Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po dlouhý době vynikající český serial, takový balzám po všech těch výkalů produkovaných Novou. Nejde zde moc o příběh jako pobavit diváka osobitým humorem viz. Ivan Trojan ve skvělé roli šmelináře s mluvou a zjevem slizounského veksláka. I po stránce dialogů prostě klenot. Na tohle by se měli mámy večer koukat místo Ordinace:)

Babovřesky (2013) odpad!

Další hřebíček do už tak umírající, v agonii se zmítající a krev plyvající jihočeské, režisérské filmografie. Děkujeme pane Zdeňku Troško za skvělou reklamu vašeho i mého rodného kraje. Nasadil jste laťku opravdu vysoko.

Kameňák (2003) odpad!

Viz: Mira00, možná bych ještě doplnil k těm lahváčum vlašák a startovačky

Záhada Hory mrtvých (2013)

U tohodle filmu si tvůrci filmu nemohli přát lepší tématiku, záhadná událost založená na skutečnosti v tajemném prostředí ruského Uralu. Možná kdyby to pojal jako historický film z původní posádkou Diatlova a spol a vymyslel závěr co dává hlavu a patu (klidně i bez drahých efektů) možná by tu na mě svítila červená:) Takle máme pouze skupinku typických amerických turistů bez charakteru a sympatie co chtějí vyřešit jednu starou záhadu. Začátek je zajímavý koukatelný ale to vyvrcholení. Na jednu stranu zajímavé a ne nemožné ale na druhou hrozná blbost navíc s béčkovými efekty. Asi po tomle spravím chuť záhadou blair witch:)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Moje oblíbená postava Medděda z puvodní knihy, se ve filmu mihla snad jenom na pár minut a nějak zvláštní roli tam neměla oproti knize což mě zklamalo. Také jsem se těšil na nějakě vyvrcholení, také nic. Film je zřejmě koncipován jako trilogie LOTR kde ve třetím, posledním díle nastane příval akce, vyvrcholení a závěru. Jak říkám přišlo mi to prostě jako druhý díl pána prstenů jako lepidlo mezi úvodem a závěrem vyplněný tu a tam nějakou akcí pro udržení diváka. Peter Jackson jako pobuda pojídající mrkev v Hůrce opět nezklamal:)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Oproti knížce která byla tlustá pouze asi jako třetí díl pána prstenů mě zklamalo rozpitvání na tři díly a přídáním některých akčních prvků a postav pro film přijatelnějších. ale i přesto že jsem fanoušek Tolkiena a jeho knih které se výrazně liší mě tento film nezklamal, ačkoli je přeefektovanější než pán prstenů což se mi líbilo víc například uměle vytvoření skřeti, masky herců v pánovi prstenů mi teda přišly hezčí a sympatičtější. I přesto Ian McKellen v roli gandalfa neztratil nic ze svého kouzla z předchozí (budoucí) trilogie LOTR, i Martin Freeman v roli Bilba se do role Bilba skvěle hodí, jenom někteří trpaslíci mi přišly nevírazní a nezajímavý

Kam orli nelétají (1968)

Jednou jsem si řekl že se kouknu na nějaký starý válečný film, nedávno sem viděl v televizi reklamu na tento film a tak mi utkvěl v paměti a já ho stáhnul, Čekal jsem že to bude film jenom o bezduchém střílení bez myšlenky. Později mě ale velmi překvapil, takový James bond druhé světové války:) Zajímavý příběh, skvělé prostředí, nečekaná zápletka. Richard Burton herec kterého jsem vůbec neznal pouze z doslechu mě přesvědčil o tom že byl dřívě skutečně kapacitou v oboru. Clint opět v roli zabijáka po stovkách:)

Klub poslední naděje (2013)

Matthew McConaughey konečně pověsil své opálené svaly a kudrnatý, sexy surf účes na hřebík a začal hrát konečně ve filmech co mají duši. Já osobně nemám rád filmy s drogovou tématikou a ani tenle film nebyl vyjímkou ale z globálního hlediska kvalitní a příběhově skvělý film. Nevím jestli je to jenom muj názor ale přijde mi že Jared leto hraje pokaždé jenom dvě role: závisláka na drogách a teplouše.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

O tomto serialu jsem se zprvu dozvěděl z televize, vypadal zajímavě a tak sem ho začal sledovat, je to zajímavý dokument který zprvu určitě diváka nadchne, velmi hezky pojat, pečlivé a oku lahodící testy a rekonstrukce. ALE nevim co to mají za simulační program a taky podle čeho vybírají soupeře ale většinou jsou to dva oponenti které od sebe dělí třeba i jedno tisíletí, vyhraje pokaždé ten dobově mladší protože má technologicky, logicky lepší vybavení ostatní okolnosti sou tutam. Se vší upřímností takle by dovedla hodnotit i cvičená opice a nepotřebuje k tomu žádnej supr program za miliony. Pro mě osobně v tomle veliké zklamání, které mě u televize několikrát rozčílilo

Probudím se včera (2012)

Česká odnoš amerických filmů s touto tématikou, náhodou ale vyjmečně koukatelná a vtipná. I když některé scény mi přišly trochu přehnané viz. Nárožný a počítač. tak ale no a co sme lidi, rádi občas přeháníme:-) Jirka Mádl konečně v trochu normální roli