• Thriller

Tání (2023)

Civilní Drama z Belgického venkova o dospívání dětí a teenage Trauma. Jsou tu dvě dějové linie, kde překvapivě zajímavější je ta flashbacková z dětství, která taky zabírá více času, Celou dobu je to pro mě spíš 3 hvězdičková podívaná, kde výsledný dojem zlepšuje závěr ve stodole, který pro dívky nebude 2x příjemný, ale není tak explicitní a brutální jak zmiňují druzí uživatelé. Každopádně film o tom jak dětské hry mohou vyústit v tragédii. Herecky dobré, na debut natočeno v pohodě, nenudilo, takže slabší čtverec hodím. 70%

Arcadian (2024)

Sympatický malý komorní postapo Survival s pěknými příšerkami! Dalo by se říct, že je to nízkorozpočtový bratříček Quiet Place- ten je však samozřejmě o úroveň výše, ale snaha se počítá. Země je očividně zničená-trochu mě štve, že se opět nedozvíme co/proč/jak, ale okamžitě se film soustředí na Cage,který přežívá se svými 2 syny, kde dodržují každodenní rutinu, jelikož v noci útočí venkovní monstra. První půlka je docela pomalá a komorní, ale s příchodem příšerek je to znatelně lepší. Chválím originální design monster i využití praktických efektů ( To jak se jim klepala držka bylo výborné i creepy a ten zvuk!) finále je příjemně akční, takže rozhodně příjemná monster žánrovka. Mohlo se sice zapracovat na Gore a v závěru tam Cage mohl nastartovat motorovku a zahrát si na Ashe z Evil Dead, to bych skákal radostí, ale jsem spokojen. Pocitově na silné 3, ale vzhledem k aktuálnímu hodnocení lehce nadhodnocuji a taky za ten šílenéj jumpscare ve 20 minutě, ten mě teda dostal. 65%

New Life (2023)

V zahraničí rozhodně přehajpováno, ale své momenty to mělo. Máme zde dívku na útěku, která má v sobě zmutovaný Ebola Virus, takže jakýkoliv kontakt s někým je smrtelný ( ona však o tom neví) a pak tu máme druhou ženu, která má za úkol ji dopadnout, než dojde k apokalyptickým následkům. Rozpočet nebyl nejvyšší, ale zažil jsem horší. První půlka je docela zdlouhavá, ale jakmile dojde na první infikované, tak to mou pozornost mělo. Povedly se pěkné masky- kde se všem hezky rozkládá obličej ( infikovaní jsou docela agresivní), takže momenty s nimi jsou fajn, ale až tak moc jich není. Potenciál byl určitě vyšší, ale moc nákazových/virusových hororů nevzniká, takže je tohle béčko pro mě v pohodě strávitelné. Čistý průměr. 55%

La mesita del comedor (2022)

Ha! Tak tohle je pecka jak vyzrálé španělské víno, kde smích bude střídat pláč a v závěru Vám rozhodně nebude příjemně. Berte tlakoměr i kapesníky potřeba bude oboje !!  O filmu můžu říct jen velmi málo, protože tady platí čím méně víte tím lépe. Každopádně máme tu pár manželů, kterým se čerstvě narodilo dítě, prochází si těžkým obdobím a otec se rozhodne koupit si nový Coffee Table, jenže jak sám otec prohlásí byla to největší chyba v jeho životě. No TPČ! Ve 20 minutě příjde tak Šokující zvrat, že film budete muset pauznout, projít se po bytě, zapálit si cígo a rozdýchat, co se to kurva vlastně teď stalo. A pak to začne !!   Černá tragická komedie říznutá psychickým terrorem jak řemen, kde v jednu chvíli se smějete a v druhé Vám fyzicky není příjemně a ikdyž se smějete- tak si v duchu říkáte, že jste ZRŮDA!! Reakce manželky na rozbitý stůl je excelentní vtipný vrchol filmu- tam jsem se opravdu smál nahlas. Čím víc se film blíží ke konci, tím víc atmosféra houstne a závěr ? To je čisté emocionální peklo a psychický rozklad všech postav včetně diváka. Tam už nemusely být ani slova, stačil řev a hudba !!!   Ecelentní!! 85%

Nezlomní (2024)

Celkem pěkný film s Wahlbergem, který se vydává na dobrodružný závod v dřungli, kde potkají pejska a stane se plnohodnotný členem týmu. Trochu mě mrzí, že ten samotný závod postrádá jakési typické survival parametry, krom lanovky tu žádná výrazná napínavá překážka nebyla a celé je to hlavně o vztahu pejska s Markym, které v závěru sice umí vyvolat menší emoce, ale na vyšší hodnocení se nevyškrábu. Pěkné, ale obyč. 6/10.

Mrtví mladí detektivové (2024) (seriál)

Teenage blbina s fresh nápadem, kde dva mrtví duchové jsou detektivové a řeší případy nadpřirozena a jsou tu různí duchové, čarodějky a jiná monstra. Celkem jsem se těšil, jenže mě mrzí, že je to pojaté stylem pro mládež. Je to taková kombinace Wednesday, Lovců Duchů a Sabriny, opírá se to jen lehce o hororovou tématiku, ale ta temnota a pořádné eRko by tomu prospělo daleko více. Hodně se tu řeší pak vztahy i ty LGBT, což moc nemusím a chybí tu výraznější postavy i lépe propracovaný scénař. Nejlepší byl díl číslo 3 s časovou smyčkou, kde otec několik let vyvražďoval svou rodinu. Od 5. dílu jsem sledoval vyloženě jen z povinnosti a moc mě to už nebavilo. Nejsem cílovka. 5/10.

Šógun (2024) (seriál)

Šogun je rozhodně zjevení na seriálovém poli letošního roku a měl by jej vidět každý, avšak do 5. dílu jsem si byl jistý 5 hvězdou, poté mé velké nadšení lehce začalo opadat, jelikož víra v nějakou epičtější bitvu začla být čím dál mizivější a nakonec to dopadlo tedy hodně komorně. Seriál má velkolepou výpravu, skvělé herecké výkony Sanada boží, Mariko snad nejhezčí asiatka vůbec!! a Adžin je také super, má to pečlivé dialogy, skvělou atmosféru, silné emoce ( 9 díl je asi nejšílenější!) a je to také dost napínavé. Hezky tu ukazují japonskou kulturu se všemi pro nás Evropany divnými tradicemi ( scéna se zahradníkem-krocan až k neuvěření), Seriál je vlastně ve všech ohledech bezchybný teda až na absenci akčních pasáží a to bohužel odpustit nemohu, protože samurajové nevedli jen politické intriky, ti se i řezali a tady očividně rozpočet byl, takže 15 minutovou bitvu v těch 10 hodinách klidně narvat někde mohli. Když se celý 4.díl věnoval dělům ( došlo i na nejlepší gore scénu seriálu), tak zamrzí, že je už v průběhu seriálu nevyužijí ani jednou a závěr mě zkrátka zklamal, protože se pořádně nic nevyřešilo. Mrzí mě to, protože takhle výpravný film/seriál z prostředí samurajů tu už pěkně dlouho nebude. Užil jsem si to i tak, ale na ejakulaci nedošlo. 8/10.

Humane (2024)

Myslím, že v tomhle duelu dcer hororových velikánů Shyamalan vs Cronenberg je o vítězi rozhodnuto. Dcera se totiž velmi nepotatila a doručila jakési ukecané Drama, které se na konci řízne Thrillerem, myslím, že Taťka ji za tohle pochvalu nedá, protože to byla nuda k posrání. Má to celkem zajímavý námět, který by mohl ve schopnějších rukou dopadnout dobře, jenže herecky je to docela špatný, tempo je hodně pomalé a v závěru kde mohlo přijít nějaké Gore, tak rozhodně se nedostaví nic satisfakčního. Tohle celkem bolelo. 3.5/10.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

První série měla atraktivnější prostředí Hawaie, tedy né že by Sicilíe nebyla krásná, ale ta hawajská exotika měla svůj půvab, ale musím říct, že druhá série má naopak zajímavější postavy, lépe vyhrocenější zápletky a celkově mě bavila o chlup více. Ze známých tváří potěší Theo James, Aubrey Plaza a návrat Jennifer Coolidge. Simona Tabasco v roli šlapky instant crush a za největšího sympaťáka je tu Will Sharpe, kterého mi bylo celkem líto. Ten jejich vztah byl celkem dost toxic. Na postavách tu divákovi opravdu záleží, jejich vývoj a jejich vztahy jsou velmi dobře scénaristicky napsané, úvodní znělku první sérii nesnášíte a poté ji milujete a závěrečnéj zvrat je opravdu víc než povedený. Velmi zábavná,chytlavá a návyková věc, jsem rád, že jsem tomu dal šanci. 8/10.

Zatracená krvavá láska (2024)

Saint Maud od Rose Glass jsem kdysi slušně protrpěl, ale na tohle jsem se těšil díky stylovém traileru. Je to fajn a mám to hodně v rozhodování mezi 3-4, ale nakonec budu přísnější, protože dějově je to přece jen docela jednoduché bez výrazných změn v průběhu a na Kristen Stewart není moc pěkný pohled. Naštěstí testosteronem nasátá Katy O Brian byla nejlepší postavou celého filmu, dokázal bych si ji představit jako FInal girl v nějaké řežbě s monstrama. Má to hezký retro look amerického zapadákova, příjemnou lesbickou romanci s erkovými erotickými scénami, slizského Eda Harrise a došlo i na nějaké ty mrtvoly, takže líbilo, bavilo, ale čekal jsem malinko ještě víc.  Fantasy bizární závěr mi moc nesednul. 65%