Přežili jsme Ardeny (2003)

Jak už tu několikrát zaznělo, na filmu Přežili jsme Ardeny je nesmírně znát že tvůrci neměli tolik peněz kolik by si představovali. Přesto vznikl další kvalitní válečný film u kterého se žádný pořádný filmový fanoušek nemůže nudit. Film neni přecpaný žádnými akčními scénami ale to mi vůbec nevadilo, dokážu se obejít i bez toho když na to přijde. Jeden bodík ale uberu, nějaké chybičky tam přeci jenom byly např. hudba mohla být lepší, občas se tam fakt vůbec nehodila, přesto moje hodnocení je velmi kladné.

Stíhači Red Tails (2012)

Po Rudém baronu a Rytířích nebes další kvalitní film o válečných letcích. Zasloužil by si tu určitě o něco lepší hodnocení, je pravda že tam byly některé chybičky ale celkově se mi to líbilo. Rozhodně jsem očekával horší představení, než se mi nabídlo po 58% tady. "Víte, mi říkáme barevní. Ale vy dáváte přednost jinému slovu?" "Ano správné slovo je černí. Když jste rozrušení, když jste rozzlobení, tak se červenáte, že? Když závidíte nebo je vám zle, zelenáte. Když jste zbabělí tak zežloutnete. A vy máte tu drzost nazývat nás barevnými?"

Rytíři nebes (2006)

Z první světové války jsem viděl pouhé čtyři filmy Bitva o Hill 60, Rudý baron, Ztracený prapor a tento. Právě Rytíře nebes beru jako nejlepší z těchto čtyř. Letecké scény jsou pravda trošku hůře zpracované než by mohly být ale i přesto se mi celý film moc líbil. Nevadí mi ani poměrně dlouhá stopáž, která utekla opravdu rychle nebyla ani chvilka po kterou bych se nějak výrazně nudil. Všem tento film podle skutečné události doporučuji, stojí za to, nekoukejte tady pouze na hodnocení. "Nevozte střelivo domů. Nábojů máme spousty, ty nechte nahoře. Ať si je vezmou Němci"

Temný rytíř povstal (2012)

Dvě hodiny a tři čtvrtě přesto ve filmu nebyla ani minutka při které bych se vysloveně nudil. Po výborné, nepřekonatelné dvojce jsem očekával trošku slabší díl ale pořádně jsem se zmýlil. Třetí a poslední díl skvěle uzavřel výbornou Nolanovu trilogii. Perfektní příběh, akce a hlavně efekty. Oproti dvojce je slabší jen úhlavní nepřítel Batmana, Joker mi chybí ten byl jedinečný. Nakonec musím pochválit postavu Joseph Gordon-Levitta, která mi byla moc sympatická.

Okrsek 49 (2004)

Jsem dobrovolný hasič takže k hasičům a jejich práci mám blízko. Tenhle film moc dobře ukazuje jak skvělou a hlavně důležitou dělají práci, hlavně v našem státě bychom si jich měly více vážit. Joaquin Phoenix a John Travolta se do své postavy skvělé vžily a zahrály jí opravdu výborně, na film jsem se po jeho dokoukání o den později podíval znovu a hltal jsem ho úplně stejně jako napoprvé. Ještě musím nakonec pochválit excelentní hudbu hlavně závěrečná skladba Robbie Robertson - Shine Your Light která hrála u pohřbu byla výborná. William Ross - A Call To Courage ale neni ani o píď pozadu a obě dvě se řadí k těm nejlepším co jsem zatím ve filmech měl možnost slyšet...100%

Společně vytrváme - členové Bratrstva neohrožených (2001) (TV film)

Seriál Bratrstvo neohrožených je bezkonkurenční a proto jakmile jsem našel tento dokument ještě ten den jsem se na něj musel podívat. Moc mě zaujal, například když hned na začátku mluví Carwood Lipton o tom jak se dočetl v časopisu LIFE o výsadkářích a díky tomu se jím taky stal, dojde vám že to bylo i v seriálu a že to prostě je fakt reálně a že je to výborně zpracované, tvůrci tenkrát na nic nezapomněli a hlavně díky tomu vznikl legendární seriál o válce. I v černobílém videu poznáváte vojáky, což jen opět dokazuje jak tvůrci udělaly dobře že vybíraly herce podle toho jak byly skutečným vojákům podobní, například Bill Guarnere se dá velmi snadno poznat nebo Dick Winters. Komu se líbí seriál tohle prostě musí vidět, je to neuvěřitelně silný dokument, člověk si pak všechno dává pěkně dohromady jak to vlastně bylo, skvělé! (10/10)

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Na první světovou válku se ve válečných filmech moc nemyslí to je pravda, je to škoda protože některé filmy jsou opravdu skvělé. Tenhle mezi ně patří, neni to sice žádný trhák u kterého by jste slintaly ale něco do sebe to má. Velmi silný je hlavně konec, ten je vážně výborně zpracovaný, já dávám čtyři hvězdičky ale musím říct, že jsme se dlouho rozmýšlel jestli tři nebo čtyři. Trochu mě ale mrzí nedostatek nějaké hezké vážné hudby, která dá vždycky těm bojům skvělý nádech tady jí ale bylo opravdu pomálu.

Přední linie (2011)

Prvních tak třicet minut to byla celkem nuda ale jakmile se začalo bojovat tak film nabral skvělou úroveň. Z prostředí Korejské války je to první film který jsem viděl, když nepočítám komediální seriál MASH. Rozhodně se ale na nějaký další film z tohoto prostředí podívám, protože i tahle válka jak se tady ukázalo je zajímavá a stejně krutá jako kterákoliv jiná. Pro mě nepochopitelné bylo hlavně když do příměří zbývalo ještě dvanáct hodin a jak Jižní tak Severní Korea se hrdě vrhla opět do boje o kopec, který si po celou válku předaly snad stokrát. Nakonec v právě té poslední bitvě samozřejmě zemřela většina hlavních hrdinů. Ještě bych rád zdůraznil hudbu, která boji dávala tolik potřebné napětí...90%.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Musím uznat že seriál byl opravdu lepší. Tady šlo vlastně jen o postavu Hnátka která mi ale byla dost sympatická a tvůrci filmu si museli udělat srandu i z toho proč nakonec umřel. Naopak postava Jirky Luňáka mi byla tady oproti seriálu velmi nesympatická, někdy už jsem si říkal i "dej mu přes držku, blbečkovi". Film mě mírně zklamal přesto dávám čtyři hvězdičky, pořád je to víc než dobré. # příběh 7 | hudba 4 | humor 7 | akce 6 | napětí 6

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Moc jsem nevěděl co od toho můžu čekat, ale po těch trapných napodobeninách prvních tří dílů je tu opět kvalitní komedie se starou známou partou. Dosuď jsem za nejlepší považoval první díl ale tenhle se mu naprosto vyrovná, je to stejně zábavné. Musím říct že z Tary Reid se za ty leta stala opravdu nádherná ženská.