Smrt čeká všude (2008)

Asi nejlepší válečný film, který v poslední době vznikl. Realismus, při kterém by mrazilo do morku kostí, kdyby v tom Iráku nebylo takové horko. Nezapomenutelná scéna sniperského souboje. Tohle že natočila ženská? Klobouk dolů paní režisérko. 90%

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

I když jsem kompletní Star Wars zkoukl několikrát, teprve Klonové války mě dokázaly vtáhnout do nekonečného univerza Star Wars plného fantazie a nápadů. Ještě že je tu Wookieepedia, aby se v tom člověk vyznal. Pro mladší diváky je velká škoda, že českého dabingu se zatím dočkala jen 1. řada. Kdypak tenhle seriál skončí a jakých postav se po oživení Darth Maula ještě dočkáme? 80%

Kamarád Timmy (2009) (seriál)

Další výtvor, a dokonce dle mého názoru lepší, než prasátko Peppa, za který se britští tvůrci nemusí stydět (na rozdíl od Teletubbies). Nádherná, minimalistická animace, ta mimika malé ovečky je fakt hustá. Ne nedal jsem si špeka ani panáka vodky z likérky Drak ;-) Výborná a neškodná zábava pro děti 2+. Kdo nepotřebuje zabavit prcky něčím neškodným a zábavným, nepochopí. Timmy rulez! Beeeee! 85%

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Naprostá většina komentářů s hodnocením "odpad!" či jednou hvězdou od pseudointelektuálních kritiků je totálně mimo ;-). Tenhle seriál je skvostem, který ocení pouze toi opravdu zasvěcení = rodiče, kteří potřebují zabavit své ratolesti něčím neškodným, poučným a vtipným (občas dokonce i pro mě). Moje dvouletá dcera by dala hvězdiček minimálně deset. Chrocht! 80%

Čas opilých koní (2000)

Tenhle film byl opravdu zjevením. Forma je naprosto přirozená a uvěřitelná, herci-neherci úžasní a nemyslím, že by "brnkání" na city a emoce bylo jakkoliv přehnané a samoúčelné. Ta realita bude (bohužel) ještě asi daleko horší. Palec nahoru a jen více takovýchto filmů. 95%

Prometheus (2012)

Tři dny po zkouknutí se vracím a ubírám hvězdičku z původních 4 na 3. Bohužel. Opojení úžasným vizuálem opadlo a zbylo jen kroucení hlavou nad tou scénáristickou smatlaninou. Přitom ten začátek byl slušně našlápnutý. Můžou za to scénáristi nebo tlak producentů na marketing? Asi obojí, ta kombinace je vražedná a nezachránil to ani PAN režisér. Přitom pokud by se z filmu vypustily ty vetřelcoidní potvůrky, spíše by to filmu prospělo a mohlo to být velmi dobré sci-fi i bez toho marketingového lákání na "Alien Prequel". Z hereckých výkonů stojí za vypíchnutí excelující Michael Fassbender v roli androida Davida, příjemně překvapila "ledová královna" Charlize Therion (nejen svým zadečkem obtaženým v těsné kombinéze). Na Noomi Rapace se sice příjemně kouká, podala velmi obstojný výkon, ale druhá Ripley to prostě není. Dojem ze zbytku obsazení jaksi vyšuměl, snad až na kapitána "Já tuhle loď jen řídím". No nic, stejně se na ten film znovu podívám, už jen kvůli těm scénám přistání a nebo úniku před bouří. 65%