Avatar (2009)

Většinou, když vidím délku filmu 2+ hodiny, pečlivě zvažuji investici svého času do zhlédnutí takového díla, neboť není nic smutnějšího než se zaseknout uprostřed dlouuuhého snímku, který nemá šmrnc a šťávu, nebaví vás, ale i přes to všechno chcete vědět, jak to skončí. Právě z tohoto důvodu jsem zhlédnutí Avatara odkládala tak dlouho. Chyba! Ve srovnání s mnoha moderními velkofilmy, kde jsou počítačové efekty tak umělé, až to bolí, je Avatar po stránce grafického zpracování o mnoho kvalitnější a působivější. A já mam slabost pro pestrobarevné výjevy. Hltala jsem film všemi dostupnými smysly. Vymyslet něco tak úžasného musí znamenat buď sakra velkou dávku představivosti nebo příslušnou plazmatickou hladinu psychotropní látky v krvi. Dokonalé!

Osudový dotek 2 (2006)

Tento film nemá s předchozím stejnojmenným dílem absolutně nic společného. Už samotný začátek se nese v duchu mnoha teen amerických béčkových filmů. Vracení se do minulosti a její změna není natolik poutavá a detailně vykreslená jako v jedničce. Hlavní postava je nudná a stejně tak i prostředí, ve kterém se děj z větší části odehrává. Někteří režiséři by si měli uvědomit, že většinou už nebývá cool opičit se po prvním díle, zvláště když změníte herecké obsazení, avšak princip děje zůstane stejný. Děkuji, třetí díl už raději nechci.

Osudový dotek (2004)

Neběhá vám mráz po zádech při představě, že byste změnou vaší minulosti razantně ovlivnili budoucnost? Tento film jsem prvně viděla ještě ve svých mladších letech, kdy na mě udělal hluboký dojem a nesmazal se mi z paměti. A tak nějak jsem dostala chuť ho shlédnout znovu! Děj je poutavý a nedovolí vám ani na chvíli se u něj nudit, a to i díky tomu, že vás nechává v napětí sledovat, jaký dopad zanechala změna minulosti či si domýšlet, co se stalo v průběhu výpadku vědomí. Jeden z nejlepších mysteriózních filmů, které jsem dosud ve svém životě mohla zhlédnout. Měním hodnocení na 5 hvězd.