John Wick (2014)

Jednoduchý filmek s potoky krve a průhlednou zápletkou, který je protkaný vtipnými scénami a emocemi lásky, zlosti a potřeby msty. Tleskám :)

Avengers (2012)

Při první produkci jsem byla velmi mile překvapená. Při druhé jsem řvala nadšením, takže vyrazím ještě dotřetice :D. Nenáročný a přes to propracovaný příběh je protkaný vtipnýma hláškama. A i když člověk neviděl některé z předchozích filmů (Thor, Hulk, Iron Man...) přes to je Avangers sám o sobě jedinečnou perlou! Možná jsem "jednodušší divák", ale já tenhle humor a žánr miluju ;)

Jak vycvičit draka (2010)

Geniální dílko podbarvené úžasné hudbou. Stačilo mi vidět jedenkrát a vím, že je to moje nová "srdeční záležitost". Dráček je extrémně povedený a jeho mimika je opravdu mimořádná. za mě je to rovná 100%

Se slovníkem v posteli (2003)

I když nemám ráda romantické filmy, tenhle snímek mě u obrazovky udržel od A do Z. Krásné panenské prostředí džungle ve kterém se natáčelo + perfektní herecké výkony Hugha Dancyho i Jassici Alby jsou pro mě za 95%. Dokonce i námět s motivem lásky "tak trochu jinak", lásky která končí happyendem považuji za úlet, ale ve své podstatě geniální... jako oddechovku doporučuju.

Králové ro(c)ku (2006)

Našlapaná maximálně bláznivě muzikantská komedie s šílenými texty písniček! Děj sice nebyl nijak silný, ale muzika nahradila všechno, co obsahu chybělo... Jack Black předvedl absolutně geniální představení - od dětské uplakané nevinnosti až po trhlého rebela, který si jde tvrdě za svým. Stejně tak oceňuju Tima Robbinse v menší vedlejší roli, ale o to silnější a vtipnější byl zážitek z jeho výkonu... Tenhle jednoduchý humor mě prostě baví ;) Jediné, co bych filmu vytkla je z mého pohledu nedotažený konec... Ale i tak krásných 90% a doporučení pro ty, kdo chtějí relaxovat ;)

Hlava státu (2003)

Průměrná americká komedie o "vlastenectví" a její propagaci při volbě prezidenta. Komedie, která měla opravdu silná místa. Herecké výkony hlavních představitelů byly nevtíravé, úsměvné, příjemné. Spojení politiky a humoru, hodnotím v tomto případě opravdu kladně- krásných 85%

Kovbojové a vetřelci (2011)

Oceňuji nápad na spojení nespojitelného- westernu a vetřelců z vesmíru. Víc než sci-fi je to, ale komedie v hvězdném obsazení s hromadou rváčských scén, kde se chlapci dokazují velikost svého ega, tvrdost pěstí a rychlost koltů... Musím vyzvednout hlavní ženskou roli- Olivia Wilde byla úžasná. Sice jsem se s její postavou- vetřelkyně z vesmíru, která na sebe bere lidskou podobu, aby zachránila naši civilizaci před jinými vetřelci z vesmíru, aby nakonec mohla být mučednicí ve prospěch těch, jež označila za hmyz- s tím jsem se nestotožnila. Ale když když úlet, tak pořádný, že?! Nicméně mě tohle crazy dílko oslovilo a při řádce nesmyslů, které se poslední dobou produkují- patří pro mě, mezi ty méně otravné. 85%

Dorian Gray (2009)

Odmyslím-li si, že film "przní" původní Wildovu myšlenku o Dorianu Greyovi, pak můžu s klidem filmu dát 4 hvězdy. Příjemně jsem si odpočinula. Film mě výrazně neotravoval ani délkou, ani průběhem děje a dokonce ani dynamikou jakou děj postupoval- což u většiny nových filmů napsat nemůžu. Herecké výkony označím jako slušné. Už proto, že byly jasně viditelné hranice ztvárněné osobnosti. Záporňák byl záporný, slušňák slušný a nevybouřené paničky to při první příležitosti pěkně rozjely. Oceňuju to především proto, že díky tomu se film vyhnul nemastným neslaným pseudoosobnostem a proto byl pro mě děj přitažlivější. Za režii bych klidně dala návrh na Oscara. Za mě 90%

Moneyball (2011)

Hezké ztvárnění o naplnění snu...Mě tenhle snímek dal pocit, že když člověk něco opravdu chce a jde si za tím, tak nakonec přece jen uspěje...Herecký výkon Pitta jako vždy excelentní. Za mě 90%

Tunel smrti (2005)

jednu hvězdu za autentické a uvěřitelné prostředí a "dobové výstřižky" z novin, které dávaly filmu aspoň trošku náboj... Holt polonahaté holky se spoustou make- upu nedokážou zachránit všechno. A už vůbec ne takovou tragédii, jako je Tunel smrti v tomhle filmovém provedení.