1492: Dobytí ráje (1992)

Tenhle film má velice dobře promyšlenou kostru na které Scott věší postupně emoce, trochu děje (nebo naopak příliš moc?), hodně krásných (většinou zpomalených) záběrů, pár odlehčujících ftípků a by to nebyla suchárna (pokřižující se mnich než udeří) - pár vět které nám musí připomenout jakej že to byl vlastně Kolumbus kabrnák a to všechno obalí naprosto úžasným Vangelisem (např. scéna se zvonem) Jenže historický filmy maj tu nevýhodu, že zpravidla všichni ví jaká jsou fakta (opravdu jsem nepochyboval že tu "Ameriku" najdou) takže je důležité jakou tyhle fakta dostanou formu - a forma? V tomhle filmu jsou ve formě všichni. Zejména Wincott a Karyo - ale to přeci (skoro) vždy.

Desperado (1995)

Když bych si měl vzpomenout na pár "neholywoodských" tváří, které mě pobaví -. určitě budou v tomhle filmu (Trejo, Marin ...) A vůbec nejlepší na tomhle filmu je to, že když někomu řeknete Desperado rozzářej se mu oči a řekne: Jo! Vím přesně co myslíš Myslim si že by si tohle moh J. Woo pouštět jako večerníček. (Myšleno samozřejmě jako ekvivalent největší pochvaly)

Můj nejmilejší bar (1996)

Předtímhle filmečkem je nejlepší dát si pár piv a z kina jít zpátky k tomu pivku a rozjímat jestli by nebylo dobrý jezdit s "Family Frost".

187 - Kód pro vraždu (1997)

Ten děj je celkem předpokládatelnej, ale všechno je to krásně zabalený - hlavně kamera je v tomhle filmu "krásná"

Sbal prachy a vypadni (1998)

Už při shlédnutí prvních 5 minut "Stathamova pouličního prodeje" mi bylo jasný, že tahle jízda bude dobrá. Srovnávání se Snatch je podle mě asi stejně zavádějící jako porovnávat třeba Gaunery a Pulp Fiction. Gauneři jsou bezesporu v něčem lepší než PF ale už to že byly dřív a že nejsou tak známý je svým způsobem dost distancuje.

Duchové Marsu (2001)

Myšlenka stokrát promletá jinde - a líp! Herci kteří neustále na někoho střílí - nebo kříčí a jsouz bezradní, ale vždycky během dalších 5 vteřin situaci hravě zvládnou. Pak dvakrát mrknou do kamery, že je to děsně cool a že to celé není zas až tak vážné - viz závěr a Ice Cube. Ovšem ta kamera je dobrá, pár nápadů tam je fakt dobrejch (např. náznak matriachální společnosti) jenomže jsou pohřbený pod nánosem naivních časových smyček. Kdysi jsem se na tenhle film fakt těšil - pak šel rovnou do videodistribuce. To už mě jímalo neblahé tušení. Bohužel bylo to tak, ale stále jsem doufal. Když jsem se pak začal dívat - doufal jsem dál. Uběhlo zhruba půl filmu a šel jsem vyvenčit psa... Ale musím říct, že na 2. shlídnutí už to není zas tak špatný. A když si člověk va DVD projede dokumenty o výrobě triků apod. má chut říct, že to je dobrej film. Snad kdyby v tom nehráli zrovna tihle herci. Nikdy to neodpuistim J. Stathamovi.

Maximální riziko (1996)

Dobře odvedené řemeslo. Ve filmu je všechno co tam má být od honičky v autě po hlavního zlouna a krásnou kočku. Nejradši bych ale zabil ty "dislektiky" kteří dabovali rusky (nebo s ruským přízvukem) mluvící postavy. Jo a pokud se vám to líbilo - tak nikdy nepodlehněte nutkání shlédnout film Replikant. Nebo nikdy neuvěříte že tyhle dva filmy natočil R. Lam.

Replikant (2001)

Nechtěl jsem tomu věřit - ale bohužel film bez nápadu a ta zápletka s "klonováním" - dobrý snad tak do komiksu. Etuda s prostitutkou je taky "ůžasná". Ty dvě ** jsou za ten výbuch v baráku.

Polibek draka (2001)

Určitě lepší než jedinečný ... T.Karyo podle mě krásně naráží na svoji roli v Dobermannovi s V. Casselem