Událost (2010) (seriál)

The Event (fakt se netěšim na českou "Událost"), je velmi dobrý seriál!!! Jeho nevýhoda spočívá v tom, že přichází až nyní, po masivní vlně velkých dramatických seriálů (24 - Lost - Heroes - Prison Break - FlashForward), takže seriálový nadšenec má možnost srovnání. Již viděl tolik velkých odhalení, nepředvídatelných zvratů, nenadálých zmrtvýchvstání či nervydrásajících cliffhangerů, že ho již dokáže překvapit máloco. Co ho ale dokáže upoutat (a co vedle děje tvoří druhou hlavní složku kvalitní seriálu, popř. filmu) je zajímavá charismatická postava, kterou si může oblíbit, jakou byl dřív např. Jack Bauer Nepřemožitelný, Michalel Scofield Geniální, Hiro Nakamura Bezelstný nebo Sawyer Šibalský :-) Zatím si nejsem jistá jestli na to Sean Walker Chytrý-zamilovaný stačí. _ __ Budu sledovat dál, ale rozhodně se nejedná o záležitost závislosti, jako u výše zmiňovaných seriálů :)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 60%, 4. série 1/2 70%, 2/2 30% - - - - - První série pro mě byl největší seriálový zážitek vůbec!!! Ten spád, ty dějové zvraty, zajímavé postavy a atmosféra, no znáte to ;) 5 dílů denně nebylo neobvyklé (samozřejmě, jenom když venku bylo ošklivě:). Druhá série mi narozdíl od mnohých vůbec nepřišla špatná, i když opustila prostředí vězení. Drama jelo dál, přibyla skvělá postava agenta Mahoneho a všechno se hezky vyvíjelo. Třetí série vyloženě nenudila, ale oproti dvěma předcházejícím (které nasadily neuvěřitelně vysokou laťku), už to byl jenom lehký odvar. Sona nebyla vůbec tak drsná, jak se ze začátku zdálo a hlavně nebyla drsná tak jako Fox River. Přibyly postavy Whistlera, Sofie a Lechera, které ale Abruzzimu, Westmorelandovi nebo Haywireovi nesahaly ani po kotníky. Ale za to Gretchen se mi docela líbila. Nejvíce jsem se ale rozčilovala nad opravdovými hloupostmi, např. když génius Michael založí svůj první plán na počasí!!! :-D Čvrtá série už byla o něčem jiném, z uprchlíků se stali tajní agenti, kteří se tentokrát nesnaží dostat ven, ale dovnitř. První půlka byla nabitá, plná zvratů a mrtvých, vše solidně jelo, dokud nepřišlo "velké zmrtvýchvstání" jedné z postav. Její zapojení do příběhu je nejhorší scénáristický prohřešek hodný odpadu! Navíc nelogická změna motivace některých postav a především vztahu Michaela a Lincolna je zcela absurdní a nerealistická.. Při sledování akčních filmů či seriálů mi je většinou jedno do jaké míry jsou logické, zda zápletky dávají smysl, jde mi především o zábavu, ale tyto scénáristické tahy od půlky série byly vážně moc. Na druhou stranu se neumím dlouho zlobit na ty, které mám ráda :) a tak i přes odpadovou druhou půlku čtvrté série se pro mě Prison Break pořád hřeje na výsluní seriálového olympu :-* :D

Teorie chaosu (2008)

"Rozhodl jsem se, že se už nebudu rozhodovat. Ať žijou pudy! Ať žije náhoda! A ať žije CHAOS!"

Fish Tank (2009)

Hlavní hrdinka je vážně psycho!!!

Rande měsíce (2006)

Pustila jsem si kvůli svému oblíbenci Danu Cookovi, ale skutečnou hvězdou byl Dax Shepard :) Závěrečný souboj v markování stál za to, ale celkově slabota.

Centurion (2010)

Lepší tři. Krásné kulisy a příroda! Olga děsivá, Fassbender udatný. V traileru je ukázána tak třetina celkové děje. Zajímavě se to pak vyvíjí.

Jedna ruka netleská (2003)

Nemůžu si pomoct, ale Jedna ruka netleská je pro mě jeden z nejvtipnějších českých filmů s dnes již absolutně LEGENDARY hláškami!=) Spíš bych řekla, že celý film se mluví jenom v hláškách!!=) / Nečum na mě, nebo ti useknu ruku! / Dneska je čtvrtek! / My se vůbec neznáme, viď Stando! / Sejdeme se za 20 minut. - Ale já nemam hodinky! - Dobře, tak za 15. / A žádný orli si neviděl! / Taclík, Tříška, Macháček, Trojan.... :) prostě legendární.

Mr. Brooks (2007)

Skvělá role Kevina Costnera! Jen škoda, že je divákovi naservírováno všechno přímo a bez tajemství!

Klikař Charlie (2007)

Tak tohle mě fakt překvapilo!=) tak stupidní plakát a ubohej trailer a nakonec TAKOVÝ hlášky, sexuální scény, absurdní momenty a především oplzlý a úchylný humor=) asi je fakt dobrý mít malý očekávání=)