Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdeněk Pohlreich ví o čem mluví. V restauracích je to prakticky o tom samém. Kuchaři zapomínají vařit a míchají do jídel umělé přísady. Majitelé si myslí, že postavit úspěšnou restauraci na jídle dokáže každý. Jídelní lístky přetékají nabídkou, aby si tam našel svůj kus jídla opravdu každý a v kuchyni je občas pěkný bordel. Díky pořadu navíc člověk získává mapku restaurací, kde se dobře nají a nebo kam naopak nemá vůbec vkročit.

V dračím doupěti (2004) (pořad)

Dívejte se a poučte se. Seriál pro všechny živnostníky a majitele firem. Můžete se inspirovat radami úspěšných.

Bruno (2009)

Jako fanoušek herce Sacha Barona Cohena jsem nevynechal ani tento snímek. Všechny jeho filmy jsou založeny na provokaci a přestože některé scény jsou pravděpodobně sehrané, byla to místy hodně šokující podívaná.

Zrození Planety opic (2011)

Příjemný film. Pokud znáte předchozí filmy na téma planety opic, tak vás nezklame.

Valkýra (2008)

Valkýra je můj oblíbený film, který by ještě více vynikl v němčině. Chápu, že to nebylo vzhledem k hercům možné a líbí se mi plynulý přechod do angličtiny na začátku. Děj je svižný, nikde žádná hluchá místa a celkově je to pro diváka zajímavé přiblížení tehdejší atmosféry.

Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně (2007) (pořad)

Vynikající. Překonává britskou verzi, protože obsahuje daleko více emocí. Navíc dochází k výrazným změnám interiéru. Sleduji verzi v originálním znění a mám pocit, že americké verzi daleko více rozumím. U britské verze mám často potíže s dialektem kuchařů. Kitchen Nightmares mohou být trochu inspirací také pro podnikatele a to nejen v gastronomii. Gordon totiž řeší i vztahy na pracovišti, vedení lidí, propagaci a další zdánlivé maličkosti.

Diktátor (2012)

Vynikající. Skvěle jsem se bavil od začátku až do konce. Ani jednou jsem neměl pocit, že se u filmu nudím. Například úvodní diktátorská část filmu proběhla svižně. U jiných filmů mám často divní pocit, když se tvůrci snaží některé scény příliš natahovat nebo věnují prostor nepodstatným detailům. Diktátor je show a pokaždé něčím překvapí. Ústup od dokumentárního stylu (Borat) mi vůbec nevadí. Sacha Baron Cohen navíc dokáže zajistit filmu perfektní marketing, když se jako diktátor objevuje v různých rozhovorech a na předávání filmových cen.

Piráti! (2012)

Příjemný film. Neurazil, místy pobavil (jednoho z přítomných mrňousů v sále velmi). Ve srovnání se Shrekem byly vtípky o dost slabší. Na druhou stranu se nejednalo o úplně bezduchou zábavu, kterou předvádí některé animované filmy. Doporučuji.

Mgr. Radovan Kaluža (2011) (studentský film)

Druhá polovina filmu je skutečně slabší. Karaoke příšerné. Místy jsem se i zasmál. Doporučuji všem pro bližší pochopení jednoho ze známých jmen českého Internetu.