Vražda v Orient expresu (1974)

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je Poirot. Tento film som videl ako menší chlapec a bol pre mňa trochu strašidelný (únos a zabitie dieťaťa, potom vražda vo vlaku). Teraz som pozrel znovu toto predstavenie filmových hviezd a bolo to super. Finneyov Poirot síce na Sucheta nemá, ale je lepší ako Ustinov.

Jasmíniny slzy (2013)

Dlho som allenovkám nevedel prísť na chuť, ale od určitého obdobia ich vyhľadávam. Táto opäť nesklamala a bonus k tomu bol úžasný výkon Cate Blanchett v úlohe rozhýčkanej, malomeštiackej kravy, ktorú okolnosti prinútia zosadnúť na zem a trochu sa znormalizovať, ale ako sa ukáže, len dočasne....... Kvôli scenáru i Blanchett 4.

Blafuj jako Beckham (2002)

Videl som nejaké útržky v telke, tak som si to pustil na jedno popoludnie a ajhľa, vykľul sa z toho celkom pozerateľný film. Ženský futbal nie je moja "šálka kávy", ale tu mi až tak nevadil....najmä v prevedení Kiery Knightley, ktorú mám celkom rád. Takže taká pozerateľná sladká limonáda, ale ten športový duch a zmysel pre kolektív k tomu pridal jednu hviezdu.A zaujímavý námet spolužitia dvoch rás v Londýne so zameraním na indickú rodinu. Takže 4.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Takže toto je jeden z dvoch filmov, ktorý si púšťam pre dobrú náladu (druhý je Niekto to rád horúce). Samozrejme prikrášlený film z prostredia módneho časopisu (no môže byť v takom prostredí neprikrášlený ?) s úžasnou Meryl Streep, ktorej sekundujú Hathaway, Blunt a Tucii. Vždy mi dodá potrebnú energiu, nabije ma a vôbec mi nevadí chvíľková gýčovitosť. Tá totiž k takým filmom patrí. "To je všetko"

Mamma Mia! (2008)

Prečo mám tento film rád ? 1) Mám rád muzikály 2)Vyrastal som na ABBE 3)Milujem filmy s Maryl Streep 4)Páči sa mi prostredie gréckych ostrovov 6) mám rád bláznivé staršie dámy 6) niekedy môžem aj romantiku 7) mám rád bondovky s Brosnanom - no môžem nedať 5, keď pri tomto filme vždy spievam ?

Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi krásny príbeh o psovi, ktorý asi nenechá suché žiadne oko. Miestami gýčovitosť mi vôbec nevadila a celý film o úžasnej psej vernosti je vhodný pre všetky generácie i spoločenské vrstvy. Nemôžem nedať 5.

Páni kluci (1975)

Tento film sa mi páčil ako decku. Preto som sa na neho tešil po mnohých rokoch. Žiaľ, bol som veľmi sklamaný. Slabý dej, slabé herecké výkony detí i dospelých (ukričaný Dymek bol miestami až neznesiteľný), celkovo ma to nebavilo. Takže tie dve hviezdičky za Janžurovú a za Neckárovu pieseň.

Osamělý jezdec (2013)

Jack Sparrow sa stal Indiánom a presídlil na divoký Západ. Napriek tomu sa mi to celkom páčilo. Štipka klasického westernu, štipka dobrodružstva, štipka paródie a celé sa to zmiešalo a výsledkom bol priemer, ktorý sa dá pozrieť. Depp bol sparrowoidný a Arnie Hammer pôsobil fajn - zistil som, že som ho videl v Sociálnej sieti.

Památkáři (2014)

Na tento film o záchrancoch umenia za druhej svetovej vojny som sa tešil, keďže momentálne pracujem v tomto prostredí. Nedá sa povedať žeby som bol sklamaný, ale na druhej strane ani nejako ohúrený. Bolo to popisné, epizovité a herci až na Blanchett (ktorú ináč mám veľmi rád, ale tu mi nejako nesedela) boli tiež fajn. Chcelo to viac akcie. Taký priemer.

Pojedeme k moři (2014)

Svieži film, z ktorého cítiť novú krv. Myslel som, že ma to nebude veľmi baviť, ale celkom ma to príjemne prekvapilo. Sľubný a netradičný debut. Trojka je tam.