Nejvyšší nabídka (2013)

No, tak to, že vyvezou Geoffreyho Rushe až do Prahy, toho jsem se ve snu nenadála. Že se bude sestavovat robot, který mi bude připomínat C3 PO a že...Zároveň jako parodie na Twin Peaks (trpaslice). Prostě očekávání velké a překvapení, jak to je blbé, taktéž. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že Rush se Sutherlandem dobře vědí, v čem to hrají. Velké zklamání a nuda. Ta restaurace byla u milosrdných. I já budu a dám tři hvězdičky - je to ale jen za Sutherlanda. A že jsem se i někdy zasmála, i když to film neměl v plánu.

Sherlock (2010) (seriál)

Dlouho jsem vzdorovala a nechtěla to vidět. Žádná klasika, žádná čepice, žádná blata, žádná vyzáblá tvář v letech. Tak se na to podívej, když se to líbí dětem, říkám si. A jsem naprosto uchvácená - už mě dlouho něco tak nechytlo - hlavně úplně první díl, fakt to nadšení nezapomenu. Spojení základu Doylových příběhů s perfektním scénářem, skvělé. Freeman bezvadný. Jsem nadšená a sjíždím epizody po třech.

Panství Downton (2010) (seriál)

Zhlédnutá čtvrtá série mě vyprovovkovala ke komentování. Nejdřív, u první, mě to nebavilo a postupně jsem si panství oblíbila. Není to sice tak ironické jako Austenová, ale má to náznaky vtipu. Je fakt, že někdy se do seriálu člověk "zažere" a čeká na každý další díl. Někteří herci sice lezou na nervy, ale celkově se mi to dost líbí. Proti "ptákovinám" z interiérů, kterými nás zásobuje televize, to je skvost.

Martha Marcy May Marlene (2011)

Tak teď jsem si zrovna vzpomněla na tenhle karlovarský "výdus", který jsem dokoukala s vypětím sil, rozmazané dusno s nepravděpodobným jednáním a nepochopitelnými reakcemi. Ale to, že jsem si na to vzpomněla mne poněkud překvapilo.

Alois Nebel (2011)

Konečně jsem to viděla a bylo to graficky strašně dobře udělané. Asi to není pro všechny stravitelné, takhle překreslit herce. Děj je lehce nahozený, stačilo mi pár minut se vzdálit a úplně jsem nepochopila. To by se mi možná stalo i bez toho. Fascinace přechody ze tmy do světla a naopak. Výtvarný zážitek za pět, ale přesto čtyři - musím mít nějakou rezervu, až zas přijde něco, co mne chytne za srdce.

Madisonské mosty (1995)

Už poněkolikáté zhlédnutý film, vždycky mne překvapí, že Eastwood je dobrý herec i režisér. Neměla jsem ho ráda, byl mi dokonce protivný - vždycky se pletu, že hrál v Tenkrát na západě a tam mě děsně štve ta harmoniková melodie, která se většinou líbí. A když mě štve a myslím, že tam hrál, tak mě štve i on. A ejhle, on tam nehraje a je moc sympatický a sledovat tyhle dva (on a Streepová) je úžasné. Dojemný.

Báječný hotel Marigold (2011)

Tak to se mi líbilo moc. Lidsky zajímavé postavy, skvělí herci (Bill Nighy a další). Film, který mne i dojal a byl vtipný, prostě můj oblíbený. Takže žádná nuda!

Královská aféra (2012)

Ke shlédnutí mě vyprovokoval jiný film s Mikkelsenem - Hon. Tohle je něco jiného, přesto se mi to líbilo, pro mne zajímavé a kruté historické okolnosti, které si po filmu vyhledám v dějepisu. Působivé v tom, jaký vliv na vládu země může mít originální jedinec. Pořád se mi nabízí srovnání s Honem (jen kvůli herci v hlavní roli), tady podrobné psychologické záchvěvy chybí. Ale bylo to velmi dobré. A odstínit postavy, že si to člověk skoro neuvědomí, to Mikkelsen umí moc dobře.

Hon (2012)

Skvělý film, který mě velmi dojal. Děj mi byl znám předem, přesto mne to vtáhlo a studie charakterů byla dokonalá. Člověk pak přemýšlí, jak by se zachoval sám v tak nesnadné situaci, ať nespravedlivě pronásledovaný nebo podezírající, přítel, spolupracovník, partner, dítě...Mimochodem, ani pro dítě to není snadné a neodsuzuji. Ten jemný propletenec pohledů na věc a následného zachování se byl prostě úžasnej film.

Julie a Julia (2009)

Donutilo mě to podívat se na originální videa Julie Childové - to je docela legrace (taková karikatura Dity P. - ta vaří dobře, ale je strašná). Meryl Streepová je úžasná, teprve po shlédnutí originálu ji člověk ocení stoprocentně. Trochu mi to kalila druhá Julie - Adamsová. Lezla mi na nervy. Francouzská kuchařka Childové vyjde někdy v lednu, zakoupím, aspoň pro zábavu.