Muž z oceli (2013)

Vysoce originální a zcela nově vyprávěný příběh, který jede v tempu 20 min akce - 10 min patetické rozhovory - 20 min akce - 10 min patetické rozhovory - 20 min katastrofického filmu - 10 min patetické rozhovory - 1 min romantika - 20 min akce. Henry Cavill je nejroztomilejším Supermanem v historii, zato Amy Adams, kterou mám jinak moc ráda, mi do role Lois moc nezapadla, ostrá a silná je dost, ale přišlo mi, že jí to tam prostě nesluší. Charismatem jí naprosto předběhla německá hvězdička Antje Traue jako hlavní záporačka.

Hon (2012)

Ve velkoměstě by se to stát nemohlo.... ! :-) film, ve kterém mají větší představivost dospělí než děti a ABSOLUTNÍ BEZPRÁVÍ, které se nedá jen tak vydýchat.

Sherlock (2010) (seriál)

Po prvním suverénním díle, který byl na 6******(!) se úvodní bezmezná fascinace vytratila. Doufala jsem, že se více využije Sherlockova podivínství, které zahrnuje netaktnost, sebestřednost, aroganci a neobratnost ve společenském stylu (tak jako u Dr. House a Sheldona Coopera). Scén, jako ta v Buckinghamském paláci mohlo být mnohem více! Dále mě lehce zklamala postava Johna Watsona, od které jsem očekávala, že do vyšetřování bude zasahovat aktivněji a bude pro Sherlocka větším přínosem. To, proč ho Sherlock přijal do svého života, mělo být podpořeno a vysvětleno více událostmi než jen tím, že Sherlock sehnal ideálního spolubydlícího, který ho neruší a dělá, co mu na očích vidí. John je pro Sherlocka výjimečný, myslím ale, že scénáristé ho tak úplně nevykreslili. //// To jsou ale samozřejmě jen drobnosti, aby tu taky něco kontrastovalo s tou adorací kolem :-) I'm sherlocked!

Bang Bang Club (2010)

Přesně na pomezí mezi *** a ****. Nadšení, že se tenhle námět vůbec zpracoval a lehké zklamání, že nebyl vyprávěn obratněji. Ani nevím, co bych vytkla přesně, ale už jen fakt, že mi v hlavě utkvělo pouze několik scén, ale celkově film na mě příliš nezapůsobil, o něčem svědčí. Prostě nějakým způsobem zůstává na povrchu a nejde k jádru. Ale scény kdy Greg běží za hořícím mužem a kdy mu jeho přítelkyně dělá osvětlovače každopádně stojí za to! Fotografové ať si k hodnocení s klidem přičtou 10% ;-)

Láska a čest (2013)

Sakra, ten Liam je kus!!! Proč nehraje v lepších filmech?! :-/

Arrow (2012) (seriál)

Po 2. sérii přidávám další hvězdu! Ubylo rodinných dramat a přibylo komiksových hrdinů. V 1. sérii mi vadily silácké dialogy a ploché postavy. Flashbacky na ostrov byly moc zajímavé a nejvíce mě dostala postava ajťačky Felicity. V 2. sérii se všechno ještě vyostří, zamotá a flasbacky jsou ještě důležitější a zajímavější pro děj v současnosti. Sice je téma silně vykrádající, přesto považuju Arrow za výborný komiksový seriál.

Pouť (2010)

Překvapivě neamerický film s přirozenými herci a bez zbytečných hollywoodských dramat. Těžko však odhadovat kolik má opravdu společného s opravdovou Camino.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Mysteriózní motiv je fajn, ale jinak je to banda zmalovaných slepic s nepřirozeně dlouhými vlasy, jejichž vztahy a chování moc nechápu!

Druhá šance (2012)

Milý povídací film o tom, že vztahy jsou o sexu, který neznamená jen soulož, ale hlavně důvěru, otevřenost, snahu, spojení a potvrzení vzájemné přitažlivosti. Tommyho starý mrzout a Merylina stydlivka, která se neumí vyjádřit jsou skvělí, ale celkově mi chyběl pořádný komplexní příběh, více pohledů do minulosti.

Dům snů (2011)

Neoriginální a hloupý film, jehož pointu znáte už z traileru - nechápu, že se v něčem takovém objeví tak skvělí herci. Přesto nejde říct o filmu, že je úplně nudný. Stopáž je střízlivá a kdo má rád Daniela Craiga, tak si ho užije v každé scéně. Film vznikl asi proto, aby se Daniel s Rachel mohli dát dohromady :-)