Hei tai yang 731 (1988)

Neřekl bych, že jde o čistou komerční exploataci, jak je film často označovaný. Scény jsou samozřejmě značně brutální a nechutné, ale nikoliv samoúčelně, stejně jako nejsou samoúčelné západní filmy o holocaustu. Dle mého názoru jeden z těch lepších filmů, popisujících japonská válečná zvěrstva, při jehož sledování se mi často vybavoval uznávaný román Moře a jed od Šúsaku Endóa, odehrávající se ve stejném prostředí (nevylučuju, že tam určitý přímý vliv na scénář může být).

Heavy Metal (1981)

Přestože jsem velkým fanouškem Moebia, z jehož estetiky film do značné míry čerpá (především poslední povídka), tohle si zkrátka dobré hodnocení nezaslouží. Animace je celkově dost toporná, scénář primitivní (což je možná účel, ale i tak), ale nejvíc mi vadilo, že si film hraje na něco co není - snaží se být animákem "pro dospělé", vizuálně spadá ale někam k animovaným Transformers nebo Masters of the Universe a příběhově je někde na úrovni fantazií patnáctiletého puberťáka. Nechápu, co z něj dělá takový kult, protože těch pár odhalených koz to asi nebude.

Alien Love (1995) (TV film)

První půlka je téměř doslovnou adaptací stejnojmenné povídky Roberta Silverberga, pak se ale místo toho, aby se z Amandy vyklubala sobecká manipulativní mrcha, stává z filmu klasická romantická komedie se sladkobolným koncem. Suma sumárum jde ale o poměrně příjemný oddechový film, který nenadchne ani neurazí (s malým bonusem na závěr).

Kult hákového kříže (1998)

Po všech stránkách velmi dobře řemeslně zpracované a hlavně zahrané, jen jsem se po celý film nemohl zbavit pocitu, že byl natočený především jako materiál pro hodiny občanské nauky na střední škole.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Tenhle šovinistický normalizační večerníček o hodných českých proletářích a zlém sudetském kapitalistovi mi byl vždycky proti srsti.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Jediná sympatická postava z celého filmu nakonec dostane výprask od rozzuřené chátry. Hovadina.

Vášnivý jedlík (2008) (pořad)

Tipuju, že to poběží ještě tak dva roky, pak obézního, neustále se přežírajícího Richmana skolí infarkt a bude šlus.

Setkání v Auroře (1986)

Poměrně ucházející variace na Blízká setkání, zasazená do konce 19. století, s mimozemšťanem, který vypadá jako oběť progerie. Film je založen na "skutečné události" z 1897, kdy se v texaském městečku Aurora údajně zřítilo UFO a jeho pilot byl pohřben na místním hřbitově (později odhaleno jako novinářská kachna). V dnešní době evidentně dost pozapomenutý snímek.

The Prisoner (1967) (seriál)

Seriál, evidentně inspirovaný bondovkami a především britskou "novou vlnou" sci-fi (Moorcock, Aldiss, Bruner a další), který je mnohem více společenskou a politickou alegorií než špionážním thrilerem, kterým se může zpočátku jevit. Epizody (které lze mimochodem sledovat takřka v jakémkoliv pořadí - existuje několik edic seriálu, z nichž každá řadí epizody diametrálně odlišně) postupně nabývají na bizarnosti a psychedeličnosti (která vrcholí v závěru seriálu, po jehož odvysílání zmatení fanoušci seriálu obléhali McGoohanův dům a dožadovali se vysvětlení) a krásně zapadají do atmosféry konce 60. let, plné fantazie a tvůrčí odvahy. Nemohu než vřele doporučit.