Nadia: Tajemství Modré vody (1990) (seriál)

Na anime opravdu dost dobrý seriál, pominu-li některé vyloženě "vycpávkové" díly. Mimochodem, film Atlantis od Disneyho z roku 2001 je v zásadě plagiátem Nadii.

Honba za UFO (2012) (pořad) odpad!

Parta magorů jezdí na místa, kde někdo před 30 nebo 40 lety viděl UFO a v noci tam pak pobíhají po lese, doufajíc, že tam na ně ufouni po všech těch desetiletích pořád čekají. Jak mohl National Geographic vyprodukovat tak nehoráznou blbost?

Prometheus (2012)

Velká očekávání, nesmírné zklamání. Vizuální stránka je výbroná, ale ten scénář... Chybí jákoliv logika, děj se postupně rozpadá a je díravý jako ementál. Proč byla k prvnímu kontaktu s mimozemskou civilizací vybrána posádka, složená výhradně z idiotů, mamlasů a ignorantů (kteří mají být údajně vědci, ale chovají se jako absolventi pomocné školy)? Proč ve filmu nikdo nedbá ani na ty nejzákladnější bezpečnostní předpisy (sundávání přileb uvnitř mimozemského objektu, kde určitě nebudou žádné mikroorganizmy)? Proč je každému úplně fuk, že po lodi běhá bláznivá ženská s rozpáraným břichem? A proč vlastně někdo finacoval expedici za bilion dolarů, u které posádka ani netuší, kam má vlastně namířeno? Protože někdo někde objevil pět nástěných maleb se stejným symbolem? To je bída, řečeno slovy klasika, jak mohl člověk pro pár špinavých zlaťáků zradit tak pěknou sérii jako Alien...

Příprava na soudný den (2011) (pořad)

Sonda do života a myšlení nejrůznějších amerických paranoiků a osob, trpících obsedantně kompulzivními poruchami a fobiemi ze zániku civilizace. Jakožto materiál pro studenty psychiatrie ideální.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Viděl jsem spoustu dílů, ale nikdy jsem nepochopil, co z tohohle seriálu dělá takový kult. Nicméně pár povedených scén se najde...

Síla života (1985)

Jeden z prvních filmů, které jsem kdy viděl na VHS (rychlodabing a překlad názvu jako Živá moc). I přes kvantum nesmyslů (rakve mimozemšťanů uložené v kaceláři za dřevěnými dveřmi), dějových děr a evidentně malý rozpočet (suma sumárum tři dobře udělané zombie, zbytek jen laciné masky) se na to ale dá docela dobře dívat, o vlivu nostalgie ani nemluvě.

Vampire Hunter D (2000)

Upíři mě sice nijak neberou v žádné podobě, stejně jako poměrně jednoduchý a předvídatelný děj, bizarní svět daleké post-technologické budoucnosti, který jako by vypadl z pera Gene Wolfa (sága o Novém Slunci), je ale udělaný naprosto úchvatně a film stojí za vidění už jen kvůli němu.

Čaroděj (1989) odpad!

Celovečerní reklama na NES od Nintenda hrající na city? Hnus, velebnosti.