především skvělé výkony herců z něj udělali doják jak se patří. Především výkon Ye-jin Son ve chvílích nemoci byl jedinečný. Tento film mne dostal taky z toho důvodu, že mne chytil od začátku a nepustil až do samotného konce, tedy vlastně mně trápil ještě dlouho po skončení.. Varování: Poslední třetina je těžkým útokem na oči diváka!

Memento (2000)

Tento film není jen o tom, že je originální... Díky dobře zvládnutému střihu, režii Christophera Nolana a příjemnému překvapení v podobě Guye Pearce všechno šlape tak jak má.

Trainspotting (1996)

Kultovní film s drogovou tématikou podpořený skvělou muzikou. Kromě Ewana McGregora se mně hrozně líbil jako feťák Ewen Bremner.

Ecce homo Homolka (1969)

"Já ti řeknu, že vona tancuje docela dobře. To víš tančila, hold se pozná. Ta shodit takovejch 50 kilo. Ti řeknu. Baletka. Úplná labuť." ...