Zmizení (2013)

Tento film ma hneď od začiatku dostal. Dostal ma svojou atmosférou, kamerou, hudbou. A tie herecké výkony. Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman boli fantastický. Tento film splnil všetky moje očakávania.

Gravitace (2013)

Sandra Bullock bola naprosto strhujúca, rovnako ako celý film. Nemyslela som si, že dvaja herci, podotýkam skvelí herci môžu vyplnť celý dej a vôbec dvák neuvažuje o tom, že chýbajú ďalšie postavy. Zlaté Glóby nominace : Nejlepší drama, Nejlepší herečka v dramatu (Sandra Bullock), Nejlepší režie (Alfonso Cuarón), Nejlepší hudba

Muž z oceli (2013)

Na tento film by mali ísť všetci milovníci veľkých bojov a počítačovej animácie. Dej ustupuje a v poprepredí sú bitky, boje a sila. Chvíľami romantika, no celý film obohacujú výborné výkony Russella Crowea, Kevina Costnera.

Ve stínu (2012)

Konečně, konečně !!! Český film se spamatoval. Výmečná kamera, práce se světlem a hudba dokonalá. K tomu se přidali i výborné výkony hercú a neskutečně dobrý film se zrodil i v Česku. Gratuluju režisérovi a doufám, že o něm ještě uslišíme :)

Lincoln (2012)

Tenhle snímek, který odzrcadluje odvahu při boji proti otroctví je právěm nominovaná na 11 cen Oscarú. Steven Spielberg zase ukázal svoji genialitu pro detaili a svoje mistrovství natočit film v správny čas.

Nedotknutelní (2011)

Tenhle film má vnitřní charizma. Pečlivý pozorovatel múže zhlédnout dojímavý příběh mezi ochrnutým člověkem a "ošetřovatelem", který získa toto místo kvúli tomu, že nikoho nelituje. Retrospektivní příběh, který zobrazuje život takový jako je.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Lehce naivní film o detském vnímaní holokaustu. Srdcevroucí výkony obou chlapcú sou velice vyvciibřené. Závěr je strhujíci no americké publikum asi nenadchnul, protože neskončí žádným hapyendem. Pro večerní program velice dobrý film. Múžete probrečet celou noc.

Mrtví jako já (2009)

Tenhle seriál mě úplně nadchl. Parodie na smrt a přitom i emotivní scény. Stephen Herek to vyhrál s obsazením. Skěvel !!!

Arizona Dream (1993)

Johnny Depp podáva oslňující výkon. Hudba Gorana Bregoviće je skvostná a potrháva dejovou linii. Divák se nenudí, ale očekáva další vývoj filmu. Stříbrný medvěd 1993 Zvláštní cena poroty MFF Berlín 1993

Kůže, kterou nosím (2011)

Pedro Almodóvar trefil do černého. Tenhle psychologický thriller potrhnutý skvělými hereckými výkony dovolil nahlédnout do mysle člověka, který udělá vše proto, aby byl se svou milovanou. Námět filmu velice zajímavý. Retrospektívne vyprávěný děj zaujme natolik diváka, že do konce se dívat je povinné. Zlatá palma.